Slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej nevyšlo prvé kolo obrovského slalomu v Kronplatzi. Na víťaznú Michelle Gisinovú stratila jeden a pol sekundy.
Pravda,
TASR
26.01.2021 10:14 , aktualizované: 11:11
Vlhová predviedla v talianskom stredisku príliš opatrnú jazdu. Na každom medzičase jej strata výrazne narastala.
V momente, keď preťala cieľovú líniu, ukázali jej stopky 1:05,82 – teda presne o 1,49 sekundy pomalší čas, ako predviedla Gisinová.
Po prvom kole jej tak patrí deviata priečka.
Druhá bola Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,56 s) a tretie miesto patrilo domácej reprezentantke Federice Brignoneovej (+0,68 s).
Vlhová sa na veľmi členitú a zmrznutú trať vydala s číslom 3. Od štartu sa snažila ísť agresívne, bolo to však na úkor ľahkosti v oblúkoch.
Okolo niektorých brán brzdila a nedokázala zrýchľovať, jej manko narastalo až do cieľa. Rozhodovalo sa v spodnej pasáži, kde súperky postrácali na Gisinovú najviac.
O jedinú stotinu za Brignoneovú sa zaradila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, pod sekundu sa zmestili ešte Francúzka Tessa Worleyová a Slovinka Meta Hrovatová, ktorá sa z druhej žrebovanej skupiny 8–15 vyšvihla na priebežnú šiestu pozíciu.
V druhom kole, ktoré sa začína o 13.30, tak bude mať zverenka Livia Magoniho čo dobiehať. Či sa jej to podarí, môžete sledovať v našom online prenose.
Petra Vlhová a jej program v sezóne 2020/21
Dátum podujatia |
Miesto a disciplína |
Umiestnenie Vlhovej |
17. októbra |
Sölden – obrovský slalom |
3. |
21. novembra |
Levi – slalom |
1. |
22. novembra |
Levi – slalom |
1. |
26. novembra |
Lech Zürs – paralelný slalom |
1. |
5. decembra |
St. Moritz – super G |
zrušené |
6. decembra |
St. Moritz – super G |
zrušené |
12. decembra |
Courchevel – obrovský slalom |
3. |
14. decembra |
Courchevel – obrovský slalom |
nedokončila |
18. decembra |
Val d´Isere – zjazd |
26. |
19. decembra |
Val d´Isere – zjazd |
33. |
20. decembra |
Val d´Isere – super G |
6. |
28. decembra |
Semmering – obrovský slalom |
zrušený |
29. decembra |
Semmering – slalom |
4. |
3. januára |
Záhreb – slalom |
1. |
9. januára |
St. Anton – zjazd |
12. |
10. januára |
St. Anton – super G |
19. |
12. januára |
Flachau – slalom |
4. |
16. januára |
Maribor – obrovský slalom |
4. |
17. januára |
Maribor – obrovský slalom |
10. |
22. januára |
Crans Montana – zjazd |
4. |
23. januára |
Crans Montana – zjazd |
7. |
24. januára |
Crans Montana – super G |
nedokončila |
26. januára |
Kronplatz – obrovský slalom |
12. |
30. januára |
Garmisch Partenkirchen – super G |
10. |
31. januára |
Garmisch Partenkirchen – super G |
2. |
8. februára |
MS v Cortine d'Ampezzo – alpská kombinácia |
2. |
9. februára |
MS v Cortine d'Ampezzo – super G |
9. |
13. februára |
MS v Cortine d'Ampezzo – zjazd |
neštartovala |
16. februára |
MS v Cortine d'Ampezzo – paralelný slalom |
nedokončila |
17. februára |
MS v Cortine d'Ampezzo – tímová súťaž |
Slovensko neštartovalo |
18. februára |
MS v Cortine d'Ampezzo – obrovský slalom |
12. |
20. februára |
MS v Cortine d'Ampezzo – slalom |
2. |
26. februára |
Val di Fassa – zjazd |
9. |
27. februára |
Val di Fassa – zjazd |
12. |
28. februára |
Val di Fassa – super G |
32. |
6. marca |
Jasná – slalom |
2. |
7. marca |
Jasná – obrovský slalom |
1. |
12. marca |
Are – slalom |
1. |
13. marca |
Are – slalom |
8. |
17. marca |
Finále SP v Lenzerheide – zjazd |
zrušené |
18. marca |
Finále SP v Lenzerheide – super G |
zrušené |
20. marca |
Finále SP v Lenzerheide – slalom |
6. |
21. marca |
Finále SP v Lenzerheide – obrovský slalom |
11. |
Konečné poradie SP (po 31 súťažiach): 1. Petra VLHOVÁ 1416 bodov, 2. Lara Gutová-Behramiová 1256, 3. Michelle Gisinová (obe Švaj.) 1130, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) 1075, 5. Katharina Liensbergerová (Rak.) 903, 6. Marta Bassinová 876, 7. Federica Brignoneová (obe Tal.) 867, 8. Corinne Suterová (Švaj.) 753, 9. Sofia Goggiová (Tal.) 740, 10. Wendy Holdenerová (Švaj.) 536
Konečné poradie v slalome (9): 1. Liensbergerová 690, 2. Shiffrinová 655, 3. VLHOVÁ 652. 4. Gisinová (Švaj.) 491, 5. Holdenerová 415, 6. Dürrová 235.
Konečné poradie v obrovskom slalome (8): 1. Bassinová 546, 2. Shiffrinová 420, 3. Worleyová 391, 4. Gisinová 389, 5. Brignoneová 372, 6. VLHOVÁ 342, 7. Gutová-Behramiová 288, 8. Robinsonová 278, 9. Hrovatová 234, 10. Liensbergerová 198
Konečné poradie v zjazde (7): 1. Goggiová 480, 2. Suterová 410, 3. Gutová-Behramiová 383, 4. Johnsonová 330, 5. Weidleová 265, 6. Pirovanová 220, … 12. Vlhová 164
Konečné poradie v super G (6): 1. Gutová-Behramiová 525 b., 2. Brignoneová 323, 3. C. Suterová 310, 4. Tipplerová 272, 5. Ledecká 236, 6. Bassinová 228.