Shiffrinová: Lyžovala som dobre, ale Petra bola lepšia

Takmer do roka a do dňa zopakovala Petra Vlhová svoje víťazstvo v prvom z dvojice slalomov vo fínskom Levi. A v oboch prípadoch nechala za sebou svoju najväčšiu súperku Mikaelu Shiffrinová.

20.11.2021 19:49
Petra Vlhová Foto: ,
Rivalky - Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová - na pódiu v Levi.
3

Zatiaľ čo pred rokom triumfovala Slovenka nad americkou rovesníčkou s náskokom 18 stotín sekundy, aktuálne to bolo 31 stotín, keď v oboch kolách dosiahla najlepší čas. Rakúsky športový portál Laola1.at dokonca píše o životných slalomových jazdách v podaní 26-ročnej Slovenky.

„Milujem preteky v Levi, veľmi rada súťažím na tomto svahu. Teším z víťazstva, je to pre mňa naozaj výnimočné miesto,“ skonštatovala Petra Vlhová podľa rakúskeho zdroja.

Obhajkyňa veľkého glóbusu za celkový triumf v SP dosiahla prvé víťazstvo pod vedením švajčiarskeho trénera Maura Piniho, ktorý v medzisezóne vystriedal úspešného, ale často až príliš nekompromisného Taliana Livia Magoniho.

Petra Vlhová kŕmi svojho piateho soba.
Je to tam! Petra Vlhová vyhráva druhý slalom v...
+17Petra Vlhová nemala v Laponsku konkurenciu.

„Som šťastnejšia a pociťujem viac voľnosti. Ja sa však nemením preto, že som zmenila trénera. Stále som tá istá. Dnešok je úžasný deň nielen pre mňa, ale celý môj tím,“ podotkla Vlhová aj na adresu nového šéfa svojho tímu.

Pred sobotňajšími pretekmi sa od Shiffrinovej očakávalo vyrovnanie historického rekordu Ingemara Stenmarka v počte víťazstiev v jednej disciplíne SP – dosiahol ich 46 v obrovskom slalome.

Američanka sa však legendárnemu Švédovi nevyrovnala a 46. víťazstvo v slalome zatiaľ nepridala. Namiesto toho Vlhová štvrtým triumfom vyrovnala Shiffrinovej rekordný zápis vo fínskom Laponsku. Američanka, ktorá mala v ostatných týždňoch problémy s chrbtom, to vzala s nadhľadom. "

"Myslím si, že bolo celkom jasné, že Petra v oboch kolách lyžovala lepšie a stabilnejšie. Odstup medzi nami nebol veľký, ale rozdiel tam bol.

odkaz Foto: Pravda
Kalendár Petry Vlhovej v sezóne 2021/2022.

Napriek tomu mám za sebou úspešný deň, ak vezmem do úvahy posledné tri či štyri týždne. Lyžovala som dobre, ale v niektorých sekciách to nebolo perfektné. Pódiové umiestnenie je však vždy dobrý štart do sezóny," priznala Shiffrinová.

Až šieste miesto zostalo v prvom z dvojice fínskych slalomov pre Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú. Úradujúca majsterka sveta aj držiteľka malého glóbusu v tejto najtočivejšej disciplíne zaostala za slovenskou víťazkou až o 1,28 s a neobhájila tretiu priečku zo zjazdovky Levi Black spred roka.

„V mojich jazdách boli oblúky, na ktorých sa dá stavať, ale viem, že som už zajazdila aj lepšie. Pozitívne je, že zajtra sú ďalšie preteky a na nich môžem preukázať zlepšenie. Teším sa na nedeľu,“ skonštatovala Liensbergerová podľa portálu ORF.

Petra Vlhová Čítajte viac Skvelá Vlhová má ďalšie víťazstvo! Tri ťažké týždne sa vyplatili, tešila sa

Po troch pretekoch novej sezóny SP žien je na čele celkového poradia Shiffrinová so 180 bodmi a náskokom 12 bodov pred Slovinkou Andrejou Slokarovou. Vlhová na treťom mieste má 160 bodov a teda 20-bodové manko na americkú líderku.

Nedeľňajší slalom v Levi má rovnaké začiatky oboch kôl ako v sobotu. Prvé sa začne o 10.30 h SEČ a druhé s tridsiatkou najlepších o 13.30 h. Vlhová bude mať na štarte prvého kola číslo 7, s jednotkou pôjde Shiffrinová.

„Po víťazstve budú moje očakávania opäť vysoké. Samozrejme, môže to dopadnúť aj inak ako v sobotu, ale budem sa snažiť,“ ubezpečila Vlhová svojich fanúšikov.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Petra Vlhová a jej program v sezóne 2021/22

Dátum podujatia Miesto a disciplína Umiestnenie Vlhovej
23. októbra Sölden – obrovský slalom 3. miesto
13. novembra Lech Zürs – paralelný slalom neštartovala
20. novembra Levi – slalom 1. miesto
21. novembra Levi – slalom 1. miesto
27. novembra Killington – obrovský slalom zrušené
28. novembra Killington – slalom 2. miesto
3. decembra Lake Louise – zjazd  
4. decembra Lake Louise – zjazd  
5. decembra Lake Louise – super G  
11. decembra St. Moritz – super G  
12. decembra St. Moritz – super G  
18. decembra Val d´Isere – zjazd  
19. decembra Val d´Isere – super G  
21. decembra Courchevel – obrovský slalom  
28. decembra Lienz – obrovský slalom  
29. decembra Lienz – slalom  
4. januára Záhreb – slalom  
8. januára Maribor – obrovský slalom  
9. januára Maribor – slalom  
11. januára Flachau – slalom  
15. januára Zauchensee – zjazd  
16. januára Zauchensee – super G  
22. januára Cortina d'Ampezzo – zjazd  
23. januára Cortina d'Ampezzo – super G  
25. januára Kronplatz – obrovský slalom  
29. januára Garmisch Partenkirchen – zjazd  
30. januára Garmisch Partenkirchen – super G  
7. februára ZOH v Pekingu – obrovský slalom  
9. februára ZOH v Pekingu – slalom  
11. februára ZOH v Pekingu – super G  
15. februára ZOH v Pekingu – zjazd  
17. februára ZOH v Pekingu – kombinácia  
19. februára ZOH v Pekingu – tímová súťaž  
26. februára Crans Montana – zjazd  
27. februára Crans Montana – zjazd  
5. marca Lenzerheide – super G  
6. marca Lenzerheide – obrovský slalom  
11. marca Are – obrovský slalom  
12. marca Are – slalom  
16. marca Finále SP v Courcheveli – zjazd  
17. marca Finále SP v Courcheveli – super G  
18. marca Finále SP v Courcheveli – tímová súťaž  
19. marca Finále SP v Courcheveli – slalom  
20. marca Finále SP v Courcheveli – obrovský slalom  

Poradie v SP (po 5 z 37 pretekov): 1. Shiffrinová 360, 2. VLHOVÁ 340, 3. Slokarová 210, 4. Dürrová 201, 5. Liensbergerová 187, 6. Hectorová 158

Poradie v slalome (po 3 z 9 pretekov): 1. VLHOVÁ 280, 2. Shiffrinová 260, 3. Dürrová 165, 4. Holdenerová 146, 5. Liensbergerová 122, 6. Michelle Gisinová (Švaj.) 101

Poradie v obr. slalome (po 2 z 9 pretekov): 1. Shiffrinová 100 bodov, 2. Gutová-Behramiová 80, 3. Vlhová 60, 4. Liensbergerová 50, 5. Tvibergová (Nór.) 45, 6. Hrovatová (Slov.) 40

Poradie paralelných súťaží (1): 1. Slokarová 100, 2. Stjernesundová 80, 3. Lysdahlová 60, 4. Bassinová (Tal.) 50, 5. Hectorová 45, 6. Monsenová (Nór.) 40

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Mikaela Shiffrinová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy