Shiffrinová sa na čelo nevrátila. Dravé Talianky ju odsunuli mimo pódia

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová zvíťazila aj v nedeľnom super-G Svetového pohára. Vo Val d'Isere predstihla o 33 stotín sekundy Nórku Ragnhild Mowinckelovú, tretie miesto obsadila ďalšia Talianka Elena Curtoniová (+0,51 s).

19.12.2021 12:40 , aktualizované: 15:19
Mikaela Shiffrinová Foto: ,
Mikaela Shiffrinová v cieli super-G vo Val d'Isere.

Slovenská reprezentantka a obhajkyňa veľkého glóbusu Petra Vlhová neštartovala, sústredí sa na na dve súťaže obrovského slalomu v ďalšom francúzskom stredisku Courchevel (21. a 22. decembra).

Víťazka sobotného zjazdu Goggiová patrila k najväčším favoritkám aj o deň neskôr a na trať sa vydala so štartovým číslom 5.

V úvodnej technickejšej pasáži bola pomalšia než väčšina súperiek, ale v spodnej pasáži zvolila priamočiarejši­u stopu.

Mikaela Shiffrinová Čítajte viac Super-G vo Val d'Isere sme sledovali ONLINE

Svoje zjazdárske schopnosti zúročila najmä medzi tretím a posledným štvrtým medzičasom, kde si vypracovala rozhodujúci náskok.

Triumfovala už v piatej súťaži v rýchlostných disciplínach v tejto sezóne, na konte má tri víťazstvá v zjazde a dve v superobrovskom slalome.

Celkovo dosiahla šestnáste prvenstvo v pretekoch SP. Upevnila si vedenie v celkovom poradí prestížneho seriálu, na čele má 65-bodový náskok pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou, ktorá skončila piata (+0,75 s).

Francúzsko lyžovanie zjazd SP ženy Čítajte viac Goggiovej víťazná séria trvá už rok. Nabudená Američanka bola blízko

"Dnes to bola odlišná výzva, v zjazde musím zakaždým potvrdzovať úlohu favoritky, v super-G sa nepovažujem za najsilnejšiu pretekárku.

V zjazde na to myslím viac. Ráno som sa zobudila a už som sa cítila veľmi sebavedomá," povedala 29-ročná Goggiová vo vysielaní Eurosportu.

Favoritky na zisk veľkého glóbusu 2021/2022 Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Marta Bassinová v predošlej sezóne zničila...

Taliankam sa celkovo v nedeľu darilo a chvíľu mierili aj za ovládnutím kompletného pódia. Curtoniová figurovala len o stotinu pred krajankou Federicou Brignoneovou (+0,52 s).

Na vklinenie sa medzi túto trojicu ašpirovala najprv Shiffrinová, ktorej vyšla predovšetkým vrchná časť, ale v spodnej postupne strácala a zaradila sa za Talianky.

Podarilo sa to však Mowinckelovej, Nórka s číslom 19 síce neohrozila Goggiovú, no dokázala odsunúť aspoň Curtoniovú s Brignoneovou na tretie, resp. štvrté miesto.

Fakty zo Svetového pohára

Výsledky super-G SP vo Val d'Isere: 1. Sofia Goggiová (Tal.) 1:19,23 min, 2. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,33 s, 3. Elena Curtoniová +0,51, 4. Federica Brignoneová (obe Tal.) +0,52, 5. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,75, 6. Corinne Suterová (Švaj.) +0,80, 7. Tamara Tipplerová +0,92, 8. Cornelia Hütterová (obe Rak.) +1,00, 9. Breezy Johnsonová (USA) +1,08, 10. Romane Miradoliová (Fr.) +1,24

Celkové poradie SP (po 12 súťažiach): 1. Goggiová 635 bodov, 2. Shiffrinová 570, 3. Petra VLHOVÁ (SR) 340, 4. Johnsonová 322, 5. Brignoneová 306, 6. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 298

Poradie super-G (4): 1. Goggiová 320, 2. Brignoneová 227, 3. Curtoniová 216, 4. Shiffrinová 205, 5. Gutová-Behramiová 180, 6. Mowinckelová 158

odkaz Foto: Pravda
Kalendár Petry Vlhovej v sezóne 2021/2022.
Viac na túto tému: #Mikaela Shiffrinová #Sofia Goggiová