Slovensko na ZOH reprezentujú

Matej Falat

Matej Falat

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Dátum narodenia: 8. 2. 1993
Štarty na ZOH: 1 (Soči 2014)
Klub: SAK Drienica Lysá

ZOH 2018: Superkombinácia – nedokončil
Obrovský slalom – 50.
Slalom – nedokončil

Barbora Kantorová

Barbara Kantorová

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Dátum narodenia: 3. 3. 1992
Štarty na ZOH: 1 (Soči 2014)
Klub: LK Gerlach

ZOH 2018: Obrovský slalom – 41.
Slalom – 40.
Super G – 35.
Zjazd – 29.
Superkombinácia – 18.

Soňa Moravčíková

Soňa Moravčíková

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Dátum narodenia: 5. 12. 1999
Štarty na ZOH: premiéra
Klub: KĽŠ Kryha Bratislava

ZOH 2018: Obrovský slalom – 37.
Slalom – nedokončila

Petra Vlhová

Petra Vlhová

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Dátum narodenia: 13. 6. 1995
Štarty na ZOH: 1 (Soči 2014)
Klub: Ski Team VLHA

ZOH 2018: Obrovský slalom – 13.
Slalom – 13.
Super G – 32.
Zjazd – nedokončila
Superkombinácia – 5.
Tímová súťaž – 9.

Veronika Zuzulová

Veronika Velez-Zuzulová

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Dátum narodenia: 15. 7. 1984
Štarty na ZOH: 3 (Salt Lake City 2002, Turín 2006, Vancouver 2010)
Klub: LO Ski Zu Bratislava

ZOH 2018: Slalom – 17.
Tímová súťaž – 9.

Andreas Žampa

Andreas Žampa

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Dátum narodenia: 13. 8. 1993
Štarty na ZOH: 1 (Soči 2014)
Klub: Žampa Ski Club

ZOH 2018: Super-G – 39.
Obrovský slalom – nedokončil
Slalom – 35.
Tímová súťaž – 9.

Adam Žampa

Adam Žampa

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Dátum narodenia: 13. 9. 1990
Štarty na ZOH: 1 (Soči 2014)
Klub: Žampa Ski Club

ZOH 2018: Superkombinácia – 22.
Obrovský slalom – 25.
Slalom – 24.
Tímová súťaž – 9.

Barbora Klementová

Barbora Klementová

BEŽECKÉ LYŽOVANIE

Dátum narodenia: 13. 6. 1995
Štarty na ZOH: premiéra
Klub: KL Nováky

ZOH 2018: Šprint klasicky – 53.
Štvrtok 7:30 – 10 km voľne
Tímšprint – 18. – nepostúpila zo semifinále

Peter Mlynár

Peter Mlynár

BEŽECKÉ LYŽOVANIE

Dátum narodenia: 1. 3. 1988
Štarty na ZOH: 2 (Vancouver 2010, Soči 2014)
Klub: ŠKP Vysoké Tatry

ZOH 2018: Šprint klasicky – 23. – nepostúpil zo štvrťfinále
15 km voľne – 67.
Tímšprint – 22. – nepostúpil zo semifinále
50 km klasicky – 51.

Alena Procházková

Alena Procházková

BEŽECKÉ LYŽOVANIE

Dátum narodenia: 9. 8. 1984
Štarty na ZOH: 2 (Vancouver 2010, Soči 2014)
Klub: LK Slávia UMB Banská Bystrica

ZOH 2018: Šprint klasicky – 31.
10 km voľne – 58.
Tímšprint – 18. – nepostúpila zo semifinále
30 km klasicky – 36.

Andrej Segeč

Andrej Segeč

BEŽECKÉ LYŽOVANIE

Dátum narodenia: 24. 5. 1994
Štarty na ZOH: premiéra
Klub: Ski team JASE Látky

ZOH 2018: Šprint klasicky – 57.
15 km voľne – 87.
Tímšprint – 22. – nepostúpil zo semifinále
50 km klasicky – 53.

Miroslav Šulek

Miroslav Šulek

BEŽECKÉ LYŽOVANIE

Dátum narodenia: 16. 3. 1993
Štarty na ZOH: premiéra
Klub: Ski team JASE Látky

ZOH 2018: Šprint klasicky – 62.
15 km voľne – 80.
50 km klasicky – nedokončil

Šimon Bartko

Šimon Bartko

BIATLON

Dátum narodenia: 11. 7. 1996
Štarty na ZOH: premiéra
Klub: VŠC Dukla B. Bystrica

ZOH 2018: Rýchlostné preteky 10 km – 74.
Štafeta 4×7,5 km – 18.

Ivona Fialková

Ivona Fialková

BIATLON

Dátum narodenia: 22. 11. 1994
Štarty na ZOH: premiéra
Klub: VŠC Dukla B. Bystrica

ZOH 2018: Rýchlostné preteky na 7,5 km: 74.
Vytrvalost. preteky 15 km: 64.
Štafeta 4×6 km – 5.

Paulína Fialková

Paulína Fialková

BIATLON

Dátum narodenia: 25. 10. 1992
Štarty na ZOH: 1 (Soči 2014)
Klub: VŠC Dukla B. Bystrica

ZOH 2018: Rýchlostné preteky na 7,5 km: 11.
Stíhacie preteky 10 km: 38.
Vytrvalost. preteky 15 km: 5.
Hromadný štart 12,5 km: 21.
Ziešaná štafeta: 20.
Štafeta 4×6 km – 5.

Tomáš Hasilla

Tomáš Hasilla

BIATLON

Dátum narodenia: 23. 08. 1990
Štarty na ZOH: 1 (Soči 2014)
Klub: VŠC Dukla B. Bystrica

ZOH 2018: Rýchlostné preteky 10 km – 70.
Vytrvalost. preteky 20 km – 86.
Štafeta 4×7,5 km – 18.

Matej Kazár

Matej Kazár

BIATLON

Dátum narodenia: 10. 5. 1983
Štarty na ZOH: 2 (Turín 2006, Soči 2014)
Klub: VŠC Dukla B. Bystrica

ZOH 2018: Rýchlostné preteky 10 km – 22.
Stíhacie preteky 12,5 km – 31.
Vytrvalost. preteky 20 km – 34.
Ziešaná štafeta – 20.
Štafeta 4×7,5 km – 18.

Anastasia Kuzminová

Anastasia Kuzminová

BIATLON

Dátum narodenia: 28. 8. 1984
Štarty na ZOH: 2 (Vancouver 2010, Soči 2014)
Klub: VŠC Dukla B. Bystrica

ZOH 2018: Rýchlostné preteky na 7,5 km: 13.
Stíhacie preteky 10 km: STRIEBRO
Vytrvalost. preteky 15 km: STRIEBRO
Hromadný štart 12,5 km: ZLATO
Zmiešaná štafeta: 20.
Štafeta 4×6 km – 5.

Alžbeta Majdišová

Alžbeta Majdišová

BIATLON

Dátum narodenia: 26. 8. 1993
Štarty na ZOH: premiéra
Klub: VŠC Dukla B. Bystrica

ZOH 2018: nenastúpila

Terézia Poliaková

Terézia Poliaková

BIATLON

Dátum narodenia: 02. 4. 1989
Štarty na ZOH: 1 (Soči 2014)
Klub: VŠC Dukla Banská Bystrica

ZOH 2018: Rýchlostné preteky na 7,5 km: 83.
Vytrvalost. preteky 15 km: 87.
Štafeta 4×6 km – 5.

Martin Otčenáš

Martin Otčenáš

BIATLON

Dátum narodenia: 25. 8. 1987
Štarty na ZOH: 2 (Turín 2006, Soči 2014)
Klub: VŠC Dukla Banská Bystrica

ZOH 2018: Rýchlostné preteky 10 km – 52.
Stíhacie preteky 12,5 km – 27.
Vytrvalost. preteky 20 km – 84.
Zmiešaná štafeta – 20.
Štafeta 4×7,5 km – 18.

Michal Šima

Michal Šima

BIATLON

Dátum narodenia: 28. 4. 1992
Štarty na ZOH: premiéra
Klub: VŠC Dukla Banská Bystrica

ZOH 2018: Vytrvalost. preteky 20 km – 85.
Piatok 12:15 – štafeta 4×7,5 km

Lukáš Csölley

Lukáš Csölley

KRASOKORČUĽOVANIE

Dátum narodenia: 18. 6. 1990
Štarty na ZOH: premiéra
Klub: ŠKP Bratislava

ZOH 2018: Tanečné páry – 20.

Lucie Myslivečková

Lucie Myslivečková

KRASOKORČUĽOVANIE

Dátum narodenia: 8. 12. 1989
Štarty na ZOH: premiéra
Klub: ŠKP Bratislava

ZOH 2018: Tanečné páry – 20.

Nicole Rajičová

Nicole Rajičová

KRASOKORČUĽOVANIE

Dátum narodenia: 13. 8. 1995
Štarty na ZOH: 1 (Soči 2014)
Klub: ŠKP Bratislava

ZOH 2018: Ženy – 14.

Jozef Ninis

Jozef Ninis

SÁNKOVANIE

Dátum narodenia: 28. 6. 1981
Štarty na ZOH: 3 (Turín 2006, Vancouver 2010, Soči 2014)
Klub: Ski team ŠKP Vysoké Tatry

ZOH 2018: Jednotlivci – 25.
Tímy – 11.

Marek Solčanský

Marek Solčanský

SÁNKOVANIE

Dátum narodenia: 18. 11. 1992
Štarty na ZOH: 1 (Soči 2014)
Klub: VŠC Dukla Banská Bystrica

ZOH 2018: Dvojice – 17.
Tímy – 11.

Karol Stuchlák

Karol Stuchlák

SÁNKOVANIE

Dátum narodenia: 13. 11. 1990
Štarty na ZOH: 1 (Soči 2014)
Klub: VŠC Dukla Banská Bystrica

ZOH 2018: Dvojice – 17.
Tímy – 11.

Jakub Šimoňák

Jakub Šimoňák

SÁNKOVANIE

Dátum narodenia: 5. 6.1996
Štarty na ZOH: premiéra
Klub: VŠC Dukla Banská Bystrica

ZOH 2018: Jednotlivci – 35.

Katarína Šimoňáková

Katarína Šimoňáková

SÁNKOVANIE

Dátum narodenia: 31. 1. 1998
Štarty na ZOH: premiéra
Klub: VŠC Dukla Banská Bystrica

ZOH 2018: Jednotlivkyne – 23.
Tímy – 11.

Klaudia Medlová

Klaudia Medlová

SNOUBORDING

Dátum narodenia: 26. 10. 1993
Štarty na ZOH: premiéra
Klub: Boardsparadise Handlová

ZOH 2018: Slopestyle – 24.
Bigair – 23.

Napíšte športovcom do Pjongčangu

Podporte slovenských športovcov svojím odkazom alebo pozdravom na Facebooku.

Fotografie športovcov prinášame v spolupráci so Slovenským olympijským výborom.

24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk