Adam Žampa
vek 27, Kežmarok
Úspechy a zaujímavosti
  • Účasť na ZOH: Soči 2014 (5. miesto v superkombinácii /víťaz slalomového kola/, 6. miesto v slalome /víťaz 2. kola/)
  • Úspechy: strieborný z MS v tímovej súťaži (Schladming 2017), 5. miesto v superkombinácii SP (Kitzbühel 2016), 7. miesto v superkombinácii SP (Kitzbühel 2015), 13. miesto v superkombinácii a 15. v slalome (víťaz 2. kola) na MS (Schladming 2013), 9. miesto v obrovskom slalome SP (Sölden 2012), 1. miesto v EP v obrovskom slalome (Jasná 2015), 3. miesto v EP v obrovskom slalome (Zell am See 2012).
  • Tréner: Tomáš Žampa
Výsledky na ZOH 2018
  • Superkombinácia – 22.
  • Obrovský slalom – 25.
  • Slalom – 24.
  • Tímová súťaž – 9.
Napíšte odkaz #Adam Zampa

Pred štyrmi rokmi si v Soči spravil veľké meno. V stredisku Roza Chutor na Červenej Poľane zaznamenal piate a šieste miesto. Prvé v kombinácii, druhé v slalome. Adam Žampa sa tak stal po Anastasii Kuzminovej najúspešnejším Slovákom na zimných Hrách v Rusku.

Nečudo, že o Slováka, ktorý to doma s prípravou nemal jednoduché, bol zrazu záujem. Nechýbalo veľa a volal by sa Адам Жампa. Ponuku však odmietol. „Dostal som od Rusov ponuku, aby som reprezentoval ich krajinu, ale zaujal som k nej jednoznačné stanovisko. Naďalej budem lyžovať za Slovensko,“ povedal.

Nasledujúce roky už tak úspešné v jeho podaní neboli. Trápili ho zranenia a pridala sa aj smola. Tak ako pred rokom na majstrovstvách sveta vo švajčiarskom St. Moritzi. V pretekoch super G nešťastne spadol. „Cítim sa, akoby som absolvoval v ringu tri kolá proti McGregorovi. Mám dosť ‚buchnutú‘ tvár,“ žialil v cieli rodák z Tatier.

Adam Žampa vyniká predovšetkým v točivých disciplínach. Jeho najsilnejšou disciplínou je slalom, solídne výsledky zaznamenal aj v kombinácii.

Slovenský lyžiar
		Adam Žampa počas tréningu
		v...
Adam Žampa počas
		zjazdárskej
		časti...
+13Sovenský lyžiar Adam
		Žampa na trati
		zjazdu...

Do Pjongčangu pocestuje aj so svojim bratom Andreasom. Oboch od útleho veku trénuje otec Tomáš.

Mimochodom, Adam Žampa je z tradičnej lyžiarskej rodiny. Jeho pradedko Karol Bruk bol v prvej reprezentácii Slovenska, babka, dedko a otec tiež reprezentovali. Jeho životný krédom je: „Všetko čo sme, je výsledkom našich myšlienok!“

34,99
Flower box biela kocka "M" farebné kvety

Flower box biela kocka "M" farebné kvety

23,99
Amore farebné ľalie

Amore farebné ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk