Výborné číslo. Pomôže Vlhovej dorovnať Shiffrinovú a dovŕšiť víťazný hetrik?

Pravda | 11.01.2021 19:47, aktualizované: 
Petra Vlhová
Petra Vlhová v Záhrebe. Autor: ,
Už len hodiny zostávajú do piateho slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok. Petra Vlhová a jej konkurentky sa po roku vracajú do Flachau.

V utorok (od 18.00 je na programe prvé kolo, od 20.45 druhé, prenos vysiela RTVS) sa najlepšie slalomárky sveta predstavia vo Flachau.

Deň pred pretekmi tradične absolvovali žreb. Slovenke prisúdil štartové číslo dva. Pred ňou sa na náročnú trať vyberie iba Wendy Holdenerová.

Štartová listina slalomu vo Flachau.
Štartová listina slalomu vo Flachau.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: twitter.com

Za Vlhovou postupne nasledujú Chiara Mairová, Katharina Truppeová a Mikaela Shiffrinová. Elitnú sedmičku uzavrú Katharina Liensbergerová a Michelle Gisinová. Slovenka reprezentujúca Česko Martina Dubovská pôjde s číslom 16.

Ako býva zvykom ostatné roky, práve v rodisku legendárneho Hermanna Maiera sa udeľujú najvyššie finančné odmeny v ženskej časti seriálu.

Kým vo všetkých zvyšných pretekoch zarobí víťazka 45-tisíc švajčiarskych frankov, vo Flachau je to takmer 63-tisíc. Všetky sumy ešte podliehajú zdaneniu.

Najdôležitejší muž v živote Petry Vlhovej
		-...
Petra
		Vlhová a jej otec Igor
		Vlha.
+10Livio Magoni je
		renomovaný taliansky
		tréner,...

Vlhová však buduje svoj historický odkaz a finančné zárobky pre ňu nie sú až také dôležité. Vo Flachau triumfovala v ostatných dvoch rokoch, predtým zasa dvakrát v rade vypadla v prvom kole.

Ak by sa Slovenke podarilo vyhrať štvrtý slalom sezóny z piatich, dovŕšila by víťazný hetrik a ako druhá v histórii by vo Flachau vyhrala tri slalomy (po Shiffrinovej).

Navyše by sa priblížila k zisku malého glóbusu za slalom i veľkého v celkovom poradí. Zatiaľ to má rozbehnuté výborne. Potvrdí rolu najlepšej lyžiarky súčasnosti?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ