Petra Vlhová Zjazdové lyžovanie, kombinácia - 5.
Adam Žampa Zjazdové lyžovanie, slalom - 24.
Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie, slalom - 35.
Biatlonová štafeta 12:15 4x6 ženy
Barbara Kantorová Zjazdové lyžovanie, kombinácia - 18.
Matej Falat Zjazdové lyžovanie, slalom - nedokončil

Putin ma stále chce dať zabiť, tvrdí Rodčenkov. Pre istotu si dal zmeniť vizáž

09.02.2018 20:46
putin
Šéf Kremľa Vladimir Putin. Autor: ,

Bývalý riaditeľ moskovského antidopingového laboratória Grigorij Rodčenkov sa obáva, že ruský prezident Vladimir Putin sa usiluje o jeho život.

Funkcionár, ktorý prehovoril o štátom organizovanom dopingu v Rusku, to povedal v prvom televíznom rozhovore po odchode do USA pred tromi rokmi.

Rodčenkov sa objavil pred kamerami televízie CBS so zmenenou vizážou. Vysvetlil, že k nej siahol z bezpečnostných dôvodov. „Mám informácie, že môj život je naďalej v ohrození, preto sme museli urobiť potrebné kroky,“ povedal.

V USA žije na utajenom mieste a je zaradený do programu na ochranu svedkov. Napriek tomu ďalej žije v strachu, že sa ho Kremeľ snaží všetkými prostriedkami umlčať. Na priamu otázku, či ho chce prezident Putin nechať zabiť, odpovedal: „Áno.“

Putin ho pred časom obvinil z protizákonnej činnosti a dodal, že Rodčenkov mal byť zavretý vo väzení. Hovoril aj o jeho psychických problémoch a pokuse o samovraždu. „Ale všetko je založené na priznaní tohto človeka, ktorému sotva možno vôbec dôverovať,“ vyhlásil ruský prezident.

Rodčenkovovo priznanie pomohlo odhaliť systematický doping domácich športovcov počas zimných olympijských hier 2014 v Soči. Na základe vyšetrovania potom MOV zakázal Rusku účasť na tohtoročných hrách v Pjongčangu, vybraní ruskí reprezentanti však na ZOH môžu štartovať pod neutrálnou vlajkou.

#Vladimir Putin #Pjongčang 2018 #Grigorij Rodčenkov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk