3 : 1
(25:20, 25:23, 20:25, 25:18)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Žiaľ, tretí set naše dievčatá nezvládli, aj keď sme v ňom vyhrávali o štyri body, ale potom prišla maďarská šesťbodová šnúra a napokon prvé tri body z dôležitého zápasu získava Maďarsko!

Ešte sa nič vážneho nedeje, ale tieto body nám neskôr môžu chýbať. Nič však nie je stratené, čakajú nás ešte ďalšie zápasy a veríme, že tam sa nám už bude dariť lepšie. Čaká nás deň voľna, najbližšie sa tak predstavíme v nedeľu proti domácemu Chorvátsku o 17:15.

S konštatovaním, že sme prehrali prvý zápas na tomto európskom šampionáte s Maďarskom 1:3 sa lúčim a želám dobrú noc!

Koniec zápasu

25:18

Mečbal premenený a Maďarsko vyhráva vo štvrtom sete a celom tomto zápase!

24:18

Presný smeč a mečbal pre Maďarsko!

23:18

Už len dva body delia Maďarsko od víťazstva v tomto zápase.

22:18

Radosová prehodila šikovne loptu na druhú stranu, bod pre Slovensko.

22:17

Náskok Maďarska sa navýšil na päť bodov.

21:17

Szakmaryová ukončila túto výmenu presným útokom a Maďarsko sa pomaly približuje k víťazstvu v tomto zápase.

20:17

Radosovej presný smeč, bod pre Slovensko.

20:16

Dvadsiaty bod pre Maďarsko v štvrtom sete, blížime sa do koncovky.

19:16

Výborný blok od Kriškovej, dievčatá bojujú a nechcú tento zápas ešte zabalit.

19:15

Lopta v aute po smeči Maďarska, znižujeme na rozdiel štyroch bodov.

19:14

Konečne po dlhšej dobe aj bod pre Slovensko, postarala sa oň Krišková.

19:13

Dotyk nášho bloku do autu, Maďarsko naďalej dominuje.

18:13

Oddychový čas Slovensko.

18:13

A ďalší úspešný blok Maďarska na sieti, toto už vyzerá veľmi kriticky pre naše dievčatá.

17:13

Ťažká situácia pre Kriškovú na sieti, po presnom bloku Maďarsko ide do vedenia o štyri body.

16:13

Maďarsko znova vyhráva o tri body.

15:13

Fričovej presne zakončený útok, opäť znižujeme.

15:12

Teraz maďarský teč do autu, znižujeme na rozdiel troch bodov.

15:11

Palgutová bola zablokovaná, Maďarsko ťahá ďalšiu bodovú šnúru.

14:11

Ďalšie zníženie neprichádza, Kosekovej blok končí v aute.

13:11

Teraz je tu naša úspešná ulievka, získavame bod.

13:10

Slovenský blok po dlhšej výmene končí v aute, prehrávame o tri body vo štvrtom sete.

12:10

Maďarská ulievka je úspešná, náš dnešný súper vyhráva o dva body.

11:10

Žernovič prerušila dlhú bodovú šnúru nášho súpera, získavame desiaty bod vo štvrtom sete.

11:9

11:9

Ďalší presný blok Maďarska a bodová šnúra nášho súpera sa nepretrhla.

10:9

Úspešný maďarský blok na sieti, desiaty bod pre Maďarsko v štvrtom sete, ktoré razom ožilo a teraz jasne dominuje.

9:9

Štvrtý bod za sebou pre nášho súpera, v štvrtom sete sa stav vyrovnal na 9:9.

8:9

Maďarské eso, je znížené na rozdiel jedného bodu.

7:9

Druhý maďarský bod v rade po našej chybe.

6:9

Po našich štyroch bodoch v rade je táto šnúra presným maďarským smečom prerušená.

5:9

Žernovičovej presný smeč a odskakujeme súperovi na rozdiel štyroch bodov.

5:8

Oddychový čas Maďarsko.

5:8

Radosová zahrala pekný smeč, vyhrávame o tri body a štvrtý set je zatiaľ v našom podaní úspešný.

5:7

Smeč do autu od Pallagovej, vyhrávame o dva body.

5:6

Palgutovej presný smeč nás vracia do vedenia.

5:5

Na sieti je úspešné Maďarsko, znova sa stav vyrovnal.

4:5

Ulievkou sa dostávame do vedenia o jeden bod.

4:4

Radosovej presný smeč, znova je vyrovnané.

4:3

No a opäť tá istá situácia, Maďarsko ide do vedenia vo štvrtom sete.

3:3

Dotyk nášho bloku a lopta končí v aute, je vyrovnané.

2:3

Na sieti presný smeč zahrala Radosová, je to tretí slovenský bod v rade.

2:2

Abrhámova išla na podanie a zaznamenáva eso, 2:2 vo štvrtom sete!

2:1

Prvý bod Slovenska v treťom sete, postarala sa oň Abrhámova.

2:0

Na príjme sa nám teraz rovnako nedarilo, Szakmaryová presným smečom posiela Maďarsko do vedenia o dva body.

1:0

Slovenský blok končí v aute, Maďarsko znova svojim bodom otvára set.

0:0

Začal sa štvrtý set.

Tretí set bol z našej strany najvydarenejší, pohodlne sme ho zvládli a znižuje na 1:2 v tomto zápase! Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať ďalej, snáď naše dievčatá nadviažu na výkon z tohto setu.

20:25

Maďarsko poslalo servis do siete a tak Slovensko získava svoj prvý set na tomto európskom šampionáte!

20:24

Dotyk pri našom bloku, ďalší bod pre Maďarsko a tretí odvrátený setbal.

19:24

19:24

Maďarsko odvracia po ulievke aj druhý setbal.

18:24

Tretí set ešte nekončí, maďarský smeč bol úspešný.

17:24

Slovensko získava vôbec svoj prvý setbal na tomto turnaji!

17:23

Teraz aj Maďarsko pokazilo Servis, dva body nás delia od víťazstva v treťom sete.

17:22

Žernovič pokazila servis, bod pre Maďarsko.

16:22

Úspešný challenge nášho tímu, po maďarskom dotyku je to bod pre naše farby.

16:21

Palgutovej úspešný smeč, vyhrávame o päť bodov v treťom sete a dúfame, že to už nepokazíme.

16:20

Úspešná ulievka Maďarska, je znížené na rozdiel štyroch bodov.

15:20

15:20

Dostali sme loptu presným smečom na druhú stranu, je tu náš dvadsiaty bod v treťom sete!

15:19

Pokazený servis Maďarska, zadarmo tak získavame tento bod.

15:18

Dotyk nášho bloku na sieti.

14:18

Lopta išla do anténky, vyhrávame o štyri body v treťom sete.

14:17

14:17

Tento útok sa nám vydaril, odskakujeme na tri body. Postupne sa blíži koncovka tretieho setu, ktorá je pre naše dievčatá veľmi dôležitá.

14:16

Bod zostáva pripísaný Slovensku.

14:16

Ešte však Maďarsko skúša challenge.

14:16

Maďarský smeč po chybe končí v aute, odskakujeme na rozdiel dvoch bodov.

14:15

Svoju chybu však teraz Žernovič napravila a vracia nás späť do vedenia.

14:14

Žernovičovej smeč končí v aute.

13:14

Pencová s presným smečom, doťahovačka pokračuje ďalej.

13:13

Tento náš smeč však končí v aute, opäť tu máme vyrovnaný stav.

12:13

Pripravenú akciu Radosová úspešne zakončila, vyhrávame 13:12.

12:12

Bol tam teč nášho bloku, znova tu máme vyrovnaný stav.

11:12

Útok cez Palgutovú nám vyšiel, maďarský blok končí v aute a vyhrávame o jeden bod v treťom sete.

11:11

Vyrovnávame, presná ulievka teraz aj zo strany našich dievčat.

11:10

Nemethovej presný smeč ľavačkou a Maďarsko po dlhšej dobe vyhráva o jeden bod v treťom sete.

10:10

Ulievkov Maďarsko vyrovnáva na 10:10 v treťom sete.

9:10

Palgutová vybojovala pre Slovensko desiaty bod v treťom sete.

9:9

Dva body v rade pre Maďarsko, úspešný blok predviedla Szucsová.

8:9

Veľmi dlhá výmena a napokon tento bod Maďarsko získava zadarmo, bola tam technická chyba na sieti od našich dievčat.

7:9

Žernovič s presným smečom, znova vyhrávame o dva body.

7:8

Abrhámovej smeč bol nechytateľný, vyhrávame o jeden bod.

7:7

Je vyrovnané, Radosovej smeč končí v tesnom aute.

6:7

Na vyšší bodový náskok zatiaľ neodskakujeme, teraz to bola úspešná hra na sieti v podaní Maďarska.

5:7

Na sieti pretlačila loptu Pencová, bod pre Slovensko.

5:6

Náš blok končí v aute, Maďarsko znova znižuje na jeden bod.

4:6

Radosová svoj smeč zahrala presne, sme späť vo vedení o dva body.

4:5

Tento smeč od Palgutovej končí v aute, je znížené na rozdiel jedného bodu.

3:5

Lopta prepadla na maďarskú stranu so šťastím, opäť vyhrávame o dva body v treťom sete.

3:4

Slovenský blok končí v aute, je znížené na rozdiel jedného bodu.

2:4

Palgutová s druhým úspešným smečom v treťom sete a vyhrávame o dva body.

2:3

Pokazený servis do siete od Maďarska, tento bod tak získavame zadarmo.

2:2

Maďarsko vyrovnáva, tento slovenský smeč nebol úspešný.

1:2

Radosová nastúpila v druhom sete v základnej zostave, prezentovala sa presným smečom a získavame druhý bod v rade.

1:1

Podarilo sa nám vyrovnať presným smečom od Palgutovej.

1:0

Tretí set otvára úspešný maďarský blok na sieti a náš súper znova získava prvý bod v sete.

0:0

Začal sa tretí set.

Po dvoch setoch nám veru nie je do spevu. V druhom sete sme dlhodobo boli vo vyššom bodovom náskoku, ale nezvládli sme jeho záverečnú časť, kde sa Maďarsko dotiahlo a samotný záver už lepšie zvládol náš súper, ktorý vyhráva 2:0 na sety a to je už kritický moment pre naše dievčatá. Držíme palce, aby to ešte dokázali zvrátiť.

25:23

Maďarsko zakončil druhý set esom a tak aj druhý set získava náš súper!

24:23

24:23

Dlhšiu výmenu zakončilo presným smečom Maďarsko, ktoré tak získava setbal!

23:23

Ukážková ulievka od Maďarska, vyrovnané 23:23!

22:23

22:23

Konečne je tu eso aj na stane Slovenska, postarala sa oň Pencová a to môže byť veľmi dôležitý bod druhého setu!

22:22

Tréner Maďarska ešte skúsil challange, ale bod nám zostáva.

22:22

Dlhý maďarský smeč končí v aute, znova je vyrovnané. Dráma v druhom sete pokračuje.

22:21

Pretláčanie sa nad sieťou končí bodom pre Maďarsko.

21:21

Podarilo sa nám vyrovnať, je to vďaka nevynútenej chybe Maďarska.

21:20

21:20

Škoda! Fričovej smeč z dobrej pozície končí v aute a po veľmi dlhej dobe v druhom sete prehrávame, čo pred koncovkou nie je dobrá správa.

20:20

Pappovej smeč dopadol tam kam mal, znova je vyrovnané: 20:20!

19:20

Palgutovej smeč súper tečoval do autu, doťahovanie pokračuje.

19:19

Abrhámova poslala servis do siete, bod sme súperovi darovali a je opäť vyrovnané.

18:19

Sme späť vo vedení, Fričová dostala loptu cez sieť na stranu súpera.

18:18

A je vyrovnané! Šunderlíková poslal svoj smeč do ďalekého autu.

17:18

Špankovej blok končí v aute, znova je znížené na jeden bod.

16:18

Náročná a dlhá výmena, kde sa ukázala naša veľká bojovnosť a nedovolili sme Maďarsku vyrovnať.

16:17

Smeč priamo na čiaru, Maďarsko sa znova doťahuje na rozdiel jedného bodu.

15:17

Vyzeralo to všelijak počas tejto výmeny, ale Žernovič nás vracia späť do vedenia o dva body.

15:16

Smeč na telo našej reprezentantky, už vyhrávame len o jeden bod!

14:16

Maďarsko sa doťahuje na rozdiel dvoch bodov, na Nemethovej smeč sme reagovať nedokázali.

13:16

Znova zafungoval útok od Pencovej, vraciame sa späť do vedenia o tri body.

13:15

Teraz však aj slovenský blok končí v aute.

12:15

Blok súpera putoval do autu, Pencová bola úspešná na sieti.

12:14

Druhý bod Maďarska v rade, náš súper znižuje na rozdiel dvoch bodov v druhom sete.

11:14

Gyimesová od siete úspešne smečovala.

10:14

Servis do siete od Maďarska, získavame tak bod zadarmo.

10:13

Pencová teraz neuspela na sieti, je tu desiaty maďarský bod v tomto dejstve.

9:13

Tento maďarský blok končí v aute, po dvoch bodoch pre súpera v rade opäť bodujeme my.

9:12

Maďarsko predviedlo úspešnú defenzívy, tento blok im prináša deviaty bod v druhom sete.

8:12

7:12

Technická chyba Maďarska, tento bod je teda náš a odskakujeme na rozdiel päť bodov.

7:11

Palgutovej útok bol úspešný, vyhrávame 11:7 v druhom sete.

7:10

Druhý bod v rade pre Maďarsko, je to vďaka úspešnému bloku.

6:10

Úspešný maďarský útok, Pallagovej smeč bol nechytateľný.

5:10

Ďalší úspešný blok Abrhámovej na sieti, desiaty bod pre Slovensko v druhom sete!

5:9

Teraz sme však pri hre na sieti už úspešní neboli, piaty bod Maďarska v druhom sete.

4:9

Konečne aj úspešný blok Slovenska na sieti, Abrhámova prináša Slovensku deviaty bod v druhom sete.

4:8

Žernovič zahrala krásny smeč a sme späť vo vedení o štyri body.

4:7

Darovaný bod súperkám, Fričovej podanie končí v aute.

3:7

Oddychový čas Maďarsko. Našu výbornú hru teraz prerušuje oddychový čas súpera, ktorý nezačal druhý set úspešne.

3:7

Žernovič zahrala smeč, ktorý naše súperky tečovali do autu a stále zostávame v bodovej šnúre.

3:6

Pencová zaznamenáva druhý bod za sebou a pokračujeme v našej bodovej šnúre.

3:5

Ďalšia chyba Maďarska pri smeči a tak vyhrávame o dva body! Druhý set sme tak začali úspešne, treba v tom pokračovať.

3:4

Maďarský blok končí v aute a sme opäť vo vedení.

3:3

Nezvládli sme však podanie, stav v druhom sete je znova vyrovnaný.

2:3

Prvýkrát v tomto zápase vyhrávame, po maďarskej chybe vyhrávame 3:2.

2:2

Pri bloku sa naše dievčatá lopty nedotkli, maďarský smeč končí v aute a je vyrovnané 2:2.

2:1

Tréner Maďarska hneď využil challange a bolo to správne rozhodnutie! Je to teda bod pre Maďarsko.

1:2

Naše dievčatá sa radujú a je nám aj pripísaný bod po úspešnom smeči.

1:1

Výborný smeč od Fričovej, je vyrovnané na 1:1.

1:0

Síce sme druhý set otvorili našim servisom, ale je tu prvý bod pre Maďarsko v druhom sete po úspešnom bloku.

0:0

Začal sa druhý set.

Prvý set teda získava Maďarsko, ktoré vyhrávalo v jeho priebehu o sedem bodov, ale naše dievčatá statočne bojovali a veľa nechýbalo, aby sme to vyrovnali. Následne však nám už súper opäť odskočil a dotiahol to do úspešného konca.

Nič sa nedeje, je tu priestor na zlepšenie, potrebujeme však určite získať druhý set, ktorý sa po malej pauze začne.

25:20

Veľmi dlhú výmenu napokon Nemethová zakončila úplne jednoduchým spôsobom a Maďarsko vyhráva prvý set 25.20!

24:20

Kvalitná defenzíva nášho súpera, následne presný prechod na sieť a úspešné zakončenie útoku. Maďarsko má setbal!

23:20

Maďarský setbal zatiaľ neprichádza, Pencová získava pre Slovensko dvadsiaty bod v prvom sete.

23:19

Servis našich bol dobrý, ale na smeč Szakmaryovej sme nedokázali odpovedať.

22:19

Tento bod je náš, na sieti sme predviedli dobrú hru. Stále je však v lepšej pozícii Maďarsko.

22:18

Nemethová predviedla ideálny útok, Maďarsko sa pomaly blíži k zisku prvého setu.

21:18

Odpovedáme presným smečom Palmutovej, ešte bojujeme v prvom sete.

21:17

Slovenský trojblok nebol úspešný, bod pre Maďarsko a sme v koncovke prvého setu.

20:17

Oddychový čas Slovensko. Prehrávame o tri body, tréner rozdáva dievčatám pokyny.

20:17

Pri svojom podaní Maďarsko opäť boduje, Nemethova bola úspešná na sieti.

19:17

Vyrovnať sa nám zatiaľ nepodarilo, na smeč súpera sme nestihli reagovať.

18:17

Výborne! Znižujeme na rozdiel jedného bodu, dievčatá bojujú a môžeme sa vrátiť späť do prvého setu, výborný smeč od Špankovej.

18:16

Bol tam dotyk súpera pri bloku a tento bod ide pre naše dievčatá. Znova sa doťahujeme na rozdiel dvoch bodov.

18:15

V tejto výmene to vyzeralo pre Slovensko opäť nádejné, ale z tlaku sme bod nevyťažili a súper odskakuje na tri body.

17:15

Doťahujeme sa, Palmutovej smeč bol takisto presný a momentálne znižujeme na rozdiel dvoch bodov.

17:14

Ihneď však na sieti odpovedáme, Pencovej smeč bol presný.

17:13

Rýchly maďarský útok zakončila Gyimesová, pretrhla tak našu šnúru.

16:13

Oddychový čas Maďarsko. Na našu bodovú šnúru reaguje tréner Maďarska oddychovým časom.

16:13

Výborne! Špankovej smeč dopadol tam kam má a znižujeme na rozdiel troch bodov.

16:12

Pretlačili sme loptu na sieti, druhý bod v rade pre Slovensko.

16:11

Radosovej smeč bol úspešný, bod pre Slovensko. Momentálne prehrávame o päť bodov.

16:10

Dotyk na sieti tam nebol, takže bod Maďarsku zostáva.

16:10

Teraz si berie aj náš tréner challange.

16:10

Dlhá výmena, kde naše dievčatá predviedli veľkú bojovnosť. Drvivý útok Maďarska sme však už nezastavili, bod pre Maďarsko.

15:10

Dotyk tak nebol, bod pre Slovensko je oficiálne potvrdený.

15:10

Pri podaní debutantky Kriškovej je bod pridelený Slovensku, ale ešte si tréner Maďarska vzal challenge.

15:9

Úspešná hra našich v obrane, Palgutová následne zahrala presný smeč a je to bod pre Slovensko.

15:8

Szakmaryová s ďalším presným smečom, Maďarsko nám opäť odskakuje na vyšší bodový rozdiel.

14:8

Tento bod sme súperovi darovali, je tu naša technická chyba na sieti a prehrávame už o šesť bodov v prvom sete.

13:8

Rýchly útok súpera, náš blok úspešný nebol.

12:8

Výborne, druhý bod pre Slovensko v rade opäť od siete.

12:7

Kosekovej útok bol úspešný, súper na sieti nedokázal úspešne blokovať.

12:6

Chyba od Kriškovej v útoku, lopta končí v aute a naša strata v prvom sete narastá.

11:6

Szakmaryovej úspešný smeč, naše nestihli reagovať a prehrávame o päť bodov.

10:6

Následne však už Španková vybojovala pre Slovensko bod, znižuje na rozdiel štyroch bodov.

10:5

Teč od Špankovej končí v aute, je tu desiaty bod Maďarska v prvom sete.

9:5

Je tu piaty bod Slovenska v prvom sete a to vďaka Abrhámovej.

9:4

To už neplatí, po veľmi dlhej výmene prehrávame o päť bodov. Talasová od siete celú výmenu ukončila.

8:4

Maďarsko na sieti úspešne zakončilo svoj útok, opäť prehrávame o 4 body.

7:4

Po oddychovom čase bodujeme, Pencovej smeč bol úspešný.

7:3

Oddychový čas Slovensko. Náš tréner správne reaguje, berie oddychový čas a dáva pokyny našim dievčatám.

7:3

Maďarské eso, na príjme sa nám nedarí a prehrávame o 4 body.

6:3

Radosová stihla ešte reagovať, ale žiaľ loptu následne posiela do autu a už prehrávame o tri body. Maďarsko je momentálne vo výhodnej pozícii.

5:3

Gyimesová na sieti úspešne zakončila maďarský útok a náš súper nám odskakuje na dva body.

4:3

Kapitánka Maďarska Szakmaryová posiela svoj tím znova do vedenia, úspešný smeč končí na čiare.

3:3

Maďarský útok nebol úspešný, smeč Talasovej končí v aute.

3:2

Čo servis to bod, slovenský blok na sieti teraz úspešný nebol.

2:2

Podarilo sa nám však znova vyrovnať, výborný prechod do útoku od Radosovej a následne úspešne prehodenie lopty na druhú stranu.

2:1

Krišková bola úspešne zablokovaná a tak Maďarsko znova vyhráva o jeden bod.

1:1

Získavame prvý bod na tomto šampionáte, súperov blok sa cez sieť nedostal.

1:0

Maďarsko otvorilo tento zápas svojim servisom a úspešne následne blokovalo na sieti.

0:0

Obe reprezentácie už sú na palubovke. Zaznejú hymny oboch krajín a zápas sa môže začať!

Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom volejbalu a slovenského športu! Naše ženská reprezentácia o malú chvíľu nastúpi na svoje prvé stretnutie na tohtoročnom európskom šampionáte, v chorvátskom Záhrebe nás čaká prvý súper a tým je Maďarsko. Hneď na úvod je tu veľmi dôležitý zápas, pretože práve Maďarsko je našim konkurentom v boji o postup zo skupiny. Budeme našim dievčatám držať palce, aby prvú prekážku úspešne zvládli. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch reprezentácií, krátko pred štartom sa opäť prihlásime.

Úvodné zostavy:

Maďarsko: Bagyinkaová, Gyimesová, Juharová, Kissová, Nemethova, Pallagová, Pappová, Pekariková, Szakmaryová, Szucsová, Talasová, Toroková, Tothová, Vezsenyiová

Slovensko: Abrhámova, Fričová, Hrušecká, Jančová, Kohútová, Koseková, Krišková, Palgutová, Pencová, Radosová, Smiešková, Španková, Šunderlíková, Žernovič

Rozhodca: Sonja Simonovská (Čierna Hora), Alexey Pashkevich (Rusko)

Vítam všetkých priaznivcov volejbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie žien, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Maďarska a Slovenska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:15.

V piatok 20.8.2021 sa začínajú ME vo volejbale žien a bude to aj so slovenskou účasťou. Tohtoročný európsky šampionát budú hostiť štyri krajiny a to Chorvátsko, Srbsko, Bulharsko a Rumunsko. Slovensko odohrá základnú skupinu v Chorvátsku.

Naše dievčatá odohrajú päť zápasov v základnej skupine a do vyraďovacej fázy postúpia štyri najlepší reprezentácie. Budeme tak našim dievčatám držať palce, aby sa im podaril postup zo skupiny. Hneď na úvod ich čaká veľmi dôležitý súper, práve s ktorým budeme súperiť o postupovú miestenku. Okrem Maďarska sa stretneme ešte s Chorvátskom, Bieloruskom, Talianskom a Švajčiarskom.

Zvládnu naše dievčatá vstup do šampionátu? Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.