Zbabelosť, svinstvo! Česi odsúdili zákerný atak na Hudáčka

O všetkom už bolo rozhodnuté. Slovenskí hokejisti viedli nad Nemcami v boji o štvrťfinálovú miestenku na olympijských hrách v Pekingu jednoznačne 4:0. Časomer odrátaval posledných 90 sekúnd.

15.02.2022 09:20
Libor Hudáček Foto:
Atak Davida Wolfa na Libora Hudáčka.
debata (12)

Napriek tomu ešte raz vzplanuli vášne. Po jednom zo súbojov v slovenskej obrannej tretine postrčil Libor Hudáček nemeckého útočníka Davida Wolfa.

Hráč Mannheimu neváhal a slovenskému strelcovi provokáciu opätoval. Trafil ho do tváre, tú si Hudáček v momente zakryl a otočil sa Nemcovi chrbtom.

To však Wolfa nezastavilo. Zozadu mu uštedril ešte jeden úder. Útočník Dynama Minsk sa sklátil k ľadu, hoci pádu zrejme aj čo – to pridal.

hokejový turnaj Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o hokejovom turnaji na ZOH

„To bolo zbabelé,“ poznamenal o Wolfovom počínaní komentátor Českej televízie Robert Záruba. „Bolo to svinstvo,“ pridal sa spolukomentátor Martin Hosták.

Obaja hráči napokon skončili na trestnej lavici. Strelec prvého slovenského gólu s dvojminútovým trestom, Wolf vyfasoval päť plus desať minút.

Obsah vznikol v spolupráci Pravdy s MALL.TV.

Úspešný boj Slovákov o štvrťfinále Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Slovenský brankár Patrik Rybár a jeho kľúčový...

12 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #Libor Hudáček #nemeckí hokejisti #hokejový turnaj v Pekingu