Záver skupinových bojov bez prekvapení. Áčko vyhrali Američania

Hokejisti USA si vybojovali priamy postup do štvrťfinále olympijského turnaja v Pekingu.

13.02.2022 16:46
Knies usa hokej Foto: ,
Americký hokejista Matt Knies sa teší po strelení gólu v zápase základnej A-skupiny USA - Nemecko na ZOH 2022 v Pekingu.

V záverečnom zápase základnej A-skupiny zdolali Nemecko 3:2 a ako jediní získali v základných skupinách plný počet deväť bodov.

Kanada v nedeľu zdolala Čínu jasne 5:0.

hokejový turnaj Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o hokejovom turnaji na ZOH

V A-skupine obsadili Američania 1. miesto pred Kanadou, Nemeckom a Čínou.

A-skupina

USA – Nemecko 3:2 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 5. Kampfer (Miele, Meyers), 25. Knies (Anbruzzese, Ness), 43. Smith – 2. Hager (Plachta, Kahun), 58. Kühnhackl (Bergmann, J. Müller). Rozhodovali: Romasko (Rus), Sidorenko (Biel.) – Obwegeser (Švajč.), Ondráček (ČR), vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 708 divákov.
USA: Commesso – Kamfper, Ness, Faber, Cooper, Perbix, Warsofsky, Helleson – O'Neill, Miele, Agostino – Abruzzese, Beniers, Knies – Farrell, Meyers, Cates – Hentges, Smith, Brisson
Nemecko: Aus den Birken – Brandt, M. Müller, Holzer, Wagner, Abeltshauser, J. Müller, Bittner – Plachta, Kahun, Rieder – Pföderl, Loibl, Noebels – Tiffels, Hager, Ehliz – Kühnhackl, Krämmer, Bergmann

Nemci mali výborný vstup do zápasu, keď nekrytý Hager zblízka zakončil rýchlu presilovkovú kombináciu – 0:1. Aj gólová odpoveď Američanov prišla v presilovke, keď tlak USA zakončil Kampfer – 1:1.

Po herne aj gólovo vyrovnanej prvej tretine sa iniciatívy ujali Američania. V 25. minúte si vytvorili tlak, Knies využil nedôraz nemeckej obrany pred vlastným brankárom a zblízka upravil na 2:1. Tréner Nemecka skúsil trénerskú výzvu, s ktorou neuspel a nasledovala americká presilovka, ale Nemci ju ustáli.

V 43. minúte Smith zvýšil na 3:1 a ďalší priebeh tretej tretiny priniesol vyrovnaný hokej a nemeckú snahu o vyrovnanie. V 58. minúte Kühnhackl znížil na rozdiel jediného gólu, ale Nemci už nevyrovnali ani pri hre bez brankára.

V záverečnom zápase základnej A-skupiny zdolali Nemecko 3:2 a ako jediní získali v základných skupinách plný počet deväť bodov. V A-skupine obsadili 1. miesto pred Kanadou, Nemeckom a Čínou.

Čína SR Peking ZOH2022 Hokej C-sk. Slovensko Čítajte viac Slováci spoznali súpera. Pozrite si osemfinálové dvojice

A-skupina

Čína – Kanada 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Góly: 3. Street (Johnson, O'Dell), 7. Tambellini (Grant, Wotherspoon), 11. O'Dell (Ho-Sang, Wotherspoon), 39. Johnson (Demers, Weal), 47. Knight (Power, Ho-Sang). Rozhodovali: Ansons (Lot.), Bruggeman (USA) – Hynek (ČR), Lazarev (Rus.), vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0
Čína: O'Brien – Osipov, Sproul, Chelios, Schultz, Yuen, Fram, Čchen, Siang – P. Foo, Lockhart, S. Foo – Werek, Kane, Ť. Jan – Yip, Wong, C. Čang – Ž. Jan, Ying, Čung – Ho-Sang
**Kanada
: Tomkins – Power, Robinson, Wotherspoon, Noreau, Barberio, Demers, Grant – McTavish, Staal, McBain – Weal, Tambellini, Knight – Street, O'Dell, Johnson – Winnik, Desharnais, Cracknell

Číňania nastúpili na duel povzbudení dobrým výkonom proti Nemecku, keď prehrali iba o gól 2:3. Kanaďania však duel zvládli bez ťažkostí. Street sa už v 3. min natlačil pred brankára O'Briena a otvoril skóre.

program zoh Mohlo by Vás zaujímať Peking 2022: Kto, s kým, kedy? Pozrite si program olympiády

V polovici prvej tretiny viedli „javorové listy“ už 3:0, keď dokonale vyšachovali obranu súpera a O'Dell zasunul zblízka puk do bránky.

Reprezentanti Číny mohli skorigovať skóre v druhej tretine, v 25. minúte však obranca Sproul trafil iba žrď. Kanaďania napokon udržali čisté konto a pridali po góle v druhej i tretej tretine. Skóre zavŕšil v 47. minúte Knight v presilovej hre.