Ste banda simulantov a provokatérov. Rusi sa obuli do Čechov

Bol to zápas ako remeň. Počas šesťdesiatich minút videli fanúšikovia desať gólov, po päť na oboch stranách. Jedenásty padol v predĺžení.

13.02.2022 09:54
česko, rusko Foto:
Momentka zo zápasu Rusko - Česko.
debata (43)

Postarali sa o neho hokejisti Česka, ktorí tak trochu prekvapujúco zdolali na zimných olympijských hrách v Pekingu silných Rusov 6:5 po predĺžení.

K lepšej východiskovej pozícii či dokonca k priamemu postupu do štvrťfinále im to síce nepomohlo, v tabuľke B-skupiny obsadili až tretie miesto, no pred vyraďovacími bojmi si výrazne zdvihli sebavedomie.

hokejový turnaj Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o hokejovom turnaji na ZOH

Naopak, Rusom, jednému z favoritov na zisk a zlata a jeho obhajcovi nálada klesla. Poznať to bolo aj z vyjadrení hráčov zbornej, ktorí si nedávali po zápase servítku pred ústa.

Nepozdávali sa im nielen niektoré verdikty rozhodcov, ktorí ich poslali na trestnú lavicu päťkrát, ale ani prístup súpera.

Najväčšie diskusie vyvolala situácia z 38. minúty, keď na trestnú lavicu putoval Voronkov. Ten za úder lakťom do hlavy Sedláka dostal trest 5 min + do konca zápasu.

Dlhú presilovku Česi využili hneď dva razy a favoritovi v tom momente odskočili na rozdiel dvoch gólov (4:2).

„Poznáme týchto hráčov z našej ligy. Sedlák tam leží, váľa sa a potom naskočí na ďalšie striedanie. Ak rozhodca udelí takýto trest, mal by faulovaný hráč odísť do šatne,“ hneval sa obranca Jakovlev.

Jeho spoluhráč Čibisov bol podstatne tvrdší. Čechov nazval bandou provokatérov.

program zoh Mohlo by Vás zaujímať Peking 2022: Kto, s kým, kedy? Pozrite si program olympiády

Ďalší z obrancov Nikišin pridal tiež zopár kritických slov.

„Hlavy som sa ani nedotkol, je to simulant. Mali sme vyhrať, okradli nás,“ komentoval moment z predĺženia, keď po faule na Hyku putoval na trestnú lavicu.

Česi aj ďalšiu presilovku využili a tešili sa z víťazstva.

Nikišin reagoval veľavravne – pri odchode z trestnej lavice napriahol a naznačil úder hokejkou do plexiskla.

Aj to naznačuje, že Rusi niesli prvú prehru, hoci nič neznamenajúcu, keďže postúpili priamo do štvrťfinále, ťažko.

Slováci búšili do húževnatých Lotyšov Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Kristián Pospíšil bojuje pred lotyšskou bránkou.

43 debata chyba
Viac na túto tému: #ZOH 2022 #ruskí hokejisti #Českí hokejisti #Peking 2022 #hokejový turnaj v Pekingu