ONLINE: Triumf Rusiek v štafetách, Lindvik vyskákal Nórsku zlato

Zimné olympijské Hry 2022 v Pekingu pokračujú. Deviaty deň najväčšieho športového sviatku roka sme sledovali naživo.

12.02.2022 06:17 , aktualizované: 13:56
Čína Peking ZOH2022 Beh na lyžiach ženy štafeta... Foto: ,
Bežkyňa na lyžiach Ruského olympijského výboru (ROC) Veronika Stepanovová reaguje v cieli štafety na 4x5 km.
debata (9)

15.26 Nemecká skeletonistka Hannah Neiseová triumfovala na ZOH 2022 v Pekingu v súťaži žien.

V konečnom hodnotení mala po štyroch súťažných jazdách náskok 62 stotín sekundy pred striebornou Jaclyn Narracottovou z Austrálie. Bronzovú medailu získala holandská reprezentantka Kimberley Bosová s mankom +0,84 s.

13.41 Nórsky skokan na lyžiach Marius Lindvik zvíťazil v sobotňajšej súťaži na veľkom mostíku na ZOH 2022.

V Pekingu triumfoval s náskokom 3,3 bodu pred olympijským šampiónom na strednom mostíku Japoncom Rjojum Kobajašim. Bronz putuje do Nemecka zásluhou Karla Geigera, ktorý za Lindvikom zaostal o 14,8 b.

12.37 Domáca Čína siahala na hokejovom turnaji na prekvapenie.

Nemeckom prehrávala 0:3, ale dvoma gólmi zdramatizovala zápas a siahala na zisk historického bodu či bodov.

11.20 Nórsky biatlonista Johannes Thinges Bö získal suverénnym spôsobom zlato v sobotnom šprinte na ZOH 2022 v Pekingu.

Slovenskí reprezentanti sa nepresadili, ani jeden nepostúpil do stíhačky .

09.20 Hokejisti USA vyhrali nad Kanadou 4:2 a s plným počtom 6 bodov vedú tabuľku A-skupiny.

hokejový turnaj Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o hokejovom turnaji na ZOH

08.55 Reprezen­tantky Ruského olympijského výboru (ROC) v behu na lyžiach Julia Stupaková, Natalia Neprjajevová, Tatiana Sorinová a Veronika Stepanovová sa stali časom 53:41,0 min víťazkami sobotnej štafety na 4×5 km na ZOH v Pekingu.

Na druhom mieste skončilo kvarteto Nemecka v zložení Katherine Sauerbreyová, Katharina Hennigová, Victoria Carlová a Sofie Krehlová s odstupom 18,2 sekundy. Bronz si vybojovali Švédky Maja Dahlqvistová, Ebba Anderssonová, Frida Karlssonová a Jonna Sundlingová (+20,7 s).

06.52 Slovenská bobistka Viktória Čerňanská dosiahla v piatej a šiestej tréningovej jazde pred olympijskou súťažou monobobov zhodne 16. najlepší čas. Viac sa jej vydarila prvá sobotňajšia jazda, v ktorej časom 1:06,37 min. zaostala za najrýchlejšou Nemkou Laurou Nolteovou o 1,89 sekundy. V druhej mala horší čas – 1:06,61 min., na najlepšiu Nolteovú však stratila iba 1,66 s.

Monoboby žien sú novou olympijskou disciplínou. Devätnásťročná Čerňanská, ktorá absolvuje premiéru pod piatimi kruhmi, predviedla v tréningoch v ľadovom tobogane v Jen-čchingu svoj najlepší výkon vo štvrtok, keď vo svojej prvej jazde dosiahla čas 1:05,89 min.

Sobotňajšie oficiálne merané tréningy boli záverečné pred samotnou súťažou, v ktorej štartuje 20 pretekárok. Preteky sa začnú úvodnými dvomi jazdami v nedeľu 13. februára (2.30/4.00 SEČ) a vyvrcholia tretími a štvrtými jazdami v pondelok 14. februára (2.30/4.00).

06.05 Švajčiarska lyžiarka Priska Nuferová dosiahla najlepší čas v prvom meranom tréningu na zjazd žien na ZOH 2022 v Pekingu. Na zjazdovke „Skala“ v horskom stredisku Jen-čching zaostala druhá Kira Weidelová z Nemecka o 44 stotín sekundy, tretia bola Rakúšanka Christine Scheyerová (+0,67).

Olympijská víťazka v super-G Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska zajazdila šiesty najlepší čas (+0,94). Obhajkyňa zlata Talianka Sofia Goggiová, ktorá plánuje štartovať v zjazde napriek zraneniu kolena z januárových pretekov SP v Cortine d'Ampezzo, skončila v prvom tréningu na 12. mieste s mankom 1,55 s.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová neštartovala. Olympijský zjazd žien je na programe v utorok 15. februára o 4.00 SEČ.

vlhová Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o Petre Vlhovej na ZOH

05.45 Organizá­tori ZOH 2022 v Pekingu oznámili ďalších osem nových koronavírusových prípadov u účastníkov hier. Pozitívne testy mali štyria športovci alebo členovia tímov, ktorí sa už nachádzali v uzavretej olympijskej bubline.

Celkovo vykonali v Pekingu už vyše 71.000 testov na prítomnosť koronavírusu. Celkový počet nakazených od 23. januára stúpol na 426. Prípady infekcie majú klesajúci trend.

05.21 Americkí snoubordisti Nick Baumgartner a Lindsey Jacobellisová získali na ZOH v Pekingu zlato v snoubordkrose zmiešaných tímov.

V sobotňajšom veľkom finále v Genting Snow Parku zvíťazili s náskokom dvoch desatín sekundy pred Talianmi Omarom Visintinom a Michelou Moiolovou, bronzové medaily vybojovali Kanaďania Eliot Grondin s Meryetou Odineovou (+23,20 s).

program zoh Mohlo by Vás zaujímať Peking 2022: Kto, s kým, kedy? Pozrite si program olympiády

04.50 Tréner amerických snoubordistov na ZOH 2022 v Pekingu Peter Foley čelí obvineniu zo sexuálneho obťažovania a ďalšieho nevhodného správania, ktorého sa mal dopustiť v minulosti.

Jeho bývalá zverenka Callan Chythlooková-Sifsofová v piatok na Instagrame napísala, že Foley viac než desať rokov fotografoval nahé športovkyne. V roku 2014 v kanadskom Lake Louise adresoval vtedy 17-ročnej snoubordistke i jej kolegyniam sexuálne poznámky.