Zborná je naďalej stopercentná, Čechov spasil Krejčí

Hráči Ruského olympijského výboru zvíťazili v druhom vystúpení v základnej B-skupine na ZOH 2022 v Pekingu nad Dánskom 2:0.

11.02.2022 07:29 , aktualizované: 12:33
Čína ZOH2022 Hokej B Skupina Rusko hokej Foto: ,
Hokejisti Ruského olympijského výboru (ROC) na ZOH v Pekingu.

Víťazný gól zápasu strelil v 29. minúte Pavel Karnauchov, Rusi spečatili triumf gólom do prázdnej bránky. Druhé čisté konto za sebou vychytal brankár Ivan Fedotov.

Dáni dohrajú základnú B-skupinu sobotným zápasom so Švajčiarskom (14.10 SEČ), Rusi nastúpia v rovnakom čase proti Česku.

hokejový turnaj Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o hokejovom turnaji na ZOH

B-skupina

Dánsko – ROC 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 29. Karnauchov (Slepyšev, Voronkov), 60. Semjonov. Rozhodovali: Fraňo (ČR), Campbell (Kan.) – Hancock (USA), Malmqvist (Švéd.), vylúčení: 5:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 907 divákov.
Dánsko: Dichow – A. J. Jensen, O. Lauridsen, Lassen, M. Lauridsen, O. Larsen, Nich. Jensen, Kristensen – Nick. Jensen, F. Nielsen, Bödker – Russell, Regin, Storm – Madsen, J. Jensen, Bau Hansen – Aagaard, Jakobsen, Poulsen
ROC: Fedotov – Nesterov, Nikišin, Jakovlev, Jelesin, Vojnov, Telegin, Šaripzjanov – Grigorenko, Šipačov, Gusev – Galijev, Semjonov, Gricjuk – Voronkov, Karnauchov, Slepyšev – Čibisov, Andronov, Tkačov

V prvej tretine dominovali pozorné defenzívy, predovšetkým Dánska. Ruskí hráči predviedli viac ofenzívnych akcií, tie však narážali na organizovanú obranu súpera. Dáni hrozili najmä z brejkov, ale nedotiahli ich do gólového konca.

Čína SR Fínsko Hokej Slafkovský Čítajte viac Slafkosvky? Hokejový svet sa učí meno slovenského tínedžera

Rusi začali druhú tretinu sľubnou šancou Slepyševa, ktorého pokus brankár Dichow zmaril pohotovým zákrokom. Dáni následne zvládli aj oslabenie, no v 29. minúte inkasovali.

Dichow vyrazil pred seba strelu Slepyševa, k puku sa dostal nedôsledne bránený Karnauchov a otvoril skóre – 0:1. Šancu na vyrovnanie mal v 35. minúte Nicklas Jensen, ale jeho únik zmaril brankár Fedotov.

Tretia tretina bola najmä o dánskej snahe vyrovnať. Nepodarilo sa im to ani v presilovke v 52. minúte, keď Fedotov zvládol niekoľko náročných situácií. Dáni v závere skúsili vyrovnať počas hry bez brankára, ale od Semjonova inkasovali druhý gól.

Česi uspeli v nájazdoch

Hokejisti Česka zvíťazili vo svojom druhom zápase na ZOH v Pekingu nad Švajčiarskom 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci premenil David Krejčí.

Česi uzavrú svoje účinkovanie v základnej skupine zápasom s tímom Ruského olympijského výboru, ktorý je na programe v sobotu 12. februára o 14.10 SEČ. Švajčiari budú hrať v rovnakom čase s Dánskom.

B-skupina

Česko – Švajčiarsko 2:1 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 5. Smejkal (Klok, H. Zohorna), rozh. sam. nájazd Krejčí – 9. Haas (Andrighetto). Rozhodovali: Ansons (Lot.), Bruggeman (USA) – Lazarev (Rus), McCrank (Kan.), vylúčení: 5:2 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 834 divákov.
Česko: Hrubec – Mozík, Šulák, Kundrátek, Jeřábek, Knot, Klok, Sklenička – Hyka, Krejčí, Sedlák – Stránský, Kovář, Červenka – Řepík, Sobotka, Lenc – Smejkal, T. Zohorna, H. Zohorna
Svajčiarsko: Genoni – Diaz, Müller, Untersander, Frick, Weber, Loeffel, Fora, Alatalo – Ambühl, Corvi, Hofmann – Andrighetto, Haas, Hollenstein – Vermin, Bertschy, Herzog – Mottet, Thürkauf, Moser

Česi mali lepší vstup do zápasu, v 3. minúte sa dostali k presilovke, no skóre otvorili tesne po nej. Smejkal aj s nešťastným prispením švajčiarskeho obrancu Webera dostal puk do Genoniho bránky – 1:0.

Aj z prvej presilovky Švajčiarov vyplynul gól, keď Haas pretlačil puk za Hrubca – 1:1. Česi boli v prvej tretine strelecky aktívnejší, ale Švajčiarov povzbudil vyrovnávajúci gól, po ktorom vyrovnali hru.

Druhá časť priniesla vyrovnaný hokej, v ktorom si tímy dávali pozor na defenzívu aj fauly. Hráči sa dostávali iba k zakončeniam z nie príliš nebezpečných pozícií a na udržaní nerozhodného výsledku mali podiel aj obaja brankári.

V úvode tretej tretiny boli ofenzívne aktívnejší Česi. Ani v jej ďalšom priebehu však nedokázali skórovať a nepodarilo sa to ani Švajčiarom. Vyrovnaný zápas pokračoval v predĺžení, ale aj v ňom brankári viackrát podržali svoje tímy.

V samostatných nájazdoch bol úspešný iba David Krejčí, ktorý rozhodol o víťazstve Česka.

Viac na túto tému: #Rusko #hokej #ZOH 2022 #Peking 2022