Šok na český účet. Favorit zakopol s dánskym outsiderom

Hokejisti Dánska zvíťazili vo svojom prvom zápase v B-skupine olympijského turnaja v Pekingu nad Českom 2:1.

09.02.2022 16:36
Česko - Dánsko Foto: ,
Dánsky hokejista Frans Nielsen (51) strieľa gól z českému branárovi Šimonovi Hrubecovi.
debata (3)

Góly víťazného tímu strelili v 1. tretine Markus Lauridsen a z trestného strieľania Frans Nielsen, jediný gól Česka dosiahol kapitán Roman Červenka v prostrednej čas­ti.

Česi nedokázali bodovať ani napriek výraznej streleckej prevahe 40:17. Na ďalší zápas nastúpia v piatok 11. februára o 9.40 SEČ proti Švajčiarsku, Dáni budú hrať v rovnaký deň o 5.10 SEČ s tímom Ruského olympijského výboru.

B-skupina:
Česko – Dánsko 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 24. Červenka (Kovář) – 12. M. Lauridsen, 18. F. Nielsen (tr. strieľ.). Rozhodovali: Gouin (Kan.), Tscherrig (Švajč.) – Lundgren (Švéd.), Nikulainen (Fín.), vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0.
Česko: Hrubec – Kundrátek, Šulák, Jeřábek, Sklenička, Knot, Klok, Mozík – Hyka, Krejčí, Sedlák – Stránský, Kovář, Červenka – Řepík, Sobotka, Lenc – Frolík, T. Zohorna, H. Zohorna
Dánsko: Dahm – A. J. Jensen, O. Lauridsen, Lassen, M. Lauridsen, O. Larsen, Nich. Jensen, Kristensen – Nic. Jensen, F. Nielsen, Bodker – Russell, Regin, Storm – Meyer, Madsen, Bau Hansen – Aagaard, Jakobsen, Poulsen

Česi boli v prvej tretine strelecky aktívnejší, často ohrozovali brankára Dahma, ale doplatili na slabú efektivitu. Dáni mali prvú veľkú príležitosť už v 2. minúte po úniku Storma a dlho sa nevedeli dostať do blízkosti brankára Hrubca.

hokejový turnaj Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o hokejovom turnaji na ZOH

V 12. minúte Česi nedostali puk z obranného pásma a strelu obrancu Markusa Lauridsena nešťastne tečoval Sobotka – 0:1.

V 18. minúte Jeřábek fauloval Russella a z nariadeného trestného strieľania Frans Nielsen zvýšil na 0:2.

Česi vstúpili do druhej tretiny ideálne, keď kapitán Červenka strelou spoza obrancu prekonal Dahma – 1:2.

Druhá tretina priniesla vyrovnanejší hokej, Dáni si už dávali väčší pozor na defenzívu a hoci sa Česi snažili o vyrovnanie, skóre sa nezmenilo.

program zoh Mohlo by Vás zaujímať Peking 2022: Kto, s kým, kedy? Pozrite si program olympiády

Tretia tretina znovu priniesla výraznú aktivitu Čechov, ale napriek početnej streľbe si vypracovali iba minimum vyložených šancí.

Najbližšie ku gólu boli počas hry bez brankára v závere zápasu, ale strelu obrancu Kundrátka zastavila žŕdka.