Ako vampír. Odhodlaný zjazdár prišiel do cieľa so zakrvavenou tvárou

Ostro sledovaný mužský zjazd v Pekingu mal viacero hrdinov.

07.02.2022 13:43
Daniel Hemetsberger Foto: ,
Daniel Hemetsberger so zakrvavenou tvárou v cieli olympijského zjazdu.

Tridsaťštyriročný švajčiarsky víťaz Beat Feuz dosiahol najväčší triumf kariéry, tesne za ním finišoval ďalší, dokonca o sedem rokov starší veterán Johan Clarey.

Francúz vytvoril nový rekord, doteraz najstarším medailistom v alpskom lyžovaní na ZOH bol 36-ročný Bode Miller.

Na pódiu ich doplnil ďalší skúsený lyžiar – Rakúšan Matthias Mayer, držiteľ zlatých medailí zo Soči v zjazde a v super-G v Pjongčangu.

Beat Feuz Čítajte viac Kilde mimo pódia, zjazd dobyl Feuz. Najstarší medailista zaostal o desatinu

Zahraničné médiá si však posvietili aj na menej známe meno, Mayerovho krajana Daniela Hemetsbergera.

Prešlo len 15 sekúnd, keď na náročnej trati vo vysokej rýchlosti narazil do bránky. Jazdu statočne dokončil a až kamery v cieli ukázali jeho zakrvavenú tvár.

„Musel som dýchať ústami, pretože môj nos bol plný krvi,“ citoval Hemetsbergera Eurosport. Napriek sťaženej situácii skončil na 21. mieste s odstupom necelých dvoch sekúnd na víťaza.

„Tomu sa hovorí olympijské odhodlanie,“ pochválil ho komentátor spomínanej stanice.

program zoh Mohlo by Vás zaujímať Peking 2022: Kto, s kým, kedy? Pozrite si program olympiády
Viac na túto tému: #zjazdové lyžovanie #Beat Feuz #Daniel Hemetsberger