Tak toto je veľký šok, kričal komentátor. Shiffrinovej by plač nepomohol

Plánovala zabojovať o rekordných päť olympijských medailí. Lyžiarska legenda Lindsey Vonnová tipovala, že jej hviezdna krajanka si vybojuje v Pekingu cenný kov vo všetkých pretekoch, na ktoré nastúpi. Hneď prvý útok Mikaele Shiffrinovej nevyšiel.

07.02.2022 03:57, aktualizované: 04:35
debata (16)
Mikaela Shiffrinová stráca kontrolu nad lyžami...
Mikaela Shiffrinová stráca kontrolu nad lyžami...
+8Mikaela Shiffrinová po vypadnutí v 1. kole...

Američanka olympijské zlato v obrovskom slalome neobháji. Americká lyžiarka už v najvrchnejšom úseku trate 1. kola nezahranila, šmykla sa po boku a nezmestila sa do nasledujúcej bránky.

Zastavila pri zjazdovke, zapichla palice do snehu a dala si ruky vbok. Pod piatimi kruhmi vôbec prvýkrát nedokončila niektorú zo súťaží.

„Ó, tak toto je veľký šok,“ pripomenul Yahoo Sport výkrik televízneho komentátora. „Shiffrinovej pád bol jedným z momentov, ktorý je taký šokujúci, až máte pocit, že to nie je skutočné,“ napísal Tim Layden z NBC.

Preteky v obrovskom slalome Shiffrinová nedokončila po štyroch rokoch a 30 pretekoch. „Takáto chyba sa mi nestáva. Na toto vypadnutie nikdy nezabudnem,“ cituje ju Blick.

Doplnila, že by mohla plakať, ale neurobí to, lebo by tým len mrhala energiu.

Víťazka obrovského slalomu v Pekingu Sara...
 Petra Vlhová v cieli 2. kola olympijského...
+11Petra Vlhová v cieli 2. kola obrovského slalomu.

"Deň sa skončil predtým, ako sa vôbec začal. Som sklamaná, ale nebudem sa tým zaoberať, pretože mi to nepomôže. Cítila som, že to ide dobre a útočím, no prišlo malé zaváhanie pri jednej z bránok, trochu nesprávne načasovanie, keď som naozaj zatlačila na hrany.

Oddýchnem si a budem sa sústreďovať na slalom. Stále sú pred nami dlhé dva týždne a teším sa na to. Mrzí ma, že som dnes predviedla takýto výkon. Deje sa čokoľvek a deje sa to naozaj, naozaj rýchlo," podotkla Shiffrinová pre AP a zamierila na tréning stredajšieho slalomu.

Čína Peking ZOH2022 alpské lyžovanie Obrovský slalom Čítajte viac Medaila z obráku bola ďaleko. Vlhovej nevyšiel olympijský štart

Nielen Shiffrinová štartujúca so sedmičkou mala problémy. Ešte pred ňou spadla úradujúca šampiónka Svetového pohára v obrovskom slalome Talianka Marta Bassinová.

Preteky vyhrala Švédka Sara Hectorová, Petra Vlhová skončila štrnásta.

vlhová Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o Petre Vlhovej na ZOH
16 debata chyba
Viac na túto tému: #zjazdové lyžovanie #Petra Vlhová #Mikaela Shiffrinová
Flowers