ZOH 2018: Program a výsledky - 22. FEBRUÁR

Akrobatické lyžovanie

  • Muži – U-rampa – finále: 1. David Wise (USA) 97,20 b. (1. kolo 17,00 / 2. kolo 6,40 / 3. kolo 97,20), 2. Alex Ferreira (USA) 96,40 (92,60 / 96,00 / 96,40), 3. Nico Porteous (N. Zél.) 94,80 (82,40 / 94,80 / 30,00), 4. Beau-James Wells (N. Zél.) 91,60 (87,40 / 52,20 / 91,60), 5. Noah Bowman (Kan.) 89,40 (89,40 / 19,20 / 11,20), 6. Mike Riddle (Kan.) 85,40 (85,40 / 26,00 / 27,40), 7. Aaron Blunck (USA) 84,80 (81,40 / 5,60 / 84,80), 8. Andreas Gohl (Rak.) 68,80 (14,60 / 46,00 / 68,80)
  • Ženy – skikros – kvalifikácia pre nasadzovanie: 1. Marielle Thompsonová (Kan.) 1:13,11 min, 2. Kelsey Serwová (Kan.) +0,22 s, 3. Brittany Phelanová (Kan.) +0,45

Alpské lyžovanie

  • Slalom: 1. André Myhrer (Švéd.) 1:38,99 min, 2. Ramon Zenhäusern (Švaj.) +0,34 s, 3. Michael Matt (Rak.) +0,67, 4. Clément Noel (Fr.) +0,71, 5. Alexis Pinturault (Fr.) +0,73, 6. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) +0,76, 7. Kristoffer Jakobsen (Nór.) +0,95, 8. Daniel Yule (Švaj.) +1,13, … 24. Adam Žampa (SR) +3,28, 35. Andreas Žampa (SR) +14,59, Matej Falat (SR) nedokončil 2. kolo
  • Ženy – superkombinácia (zjazd + slalomové kolo): 1. Michelle Gisinová (Švaj.) 2:20,90 min, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,97 s, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,44, 4. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +1,73, 5. Petra Vlhová (SR) +2,09, 6. Valerie Grenierová (Kan.) +2,54, 7. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +2,55, 8. Federica Brignoneová (Tal.) +2,63, … 18. Barbara Kantorová (SR) +9,04

Biatlon

  • Preteky štafiet žien na 4×6 km: 1. Bielorusko (Nadežda Skardinová, Irina Krivková, Dinara Alimbekovová, Daria Domračevová) 1:12:03,4 h (0+9), 2. Švédsko (Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Anna Magnussonová, Hanna Öbergová) +10,7 s (0+12), 3. Francúzsko (Anais Chevalierová, Marie Dorinová-Habertová, Justine Braisazová, Anais Bescondová) +17,6 (0+14), 4. Nórsko (Synnöve Solemdalová, Tiril Eckhoffová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbuová) +29,7 (3+12), 5. Slovensko (Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková, Ivona Fialková) +38,4 (1+9), 6. Švajčiarsko (Elisa Gasparinová, Lena Häckiová, Selina Gasparinová, Irene Cadurischová) +43,5 (0+16), 7. Poľsko (Monika Hojniszová, Magdalena Gwizdoňová, Krystyna Guziková, Weronika Nowakowská) +43,6 (1+14), 8. Nemecko (Franziska Preussová, Denise Herrmannová, Franziska Hildebrandová, Laura Dahlmeierová) +53,9 (3+11)

Curling

  • Muži – eliminácia o postup do semifinále: Švajčiarsko – Veľká Británia 9:5 po 9. zmene
  • Muži – semifinále:
  • Švédsko – Švajčiarsko 9:3 po 8. zmene, Kanada – USA 3:5

Ľadový hokej

  • Ženy – Finále:
  • Kanada – USA 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
  • Góly: 22. Irwinová (Turnbullová), 27. Poulinová (Agostová, Daoustová) – 20. Knightová (Morinová, Deckerová), 54. M. Lamoureuxová-Morandová (Panneková), rozhodujúci sam. nájazd J. Lamoureuxová-Davidsonová
  • Vylúčené: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hertichová (Nem.), Timglasová (Švéd.) – Linneková (Nem.), Tauriainenová (Fín.), 4467 divákov

Severská kombinácia

  • Muži – súťaž družstiev (skoky na veľkom mostíku HS-140 / beh na lyžiach 4× 5 km Gundersenovou metódou): 1. Nemecko (Vinzenz Geiger, Fabian Riessle, Eric Frenzel, Johannes Rydzek) 46:09,8 min, 2. Nórsko (Jan Schmid, Espen Andersen, Jarl Magnus Riiber, Jörgen Graabak) +52,7 s, 3. Rakúsko (Wilhelm Denifl, Lukas Klapfer, Bernhard Gruber, Mario Seidl) +1:07,8 min, 4. Japonsko (Jošito Watabe, Hideaki Nagai, Go Jamamoto, Akito Watabe) +2:08,8, 5. Francúzsko (Antoine Gérard, Francois Braud, Maxime Laheurte, Jason Lamy-Chappuis) +2:27,2, 6. Fínsko (Leevi Mutru, Ilkka Herola, Eero Hirvonen, Hannu Manninen) +2:30,7, 7. Česko (Tomáš Portyk, Ondřej Pažout, Lukáš Daněk, Miroslav Dvořák) +3:57,3, 8. Taliansko (Lukas Runggaldier, Aaron Kostner, Raffaele Buzzi, Alessandro Pittin) +5:04,3

Snoubording

  • Ženy – big air – finále: 1. Anna Gasserová (Rak.) 185,00 b, 2. Jamie Andersonová (USA) 177,25, 3. Zoi Sadowská-Synnottová (N. Zél.) 157,50, 4. Reira Iwabučiová (Jap.) 147,50, 5. Sina Candrianová (Švaj.) 140,25, 6. Silje Norendalová (Nór.) 131,50, 7. Juka Fudžimoriová (Jap.) 122,75, 8. Mijabi Onicuková (Jap.) 119,00, … v kvalifikácii: 23. Klaudia Medlová (SR) – nepostúpila do finále

Šortrek

  • Muži – 500 m: 1. Wu Ta-ťing (Čína) 39,584 s /svetový rekord/, 2. Hwang Dä-hon 39,854, 3. Lim Hjo-džun (obaja Kór. rep.) 39,919, 4. Samuel Girard (Kan.) 39,987, 5. Sándor Liu Šaolin (Maď.) 40,651, 6. Žen C'-wej (Čína) 40,694, 7. Daan Breeuwsma (Hol.) 40,835, 8. Riosuke Sakazume (Jap.) 40,985
  • Muži – štafety na 5000 m: 1. Maďarsko (Liou Šao-ang, Sándor Liu Šaolin, Viktor Knoch, Csaba Burján) 6:31,971 min /olympijský rekord/, 2. Čína (Wu Ta-ťing, Chan Tchien-jü, Sü Chung-č', Čchen Te-čchüan) 6:32,035, 3. Kanada (Samuel Girard, Charles Hamelin, Charle Cournoyer, Pascal Dion) 6:32,282, 4. Kórejská republika (Seo Dži-ra, Kim Dok-jum, Kwak Jun-gy, Lim Hjo-džun) 6:34,510, 5. USA (J.R. Celski, John-Henry Krueger, Thomas Insuk Hong, Aaron Tran) 6:36,867, 6. Kazachstan (Denis Nikiša, Nurbergen Žumagazijev, Abzal Ažgalijev, Jerkebulan Šamuchanov) 6:47,727, 7. Japonsko (Keita Watanabe, Riosuke Sakazume, Kazuki Jošinaga, Hiraki Jokojama) 6:42,655, 8. Holandsko – nepostúpilo z rozjázd.
  • Ženy – 1000 m: 1. Suzanne Schultingová (Hol.) 1:29,778 min, 2. Kim Boutinová (Kan.) 1:29,956, 3. Arianna Fontanová (Tal.) 1:30,656, 4. Čoi Min-jong (Kór. rep.) 1:42,434, 5. Kim A-lang 1:29,212 – B-finále, 6. Šim Suk-hee (obe Kór. rep.), 7. Valerie Maltaisová (Kan.), 8. Čchü Čchun-jü (Čína) – všetky penalizácia
29,99
Kytica Baza by The Blond Zebras

Kytica Baza by The Blond Zebras

39,99
Farebné antúrie

Farebné antúrie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk