Petra Vlhová Zjazdové lyžovanie, kombinácia - 5.
Adam Žampa Zjazdové lyžovanie, slalom - 24.
Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie, slalom - 35.
Biatlonová štafeta 12:15 4x6 ženy
Barbara Kantorová Zjazdové lyžovanie, kombinácia - 18.
Matej Falat Zjazdové lyžovanie, slalom - nedokončil

ZOH 2018: Program a výsledky - 21. FEBRUÁR

Akrobatické lyžovanie

  • Muži – skikros – finále: 1. Brady Leman (Kan.), 2. Marc Bischofberger (Švaj.), 3. Sergej Ridzik (OŠR), 4. Kevin Drury (Kan.), 5. Armin Niederer (Švaj.), 6. Arnaud Bovolenta (Fr.), 7. Filip Flišar (Slovin.), 8. Dave Duncan (Kan.)

Alpské lyžovanie

  • Ženy – zjazd: 1. Sofia Goggiová (Tal.) 1:39,22 min, 2. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,09 s, 3. Lindsey Vonnová (USA) +0,47, 4. Tina Weiratherová (Licht.) +0,63, 5. Alice McKennisová (USA) +1,02, 6. Corinne Suterová (Švaj.) +1,07, 7. Breezy Johnsonová (USA) +1,12, 8. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,33, … 29. Barbara Kantorová (SR) +6,77, Petra Vlhová (SR) – nedokončila

Boby

  • Ženy – dvojboby (konečné poradie po štyroch jazdách): 1. Nemecko (Jamanková, Buckwitzová) 3:22,45 min, 2. USA (Meyersová-Taylorová, Gibbsová) 3:22,52, 3. Kanada (Humphriesová, Georgeová) 3:22,89, 4. Nemecko (Schneiderová, Drazeková) 3:22,97, 5. USA (Greubelová-Poserová, Evansová) 3:23,02, 6. Kanada (Risslingová, Moysová) 3:23,63, 7. Kanada (De Bruinová, Lotholzová) 3:23,89, 8. Veľká Británia (McNeillová, Moorová) 3:24,07

Curling

  • Ženy 11. kolo
  • Kórejská republika – OŠR 11:2 po 6. zmene, Švédsko – Čína 8:4 po 9. zmene, Švajčiarsko – Dánsko 6:4 po 9. zmene, Kanada – Veľká Británia 5:6
  • Ženy 12. kolo
  • Švédsko – USA 9:6, Švajčiarsko – Japonsko 8:4 – po 9. zmene, OŠR – Kanada 8:9, Kórejská republika – Dánsko 9:3 – po 7. zmene
Konečná tabuľka po 12. kole:
1. Kórejská republika 9 8 1
2. Švédsko 9 7 2
3. Veľká Británia 9 6 3
4. Japonsko 9 5 4
5. Čína 9 4 5
Kanada 9 4 5
Švajčiarsko 9 4 5
USA 9 4 5
9. OŠR 9 2 7
10. Dánsko 9 1 8
  • Kórejská republika, Švédsko, Veľká Británia a Japonsko postúpili do semifinále.
  • Muži 12. kolo
  • Dánsko – Kanada 3:8 po 7. zmene, Veľká Británia – USA 4:10 po 8. zmene, Švédsko – Nórsko 2:7 po 6. zmene, Kórejská republika – Japonsko 10:4 po 8. zmene
Konečné poradie po 12. kole:
1. Švédsko 9 7 2
2. Kanada 9 6 3
3. USA 9 5 4
4. Veľká Británia 9 5 4
Švajčiarsko 9 5 4
6. Nórsko 9 4 5
7. Kórejská republika 9 4 5
8. Japonsko 9 4 5
9. Taliansko 9 3 6
10. Dánsko 9 2 7

* Švédsko, Kanada a USA postúpili do semifinále, Veľká Británia a Švajčiarsko do brejku o semifinále

Klasické lyžovanie

  • Tímšprint voľnou technikou, muži – finále (6×1,4 km): 1. Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hösflot Klaebo (Nór.) 15:56,26 min, 2. Denis Spicov, Alexander Boľšunov (OŠR) +1,71, 3. Maurice Manificat, Richard Jouve (Fr.) +2,02, 4. Marcus Hellner, Calle Halfvarsson (Švéd.) +3,07, 5. Dietmar Nöckler, Federico Pellegrino (Tal.) +18,55, 6. Erik Bjornsen, Simeon Hamilton (USA) +20,72, 7. Martin Jakš, Aleš Razým (ČR) +28,57, 8. Len Valjas, Alex Harvey (Kan.) +35,60, 9. Martti Jylhä, Ristomatti Hakola (Fín.) +36,04, 10. Sebastian Eisenlauer, Thomas Bing (Nem.) +45,94,… v semifinále: 22. Peter MLYNÁR, Andrej SEGEČ (SR)
  • II. semifinále: 1. Nórsko (Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hoesflot Klaebo) 16:03,97 min, 2. Francúzsko (Maurice Mnificat, Richard Jouve) +0,48 s, 3. USA (Erik Bjornsen, Simeon Hamilton) +0,72, 4. Taliansko (Dietmar Noeckler, Federico Pellegrino) +3,22, 5. Kanada (Len Valjas, Alex Harvey) +3,27 – všetci postúpili do finále,… 11. Slovensko (Peter Mlynár, Andrej Segeč) +1:30,15 min – nepostúpili do finále
  • Tímový šprint voľne (6×1,25 km) – FINÁLE: 1. USA (Kikkan Randallová, Jessica Digginsová) 15:56,47 min, 2. Švédsko (Charlotte Kallová, Stina Nilssonová) +0,19 s, 3. Nórsko (Marit Björgenová, Maiken Caspersen Fallová) +2,97, 4. Švajčiarsko (Nadine Fändrichová, Laurien van der Graaffová) +21,32, 5. Fínsko (Mari Laukkanenová, Krista Pärmäkoskiová) +22,71, 6. Slovinsko (Alenka Čebašeková, Anamarija Lampičová) +31,77, 7. Poľsko (Justyna Kowalczyková, Sylwia Jaskowiecová) +36,01, 8. Francúzsko (Jean Auroreová, Caroline Hugueová) +36,02,… 18. Slovensko (Alena Procházková, Barbora Klementová) +1:18,86 min.
  • 1. semifinále: 1. Nórsko (Marit Björgenová, Maiken Caspersen Fallová) 16:33,28, 2. Švajčiarsko (Nadine Fändrichová, Laurien Van der Graaffová) +6,55, 3. Slovinsko (Alenka Čebašeková, Anamarija Lampičová) +6,64,… 9.SLOVENSKO (Alena PROCHÁZKOVÁ, Barbora KLEMENTOVÁ) +1:18,86

Krasokorčuľovanie

  • Ženy – po krátkom programe: 1. Alina Zagitovová (OŠR) 82,92 b., 2. Jevgenija Medvedevová (OŠR) 81,61, 3. Kaetlyn Osmondová (Kan.) 78,87, 4. Satoko Mijaharová (Jap.) 75,94, 5. Kaori Sakamotová (Jap.) 73,18, 6. Caroline Kostnerová (Tal.) 73,15, 7. Gabrielle Dalemanová (Kan.) 68,90, 8. Čchoi Da-bin (Kór. rep.) 67,77, … 13. Nicole Rajičová (SR) 60,59

Ľadový hokej

  • Muži – štvrťfinále
  • Česko – USA 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)
  • Góly: 16. Kolář (Jan Kovář), 29. Kundrátek (M. Růžička, Mozík), rozhodujúci sam. nájazd Koukal – 7. Donato (Terry), 31. Slater (O'Neill).
  • OŠR – Nórsko 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
  • Góly: 9. Grigorenko (Kablukov, Telegin), 14. N. Gusev (Moziakin, Daciuk), 20. Vojnov (N. Gusev, Kaprizov), 29. S. Kalinin (Kovaľčuk, Vojnov), 34. Nesterov (N. Gusev, Daciuk), 54. Telegin (Grigorenko, Kablukov) – 28. Bonsaksen (M. Olimb, K. A. Olimb)
  • Kanada – Fínsko 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
  • Gól: 41. Noreau (O´Dell).
  • Švédsko – Nemecko 3:4 pp (0:2, 0:0, 3:1 – 0:1)
  • Góly: 47. Lander (Dahlin, Omark), 50. Hersley (Omark, Wikstrand), 52. Wikstrand (Lundqvist) 14. Ehrhoff (Hager, Schütz), 15. Noebels (Kink), 49. Kahun (Mauer), 62. Reimer (Ehliz, Boyle).
  • Ženy – o 3. miesto
  • Fínsko – OŠR 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
  • Góly: 3. Nieminenová (Tuominenová, Tapaniová), 21. Tapaniová (Karvinenová), 33. Välimäkiová (Hoviová) – 23. Sosinová (Beľakovová), 47. Beľakovová (Batalovová)

Rýchlokorčuľovanie

  • Stíhacie preteky mužských tímov: 1. Nórsko (Havard Bökko, Sindre Henriksen, Simen Spieler Nilsen, Sverre Lunde Pedersen) 3:37,32 min, 2. Kórejská republika (Lee Seung Hoon, Chung Jae Won, Kim Min-Seok, Joo Hyong-Jun) 3:38,52, v B-finále: 3. Holandsko (Patrick Roest, Koen Verweij, Sven Kramer, Jan Blokhuijsen) 3:38,40, 4. Nový Zéland 3:43,54, v C-finále: 5. Japonsko 3:41,62, 6. Taliansko diskvalif., v D-finále: 7. Kanada 3:42,16, 8. USA 3:50,77
  • Stíhacie preteky ženských tímov: 1. Japonsko (Miho Takagiová, Ajaka Kikučiová, Ajano Satová, Nana Takagiová) 2:53,89 min, 2. Holandsko (Marrit Leenstrová, Lotte van Beeková, Ireen Wüstová, Antoinette de Jongová) 2:55,48, v B-finále: 3. USA (Heather Bergsmová, Brittany Boweová, Carlijn Schoutensová, Mia Manganellová) 2:59,27, 4. Kanada 2:59,72, v C-finále: 5. Čína 3:00,04, 6. Nemecko, v D-finále: 7. Poľsko 3:03,11, 8. Kórejská republika 3:07,30

Snoubording

  • Muži – big air – kvalifikácia – 1. skupina: 1. Max Parrot (Kan.) 92,50 bodu (1. kolo 89,25 / 2. kolo 92,50), 2. Niklas Mattsson (Švéd.) 90,00, 3. Kyle Mack (USA) 88,75, … 2. skupina: 1. Carlos Garcia Knight (N. Zél.) 97,50 (88,75 / 97,50), 2. Jonas Bösiger (Švaj.) 96,00, 3. Mark McMorris (Kan.) 95,75
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk