Petra Vlhová Zjazdové lyžovanie, kombinácia - 5.
Adam Žampa Zjazdové lyžovanie, slalom - 24.
Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie, slalom - 35.
Biatlonová štafeta 12:15 4x6 ženy
Barbara Kantorová Zjazdové lyžovanie, kombinácia - 18.
Matej Falat Zjazdové lyžovanie, slalom - nedokončil

ZOH 2018: Program a výsledky - 18. FEBRUÁR

Akrobatické lyžovanie

  • Muži – slopestyle – finále: 1. Öystein Braaten (Nór.) 95,00 bodov, 2. Nick Goepper (USA) 93,60, 3. Alex Beaulieu-Marchand (Kan.) 92,40, 4. James Woods (V. Brit.) 91,00, 5. Teal Harle 90,00, 6. Evan McEachran (obaja Kan.) 89,40, 7. Andri Ragettli (Švaj.) 85,80, 8. Ferdinand Dahl (Nór.) 76,40
  • Muži – akrobatické skoky – konečné poradie po 3. kole finále: 1. Oleksandr Abramenko (Ukr.) 128,51 bodu, 2. Ťia Cung-jang (Čína) 128,05, 3. Iľja Burov 122,17, 4. Pavel Krotov (obaja OŠR) 103,17, 5. Olivier Rochon (Kan.) 98,11, 6. Stanislav Hladčenko (Biel.) 92,61, 7. Čchi Kuang-pchu (Čína) – nepostúpil do 3. kola finále, 8. Jonathon Lillis (USA) – nepostúpil do 3. kola finále

Zjazdové lyžovanie

  • Muži – obrovský slalom (1. + 2. kolo): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:18,04 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +1,27 s, 3. AlexisPinturault (Fr.) +1.31, … 25. Adam Žampa (SR) +3,82, 50. Matej Falat (SR) +16,74, Andreas Žampa (SR) – nedokončil 2. kolo.

Biatlon

  • Muži – Preteky s hromadným štartom na 15 km: 1. Martin Fourcade (Fr.) 35:47,3 (2 tr. okr.), 2. Simon Schempp (Nem.) rovnaký čas (1), 3. Emil Hegle Svendsen (Nór.) 11,2 (2), 4. Erik Lesser 11,6 (2), 5. Benedikt Doll (obaja Nem.) 18,8 (1), 6. Julian Eberhard (Rak.) 30,7 (3), 7. Erlend Bjöntegaard 32,1 (2), 8. Tarjei Boe (obaja Nór.) 34,6 (3), 9. Jesper Nelin (Švéd.) 34,6 (2), 10. Jakov Fak (Slov.) 36,1 (1)

Boby

  • Muži – dvojboby (poradie po dvoch zo štyroch jázd): 1. Nemecko (Walther, Poser) 1:38,39 min, 2. Kanada (Kripps, Kopacz) 1:38,49, 3. Nemecko (Lochner, Weber) 1:38,58, 4. Lotyšsko (Melbardis, Strenga) 1:38,62

Curling

  • Muži 7. kolo
  • Nórsko – Dánsko 10:8, USA – Japonsko 2:8 po 7. zmene, Švajčiarsko – Kanada 8:6 – po 9. zmene
  • Muži 8. kolo
  • Švédsko – Japonsko 11:4 – po 8. zmene, Dánsko – Kórejská republika 9:8 – po extra zmene, Taliansko – Veľká Británia 6:7 – po extra zmene, USA – Nórsko 5:8 – po 9. zmene
Poradie po 8. kole:
1. Švédsko 6 6 0
2. Kanada 6 4 2
Švajčiarsko 6 4 2
4. Japonsko 6 3 3
Veľká Británia 5 2 3
Nórsko 6 3 3
7. Taliansko 6 2 4
USA 6 2 4
Dánsko 6 1 4
10. Kórejská republika 6 1 5
  • Ženy 7. kolo
  • Veľká Británia – Švédsko 6:8 – po extra zmene, Kanada – Švajčiarsko 10:8, Čína – Kórejská republika 5:12 – po 8. zmene
Poradie po 7. kole:
1. Švédsko 5 5 0
2. Japonsko 5 4 1
Kórejská republika 5 4 1
4. Čína 6 3 3
Veľká Británia 6 3 3
6. Kanada 5 2 3
USA 5 2 3
8. Dánsko 5 1 4
OŠR 5 1 4
Švajčiarsko 5 1 4

Klasické lyžovanie

  • Muži – štafeta na 4× 10 km: 1. Nórsko (Didrik Tönseth, Martin Johnsrud Sundby, Simen Hegstad Krüger, Johannes Hoesflot Klaebo) 1:33:04,9 h, 2. OŠR (Andrej Larkov, Alexander Bolšunov, Alexej Červotkin, Denis Spitsov) +9,4 s, 3. Francúzsko (Jean-Marc Gaillard, Maurice Manificat, Clément Parisse, Adrien Backscheider) +36,9, 4. Fínsko (Perttu Hyvarinen, Iivo Niskanen, Matti Heikkinen, Lari Lehtonen) +1:40,5 min, 5. Švédsko (Jens Burman, Daniel Rickardsson, Marcus Hellner, Calle Halfvarsson) +2:05,6, 6. Nemecko (Andreas Katz, Thomas Bing, Lucas Bögl, Jonas Dobler) +2:08,2, 7. Taliansko (Maicol Rastelli, Francesco de Fabiani, Giandomenico Salvadori, Federico Pellegrino) 2:35,2, 8. Kazachstan (Alexej Poltoranin, Jevgenij Veličko, Vitalij Puchkalo, Denis Volotka) +3:31,4

Ľadový hokej

  • Muži:
  • C-skupina

Nemecko – Nórsko 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

  • Góly: 33. Hager (Kahun, Macek), rozh. sam. nájazd Hager – 46. Reichenberg (Holos, Bastiansen).
  • Švédsko – Fínsko 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
  • Góly: 15. Lander (Omark, Fasth), 49. Zackrisson (Fransson), 60. Möller (Omark) – 22. Kemppainen (Koivisto, Junttila)
Tabuľka C-skupiny:
1. Švédsko 3 3 0 0 0 8:1 9
2. Fínsko 3 2 0 0 1 11:6 6
3. Nemecko 3 0 1 0 2 4:7 2
4. Nórsko 3 0 0 1 2 2:11 1
  • A-skupina:
  • Česko – Švajčiarsko 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
  • Góly: 8. Řepík (M. Erat, Horák), 44. Kubalík (Jan Kovář, Kolář), 59. Červenka (Kolář), 60. Řepík (Birner, Nakládal) – 15. Rüfenacht (Ambühl, Suter)
  • Kanada – Kórejská republika 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
  • Góly: 8. C. Thomas (Chay Genoway, Wolski), 35. O'Dell (Gragnani, Klinkhammer), 44. Lapierre (Derek Roy), 59. Brulé (Ch. Lee, Derek Roy)
Tabuľka A-skupiny
1. Česko 3 2 1 0 0 9:4 8
2. Kanada 3 2 0 1 0 11:4 7
3. Švajčiarsko 3 1 0 0 2 10:9 3
4. Kórejská republika 3 0 0 0 3 1:14 0
  • OŠR, Švédsko, Česko a Kanada postúpili priamo do štvrťfinále
  • Ženy:

O 5 .- 8. miesto: Švajčiarsko – Kórea 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

  • Góly: 17. Zollingerová (Bullová, L. Benzová), 39. Raselliová (Rüeggová, Altmannová)
  • Švédsko – Japonsko 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
  • Góly: 27. L. Johanssonová – 22. Koikeová, 64. Tokoová

Rýchlokorčuľovanie

  • Ženy – 500 m: 1. Nao Kodairová (Jap.) 36,94 s – olympijský rekord, 2. I Sang-hwa (Kór. rep.) +0,39, 3. Karolína Erbanová (ČR) +0,40, 4. Vanessa Herzogová (Rak.) +0,57, 5. Brittany Boweová (USA) +0,59, 6. Jorien ter Morsová (Hol.) +0,59, 7. Angelina Golikovová (OŠR) +0,68, 8. Arisa Goová (Jap.) +0,73
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk