ZOH 2018: Program a výsledky - 16. FEBRUÁR

Akrobatické lyžovanie

  • Ženy – akrobatické skoky – konečné poradie po 3. kole finále: 1. Hanna Huskovová (Biel.) 96,14 bodu, 2. Čang Sin 95,52, 3. Kchung Fan-jü (obe Čína) 70,14, 4. Alla Cuperová (Biel.) 59,94, 5. Laura Peelová (Aus.) 55,34, 6. Madison Olsenová (USA) 47,23, 7. Ľubov Nikitinová – nepostúpila do 3. kola finále, 8. Alexandra Orlovová (obe OŠR) – nepostúpila do 3. kola finále

Alpské lyžovanie

  • Ženy – slalom – po 2. kole: 1. Frida Hansdotterová (Švéd.) 1:38,63 min, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,05 s, 3. Katharina Gallhuberová (Rak.) +0,32, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,40, 5. Anna Swennová Larssonová (Švéd.) +0,98, 6. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) +1,53, 7. Bernadette Schildová (Rak.) +1,55, 8. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,94, …** 13. Petra Vlhová (SR) +2,95, 17. Veronika Velez-Zuzulová (SR) +3,44, 34. Barbara Kantorová (SR) +9,80, Soňa Moravčíková (SR) nedokončila**
  • Muži – super G: 1. Matthias Mayer (Rak.) 1:24,44 min., 2. Beat Feuz (Švaj.) +0,13 s, 3. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,18, 4. Blaise Giezendanner (Fr.) +0,38, 5. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,49, 6. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,69, 7. Dominik Paris (Tal.) +0,74, 8. Andreas Sander (Nem.) +0,77, 9. Dustin Cook (Kan.) +0,79, 10. Boštjan Kline (Slovin.) +0,92, … 39. Andreas ŽAMPA (SR) +4,45

Curling

  • Muži, 4. kolo:

    Taliansko – Dánsko 4:6, Nórsko – Kórejská republika 7:5, Švédsko – USA 10:4

  • 5. kolo:

    Japonsko – Švajčiarsko 5:6, Švédsko – Veľká Británia 8:6, Dánsko – USA 5:9, Kanada – Kórejská republika 7:6

  • Ženy – 4. kolo:

    Dánsko – Kanada 9:8 po 11. zmene, Kórejská republika – Švajčiarsko 7:5, Švédsko – OŠR 5:4 po 11. zmene

Klasické lyžovanie

  • Muži – preteky na 15 km voľnou technikou: 1. Dario Cologna (Švaj.) 33:43,9 min, 2. Simen Hegstad Krüger (Nór.) +18,3 s, 3. Denis Spicov (OŠR) +23,0, 4. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) +24,9, 5. Maurice Manificat (Fr.) +27,0, 6. Hans Christer Holund (Nór.) +34,5, 7. Alex Harvey (Kan.) +35,5, 8. Marcus Hellner (Švéd.) +38,7,… 67. Peter Mlynár +4:02,3 min,… 80. Miroslav Šulek +5:00,1,… 87. Andrej Segeč (všetci SR) +5:29,5

Krasokorčuľovanie

  • Muži – krátky program: 1. Juzuru Hanju (Jap.) 111,68 b., 2. Javier Fernández (Šp.) 107,58, 3. Šoma Uno (Jap.) 104,17, 4. Ťin Po-jang (Čína) 103,32, 5. Dmitrij Alijev (OŠR) 98,98, 6. Patrick Chan (Kan.) 90,01, 7. Adam Rippon (USA) 87,95, 8. Michail Koľada (OŠR) 86,69

Ľadový hokej

  • Muži
  • B-skupina
  • USA – Slovensko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
  • Góly: 8. Donato (Terry, Chris Bourque), 43. Donato (Chris Borque, Arcobello) – 8. Kudrna (T. Surový, Čajkovský)
  • Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Wehrli – Fluri (obaja Švajč.), Otmakov (Rus.)
  • OŠR – Slovinsko 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)
  • Góly: 19. Mozjakin (Dacjuk, Gusev), 19. Kovaľčuk (Jakovlev, Andronov), 26. Barabanov (Grigorenko, Kalinin), 29. Kablukov (Kovaľčuk, Zub), 31. Kaprizov (Gusev, Kiselevič), 38. Kovaľčuk (Kalinin, Andronov), 42. Kaprizov (Dacjuk, Kiselevič), 48. Kaprizov (Zub, Gusev) 34. Muršak (Verlič, Kuralt), 60. Pance (Sabolič).
Tabuľka B-skupiny:
1. USA 2 1 0 1 0 4:4 4
2. SLOVENSKO 2 1 0 0 2 4:4 3
3. OŠR 2 1 0 0 1 10:5 3
4. Slovinsko 2 0 1 0 1 5:10 2
  • C-skupina:
  • Fínsko – Nórsko 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
  • Góly: 17. Tolvanen (Lepistö), 26. Tolvanen (J. Peltola), 43. Savinainen (Koskiranta), 48. Lepistö (Kontiola), 57. Manninen (Kontiola) – 7. P. Thoresen (T. Kristiansen, K. A. Olimb)
  • Švédsko – Nemecko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
  • Gól: 2. Stalberg (Zackrisson, Bergström)
Tabuľka C-skupiny:
1. Fínsko 2 2 0 0 0 10:3 6
2. Švédsko 2 2 0 0 0 5:0 6
3. Nemecko 2 0 0 0 2 2:6 0
4. Nórsko 2 0 0 0 2 1:9 0

Rýchlokorčuľovanie

  • Ženy – 5000 m: 1. Esmee Visserová (Hol.) 6:50,23 min, 2. Martina Sáblíková (ČR) +1,62 s, 3. Natalia Voroninová (OŠR) +3,75, 4. Annouk Van Der Weijdenová (Hol.) +3,94, 5. Ivanie Blondinová +9,15, 6. Isabelle Weidemannová (obe Kan.) +9,65, 7. Maryna Zujevová (Biel.) +14,18, 8. Claudia Pechsteinová (Nem.) +15,20

Skeleton

  • Muži (konečné poradie po štyroch jazdách): 1. Jun Sung-bin (Kór. rep.) 3:20,55 min, 2. Nikita Tregubov (OŠR) +1,63, 3. Dom Parsons (V. Brit.) +1,65, 4. Martins Dukurs (Lot.) +1,76, 5. Tomass Dukurs (Lot.) +2,19, 6. Kim Dži-su (Kór. rep.) +2,43, 7. Axel Jungk (Nem.) +3,05, 8. Christopher Grotheer (Nem.) +3,50
  • Ženy – poradie po druhej zo štyroch jázd: 1. Jacqueline Löllingová (Nem.) 1:43,86 min, 2. Janine Flocková (Rak.) 1:43,88, 3. Elizabeth Yarnoldová (V. Brit.) 1:43,96

Skoky na lyžiach

  • Veľký mostík – kvalifikácia (muži): 1. Robert Johansson (Nór.) 131,9 b. (135,0 m), 2. Johann André Forfang (Nór.) 128,7 (137,0), 3. Rjoju Kobajaši (Jap.) 127,6 (143,5), 4. Andreas Wellinger (Nem.) 127,1 (135,0), 5. Michael Hayböck (Rak.) 126,9 (133,5), 6. Daniel-André Tande (Nór.) 126,5 (131,5). 7. Kamil Stoch (Poľ.) 125,6 (131,5), 8. Maciej Kot (Poľ.) 124,8 (138,0), 9. Markus Eisenbichler (Nem.) 123,6 (135,0), 10. Simon Ammann (Švajč.) 122,6 (140,0)

Snoubording

  • Ženy – snoubordkros – finále: 1. Michela Moioliová (Tal.), 2. Julia Pereirová de Sousová Mabileauová (Fr.), 3. Eva Samková (ČR), 4. Lindsey Jacobellisová (USA), 5. Chloe Trespeuchová (Fr.), 6. Alexandra Jekovová (Bul.), 7. Charlotte Bankesová (Fr.), 8. Raffaella Bruttová (Tal.)
29,99
Kytica Baza by The Blond Zebras

Kytica Baza by The Blond Zebras

39,99
Farebné antúrie

Farebné antúrie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk