ZOH 2018: Program a výsledky - 15. FEBRUÁR

Alpské lyžovanie

  • Muži – zjazd – konečné poradie: 1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 1:40,25 min, 2. Kjetil Jansud (Nór.) +0,12 s, 3. Beat Feuz (Švaj.) +0,18, 4. Dominik Paris (Tal.) +0,54, 5. Thomas Dressen (Nem.) +0,78, 6. Peter Fill (Tal.) +0,83, 7. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,94, 8. Brice Roger (Fr.) +1,14
  • Ženy – obrovský slalom – po 2. kole: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2:20,02 min, 2. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,39 s, 3. Federica Brignoneová (Tal.) +0,46, 4. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,58, 5. Marta Bassinová (Tal.) +0,67, 6. Frida Hansdotterová (Švéd.) +1,03, 7. Tessa Worleyová (Fr.) +1,04, 8. Manuela Moelggová (Tal.) +1,18, … 13. Petra Vlhová (SR) +2,11, … 37. Soňa Moravčíková (SR) +11,97, 41. Barbara Kantorová (SR) +12,92

Biatlon

  • Vytrvalostné preteky žien na 15 km: 1. Hanna Öbergová (Švéd.) 41:07,2 min (0),** 2. Anastasia Kuzminová (SR) +24,7 s (2),** 3. Laura Dahlmeierová (Nem.) +41,2 (1), 4. Franziska Preussová (Nem.) +59,7 (0), 5. Paulína Fialková (SR) +1:02,3 min (1), 6. Monika Hojniszová (Poľ.) +1:54,8 (1), 7. Dorothea Wiererová (Tal.) +2:08,6 (2), 8. Elisa Gasparinová (Švaj.) +2:15,2 (1),… 64. Ivona Fialková +6:57,2 (6), 87. Terézia Poliaková (obe SR) +13:39,1 (10)
  • Vytrvalostné preteky mužov na 20 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 48:03,8 min (2), 2. Jakov Fak (Slovin.) +5,5 s (0), 3. Dominik Landertinger (Rak.) +14,2 (0), 4. Sebastian Samuelsson (Švéd.) +29,1 (1), 5. Martin Fourcade (Fr.) +42,4 (2), 6. Benjamin Weger (Švaj.) +48,6 (1), 7. Michal Krčmář (ČR) +1:15,5 min (1), 8. Fredrik Lindström (Švéd.) +1:22,1 (1),… 34. Matej Kazár +3:48,6 (2), 84. Martin Otčenáš +9:12,2 (5), 85. Michal Šima +9:48,5 (6), 86. Tomáš Hasilla (všetci SR) +10:51,4 (9)

Curling

  • Ženy – 2. kolo: Kanada – Kórejská republika 6:8, Dánsko – Japonsko 5:8 po 9. zmene, Čína – OŠR 6:7 po 11. zmene, Veľká Británia – USA 4:7
  • 3. kolo: Čína – Veľká Británia 7:8 po 11. zmene, Kanada – Švédsko 6:7 po 11. zmene, USA – Švajčiarsko 5:6, Kórejská republika – Japonsko 5:7
  • Muži – 3. kolo: USA – Taliansko 9:10, Nórsko – Kanada 4:7 po 9. zmene, Veľká Británia – Japonsko 6:5, Dánsko – Švajčiarsko 7:9

Klasické lyžovanie

  • Ženy – 10 km voľnou technikou: 1. Ranghild Hagová (Nór.) 25:00,5 min, 2. Charlotte Kallová (Švéd.) +20,3 s, 3. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) a Marit Björgenová (Nór.) obe +31,9, 5. Jessica Digginsová (USA) +35,2, 6. Nathalie von Siebenthalová (Švaj.) +49,8, 7. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) +1:05,5 min, … 58. Alena Prochádzková (SR) +3,59,0

Krasokorčuľovanie

  • Športové dvojice – po voľnej jazde: 1. Aľona Savčenková, Bruno Massot (Nem.) 235,90 b., 2. Suej Wen-ťing, Chan Cchung (Čína) 235,47, 3. Meagan Duhamelová, Eric Radford (Kan.) 230,15, 4. Jevgenija Tarasovová, Vladimir Morozov (OŠR) 224,93, 5. Vanessa Jamesová, Morgan Cipres (Fr.) 218,53, 6. Valentina Marcheiová, Ondřej Hotárek (Tal.) 216,59, 7. Batalija Zabijaková, Alexander Enbert (OŠR) 212,88, 8. Jü Siao-jü, Čang Chao (Čína) 204,10

Ľadový hokej

  • Muži
  • C-skupina:
  • Fínsko – Nemecko 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
  • Góly: 4. Lepistö (Kontiola, Tolvanen), 16. Pyörälä (J. Lajunen), 38. Tolvanen (Hartikainen, Kemppainen), 39. Kukkonen (Kontiola, Tolvanen), 53. Kemppainen (Tolvanen, Lepistö) – 9. Macek (Ehrhoff, Wolf), 42. Hördler
  • Nórsko – Švédsko 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
  • Góly: 6. Lindhölm, 17. Lander, 49. Everberg, 50. Wikstrand
Tabuľka C-skupiny:
1. Švédsko 1 1 0 0 0 4:0 3
2. Fínsko 1 1 0 0 0 5:2 3
3. Nemecko 1 0 0 0 1 2:5 0
4. Nórsko 1 0 0 0 1 0:4 0
  • A-skupina:
  • Švajčiarsko – Kanada 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
  • Góly: 48. Moser (Rüfenacht, Ambühl) – 3. Bourque (Lee, Roy), 8. Noreau (Lee, Roy), 25. Bourque (Roy), 26. Wolski (Noreau), 55. Wolski (Kelly, Ebbett).
  • Česko – Kórejská republika 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
  • Góly: 12. Kovář (Řepík, Sekáč), 17. Řepík (Birner, Francouz) – 8. Cho (Radunske).
Tabuľka A-skupiny:
1. Kanada 1 1 0 0 0 5:1 3
2. Česko 1 1 0 0 0 2:1 3
3. Kór. rep. 1 0 0 0 1 1:2 0
4. Švajčiarsko 1 0 0 0 1 1:5 0
  • Ženy
  • A-skupina
  • USA – Kanada 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
  • Góly: 41. Coynová – 28. Agostová-Marcianová, 35. Nurseová
  • OŠR – Fínsko 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
  • Góly: 45. Šochinová – 18. a 21. Karvinenová, 40. Väliläová, 53. Tuominenová, 56. Nieminenová
Tabuľka A-skupiny:
1. Kanada 3 3 0 0 0 11:2 9
2. USA 3 2 0 0 1 9:3 6
3. Fínsko 3 1 0 0 2 7:8 3
4. OŠR 3 0 0 0 3 1:15 0
  • Kanada a USA postúpili do semifinále, Fínsko a OŠR do štvrťfinále

Rýchlokorčuľovanie

  • Muži – 10 000 m: 1. Ted Jan Bloemen (Kan.) 12:39,77 OR, 2. Jorrit Bergsma (Hol.) 12:41,98, 3. Nicola Tumolero (Tal.) 12:54,32, 4. Lee Seung Hoon (Kór.rep.) 12:55,54; 5. Jordan Belchos (Kan.) 12:59,51, 6. Sven Kramer (Hol.) 13:01,02; 7. Patrick Beckert (Nem.) 13:01,94, 8. Bart Swings (Bel.) 13:03,53, 9. Moritz Geisreiter (Nem.) 13:06,35, 10. Rjosuke Čučija (Jap.) 13:10,31

Sane

  • Tímové štafety: 1. Nemecko (Natalie Geisenbergerová, Johannes Ludwig, Tobias Wendl, Tobias Arlt) 2:24,517, 2. Kanada (Alex Goughová, Samuel Edney, Tristan Walker, Justin Snith) +0,355, 3. Rakúsko (Madeleine Egleová, David Gleirscher, Peter Penz, Georg Fischler) +0,471, 4. USA +0,574; 5. Taliansko +0,576; 6. Lotyšsko +0,798; 7. OŠR +0,832, 8. Poľsko +1,896, 9. Kórejská republika +2,026, 10. Rumunsko +2,327, 11. SLOVENSKO (Katarína ŠIMOŇÁKOVÁ, Jozef NINIS, Marek SOLČANSKÝ, Karol STUCHLÁK) +2,476

Skeleton

  • Muži (poradie po dvoch zo štyroch jázd): 1. Jun Sung-bin (Kór. rep.) 1:40,35 min, 2. Nikita Tregubov (OŠR) 1:41,09, 3. Martins Dukurs (Lot.) 1:41,23

Snoubording

  • Muži – snoubordkros – finále: 1. Pierre Vaultier (Fr.), 2. Jarryd Hughes (Aus.), 3. Regino Hernández (Šp.), 4. Nick Baumgartner (USA), 5. Mick Dierdorff (USA), 6. Alex Pullin (Aus.), 7. Alessandro Hämmerle (Rak.), 8. Martin Nörl (Nem.)
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk