ZOH 2018: Program a výsledky - 13. FEBRUÁR

Zjazdové lyžovanie

  • Muži – superkombinácia (zjazd + slalomové kolo): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:06,52 (1:20,56–45,96), 2. Alexis Pinturault (Fr.) +0,23 (1:20,28–46,47), 3. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) +1,02 (1:21,57–45,97), 4. Marco Schwarz (Rak.) +1,35, 5. Ted Ligety (USA) +1,45, 6. Thomas Mermillod Blondin (Fr.) +1,50, 7. Kjetil Jansrud (Nór.) +2,15, 8. Stefan Hadalin (Slovin.) +2,42 …22. Adam ŽAMPA (SR) +4,58 (1:23,02–48,08), Matej FALAT (SR) súťaž nedokončil

Curling

  • Miešané páry – Finále: Kanada – Švajčiarsko 10:3 po 6. zmene (2:0, 0:2, 4:0, 0:1, 2:0, 2:0, X, X)
  • O 3. miesto: OŠR – Nórsko 8:4 (2:0, 1:0, 0:2, 2:0, 0:2, 1:0, 1:0, 1:0)
  • (Športový arbitrážny súd uznal Rusa Alexandra Krušeľnického za vinného z porušenia antidopingových pravidiel na ZOH 2018 požitím zakázanej látky meldónium. Tím Olympijských športovcov z Ruska prišiel o bronzovú medailu, ktorá tak pripadla Nórom.)

Klasické lyžovanie

  • Muži – šprint klasickou technikou – finále: 1. Johannes Hoesflot Klaebo (Nór.) 3:05,75 min, 2. Federico Pellegrino (Tal.) +1,34 s, 3. Alexander Bolšunov (OŠR) +1,36, 4. Paal Golberg (Nór.) +3,81, 5. Oskar Svensson (Švéd.) +7,73, 6. Ristomatti Hakola (Fín.) +20,72,
  • 4. štvrťfinále: 1. Oskar Svensson (Švéd.) 3:08,77 min, 2. Emil Iversen (Nór.) +1,44 s, 3. Len Väljas (Kan.) +2,10, 4. Alexander Panžinskij (OŠR) +2,38, 5. Peter Mlynár (SR) +7,0, 6. Sebastian Eisenlauer (Nem) +7,45

    celkovo 23. Peter Mlynár – nepostúpil zo štvrťfinále

  • Kvalifikácia: 1. Ristomatti Hakola (Fín.) 3:05,54 min, 2. Johannes Hösflot Klaebo (Nór.) +0,19 s, 3. Alexander Bolšunov (OŠR) +1,66, … 25. Peter Mlynár (SR) +8,28 – postúpil do štvrťfinále, … 57. Andrej Segeč (SR) +16,30, 62. Miroslav Šulek (SR) +20,20 – obaja nepostúpili
  • Ženy – šprint klasickou technikou – finále: 1. Stina Nilssonová (Švéd.) 3:03,84 min, 2. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) +3,03, 3. Julia Belorukovová +3,37 s, 4. Natalia Nepriajevová (obe OŠR) +9,14, 5. Hanna Falková (Švéd.) +11,16, 6. Jessica Digginsová (USA) +11,23
  • Kvalifikácia: 1. Stina Nilssonová (Nór.) 3:08,74 min, 2. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) +0,39 s, 3. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +3,56, … 31. Alena Procházková (SR) +15,87, 53. Barbora Klementová (SR) +29,26 – nepostúpili do štvrťfinále

Ľadový hokej

  • Kanada – Fínsko 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

    Góly: 1. Agostová-Marcianová, 18. Poulinová, 29. Daoustová, 39. Saulnierová – 48. Väliläová

  • USA – OŠR 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

    Góly: 32. a 32. Lamoureuxová-Davidsonová, 9. Bellamyová, 35. Marvinová, 59. Brandtová

Tabuľka A-skupiny:
1. Kanada 2 2 0 0 0 9:1 6
2. USA 2 2 0 0 0 8:1 6
3. Fínsko 2 0 0 0 2 2:7 0
4. OŠR 2 0 0 0 2 0:10 0

Rýchlokorčuľovanie

  • Muži – 1500 m: 1. Kjeld Nuis 1:44,01 min, 2. Patrick Roest (obaja Hol.) +0,85 s, 3. Kim Min-suk (Kór. rep.) +0,92, 4. Haralds Silovs (Lot.) +1,24, 5. Takuro Oda (Jap.) +1,43, 6. Bart Swings (Belg.) +1,48, 7. Sindre Henriksen (Nór.) +1,63, 8. Joey Mantia (USA) +1,85 )

Sane

  • Ženy – jednotlivkyne (konečné poradie po štyroch jazdách): 1. Natalie Geisenbergerová 3:05,232 min, 2. Dajana Eitbergerová (obe Nem.) 3:05,599, 3. Alex Goughová (Kan.) 3:05,644, 4. Tatjana Hüfnerová (Nem.) 3:05,713, 5. Kimberley McRaeová (Kan.) 3:05,878, 6. Erin Hamlinová (USA) 3:05,912, 7. Raluca Stramaturarová (Rum.) 3:06,288, 8. Aileen Christina Frischová (Kór. rep.) 3:06,400, … 23. Katarína Šimoňáková (SR) 2:22,572 – absolvovala tri jazdy

Snoubording

  • Ženy – U-rampa – finále: 1. Chloe Kimová (USA) 98,25 b. (1. kolo 93,75 / 2. kolo 41,50 / 3. kolo 98,25), 2. Liou Ťia-jü (Čína) 89,75 (85,50 / 89,75 / 49,00), 3. Arielle Goldová (USA) 85,75 (10,50 / 74,75 / 85,75), 4. Kelly Clarková (USA) 83,50 (76,25 / 81,75 / 83,50), 5. Cchaj Süe-tchung (Čína) 76,50 (20,50 / 41,25 / 76,50), 6. Haruna Macumotová (Jap.) 70,00 (70,00 / 46,25 / 65,75).
  • Muži – U-rampa – kvalifikácia: 1. Shaun White (USA) 98,50 b. (1. kolo 93,25 / 2. kolo 98,50), 2. Scotty James (Aus.) 96,75 (89,00 / 96,75), 3. Ajumu Hirano (Jap.) 95,25 (87,50 / 95,25)
  • Účastníci dvanásťčlenného finále: Shaun White (USA), Scotty James (Aus.), Ajumu Hirano (Jap.), Ben Ferguson (USA), Raibu Katajama (Jap.), Jan Scherrer (Švaj.), Chase Josey (USA), Jake Pates (USA), Patrick Burgener (Švaj.), Juto Tocuka (Jap.), Peetu Piiroinen (Fín.), Kent Callister (Aus.)

Šortrek

  • Ženy – 500 m – finále: 1. Arianne Fontanová (Tal.) 42,569 s, 2. Yara van Kerkhofová (Hol.) 43,256, 3. Kim Boutinová (Kan.) 43,881, 4. Elise Christieová (V. Brit.) 1:23,063 min, 5. Čchoi Min-ťeong (Kór. rep.) – penalizácia, pretekárku neklasifikovali
  • Muži – rozjazdy na 1000 m – víťazi rozjázd: John-Henry Krueger (USA), Lim Hjo-džun (Kór. rep.), Samuel Girard (Kan.), Sjinkie Knegt, Charles Hamelin (Kan.) 1:23,407 min /olympijský rekord/, Itzhak de Laat (Hol.), Hwang Dä-hon (Kór. rep.), Sándor Liu Šaolin (Maď.)
  • Štafety mužov – 5000 m:
  • 1. semifinále: 1. Čína 6:36,605 min, 2. Kanada 6:41,042, 3. Kazachstan 6:47,727
  • 2. semifinále: 1. Kórejská republika 6:34,510 /olympijský rekord/, 2. Maďarsko 6:34,866, 3. USA 6:36,867
22,99
Sweet červené ruže a alstromérie

Sweet červené ruže a alstromérie

47,99
In eterno flower box šesťhran "M" maslové a  fialové ruže

In eterno flower box šesťhran "M" maslové a fialové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk