ZOH 2018: Program a výsledky - ŠORTREK

MUŽI

  • 10.2.
  • 1500 m – finále: 1. Lim Hjo-džun (Kór. rep.) 2:10,485 min, /olympijský rekord/, 2. Sjinkie Knegt (Hol.) 2:10,555, 3. Semion Jelistratov (OŠR) 2:10,687, 4. Samuel Girard (Kan.) 2:11,176, 5. Sándor Liu Šaolin (Maď.) 2:11,520, 6. Itzhak de Laat (Hol.) 2:12,362, 7. Thibaut Fauconnet (Fr.) 2:53,150, Hwang Dä-hon (Kór. rep.) nedokončil, Charles Hamelin (Kan.) diskvalifikovaný
  • 17.2.
  • Finále na 1000 m: 1. Samuel Girard (Kan.) 1:24,650 min, 2. John-Henry Krueger (USA) 1:24,864, 3. Seo Dži-ra 1:31,619, 4. Lim Hjo-džun (obaja Kór. rep.) 1:33,312, 5. Riosuke Sakazume (Jap.) 1:24,099 /víťaz B-finále/, 6. Semion Jelistratov 1:23,893, 7. Yuri Confortola (Tal.) 1:24,383, Sándor Liu Šaolin (Maď.) – penalizácia
  • 22.2.
  • 500 m – celkové poradie: 1. Wu Ta-ťing (Čína) 39,584 s /svetový rekord/, 2. Hwang Dä-hon 39,854, 3. Lim Hjo-džun (obaja Kór. rep.) 39,919, 4. Samuel Girard (Kan.) 39,987, 5. Sándor Liu Šaolin (Maď.) 40,651, 6. Žen C'-wej (Čína) 40,694, 7. Daan Breeuwsma (Hol.) 40,835, 8. Riosuke Sakazume (Jap.) 40,985
  • 22.2.
  • Štafety na 5000 m – celkové poradie: 1. Maďarsko (Liou Šao-ang, Sándor Liu Šaolin, Viktor Knoch, Csaba Burján) 6:31,971 min /olympijský rekord/, 2. Čína (Wu Ta-ťing, Chan Tchien-jü, Sü Chung-č', Čchen Te-čchüan) 6:32,035, 3. Kanada (Samuel Girard, Charles Hamelin, Charle Cournoyer, Pascal Dion) 6:32,282, 4. Kórejská republika (Seo Dži-ra, Kim Dok-jum, Kwak Jun-gy, Lim Hjo-džun) 6:34,510, 5. USA (J.R. Celski, John-Henry Krueger, Thomas Insuk Hong, Aaron Tran) 6:36,867, 6. Kazachstan (Denis Nikiša, Nurbergen Žumagazijev, Abzal Ažgalijev, Jerkebulan Šamuchanov) 6:47,727, 7. Japonsko (Keita Watanabe, Riosuke Sakazume, Kazuki Jošinaga, Hiraki Jokojama) 6:42,655, 8. Holandsko – nepostúpilo z rozjázd.

ŽENY

  • 13.2.
  • 500 m – finále: 1. Arianne Fontanová (Tal.) 42,569 s, 2. Yara van Kerkhofová (Hol.) 43,256, 3. Kim Boutinová (Kan.) 43,881, 4. Elise Christieová (V. Brit.) 1:23,063 min, 5. Čchoi Min-ťeong (Kór. rep.) – penalizácia, pretekárku neklasifikovali
  • 17.2.
  • Finále 1500 m: 1. Čoi Min-jong (Kór. rep.) 2:24,948 min, 2. Li Ťin-jü (Čína) 2:25,703, 3. Kim Boutin (Kan.) 2:25,834, 4. Kim A-lang (Kór. rep.) 2:25,941, 5. Jorien ter Morsová (Hol.) 2:25,955, 6. Petra Jaszapatiová (Maď.) 2:26,138, 7. Arianna Fontanová (Tal.) 2:27,475, 8. Čou Jang (Čína) 2:35,241
  • 20.2.
  • Štafeta na 3000 m – finále: 1. Kórejská republika (Šim Suk-hee, Čoi Min-jong, Kim Je-džin, Kim A-lang) 4:06,387 min, 2. Taliansko (Arianna Fontanová. Lucia Perettiová, Cecilia Maffeiová, Martina Valcepinová) 4:05,918, 3. Holandsko (Suzanne Schultingová, Jara van Kerkhofová, Lara van Ruijvenová, Jorien ter Morsová) 4:03,471 /svetový rekord/, 4. Maďarsko (Petra Jaszapatiová, Andrea Keszlerová, Zsofia Konyová, Sara Bacskaiová) 4:03,603, 5. Olympijskí športovci z Ruska (Sofia Prosvirnovová, Jekaterina Konstantinovová, Jekaterina Jefremenková, Emina Malagičová) 4:08,838, 6. Japonsko (Hitomi Saitoová, Sumire Kikučiová, Šione Kaminagová, Ajuko Itoová) 4:12,664, Čína a Kanada – penalizácia vo finále
  • 22.2.
  • 1000 m – celkové poradie: 1. Suzanne Schultingová (Hol.) 1:29,778 min, 2. Kim Boutinová (Kan.) 1:29,956, 3. Arianna Fontanová (Tal.) 1:30,656, 4. Čoi Min-jong (Kór. rep.) 1:42,434, 5. Kim A-lang 1:29,212 – B-finále, 6. Šim Suk-hee (obe Kór. rep.), 7. Valerie Maltaisová (Kan.), 8. Čchü Čchun-jü (Čína) – všetky penalizácia
Medailová bilancia:
1. Kórejská republika 3 1 2 6
2. Holandsko 1 2 1 4
3. Čína 1 2 0 3
4. Kanada 1 1 3 5
5. Taliansko 1 1 1 3
6. Maďarsko 1 0 0 1
7. USA 0 1 0 1
8. Olympijskí športovci z Ruska 0 0 1 1
 
Najúspešnejší jednotlivci (držitelia viac ako jednej medaily):
Muži:
1. Wu Ta-ťing (Čína) 1 1 0 2
2. Lim Hjo-džun (Kór. rep.) 1 0 1 2
Samuel Girard (Kan.) 1 0 1 2
 
Ženy:
1. Čoi Min-jong (Kór. rep.) 2 0 0 2
2. Arianna Fontanová (Tal.) 1 1 1 3
3. Suzanne Schultingová (Hol.) 1 0 1 2
4. Kim Boutinová (Kan.) 0 1 2 3
5. Yara van Kerkhofová (Hol.) 0 1 1 2
Celkové poradie - Žltý dres
    • zelený dres
    • Van Avermaet
    • 36:07:17 h
    • 2.
    • Thomas
    • +43
    • 3.
    • Gilbert
    • +44
    • 23.
    • Sagan P.
    • +3:08
Poradie šprintérov - Zelený dres
    • zelený dres
    • Sagan P.
    • 299
    • 2.
    • Gaviria
    • 218
    • 3.
    • Groenewegen
    • 132
Všetko o Tour de France
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk