ZOH 2018: Program a výsledky - RÝCHLOKORČUĽOVANIE

MUŽI

  • 11.2.

    5 000 m: 1. Sven Kramer (Hol.) 6:09,76 /olympijský rekord/, 2. Ted-Jan Bloemen (Kan.), 3. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) obaja +1,85 s, 4. Peter Michael (N. Zéland) +4,31, 5. I Song-hun (Kór. rep.) +4,39, 6. Bart Swings (Belg.) +4,81, 7. Jan Blokhujisen (Hol.) +4,99, 8. Nicola Tumolero (Tal.) +5,72

  • 13.2.
  • 1500 m: 1. Kjeld Nuis 1:44,01 min, 2. Patrick Roest (obaja Hol.) +0,85 s, 3. Kim Min-suk (Kór. rep.) +0,92, 4. Haralds Silovs (Lot.) +1,24, 5. Takuro Oda (Jap.) +1,43, 6. Bart Swings (Belg.) +1,48, 7. Sindre Henriksen (Nór.) +1,63, 8. Joey Mantia (USA) +1,85 )
  • 15.2.
  • 10 000 m: 1. Ted Jan Bloemen (Kan.) 12:39,77 OR, 2. Jorrit Bergsma (Hol.) 12:41,98, 3. Nicola Tumolero (Tal.) 12:54,32, 4. Lee Seung Hoon (Kór.rep.) 12:55,54; 5. Jordan Belchos (Kan.) 12:59,51, 6. Sven Kramer (Hol.) 13:01,02; 7. Patrick Beckert (Nem.) 13:01,94, 8. Bart Swings (Bel.) 13:03,53, 9. Moritz Geisreiter (Nem.) 13:06,35, 10. Rjosuke Čučija (Jap.) 13:10,31
  • 19.2.
  • Muži – 500 m: 1. Havard Lorentzen (Nór.) 34,41 s, 2. Min Kyu Cha (Kór. rep.) +0,01 s, 3. Tching-Jü Kao (Čína) +0,24, 4. Mika Poutala (Fín.) +0,27, 5. Daiči Jamanaka +0,37, 6. Joji Kato (obaja Jap.), 7. Ronald Mulder (Hol.) obaja +0,42, 8. Nico Ihle (Nem.) +0,48, 9. Kai Verbij +0,49, 10. Jan Smeekens (obaja Hol.) +0,52
  • 21.2.
  • Stíhacie preteky mužských tímov: 1. Nórsko (Havard Bökko, Sindre Henriksen, Simen Spieler Nilsen, Sverre Lunde Pedersen) 3:37,32 min, 2. Kórejská republika (Lee Seung Hoon, Chung Jae Won, Kim Min-Seok, Joo Hyong-Jun) 3:38,52, v B-finále: 3. Holandsko (Patrick Roest, Koen Verweij, Sven Kramer, Jan Blokhuijsen) 3:38,40, 4. Nový Zéland 3:43,54, v C-finále: 5. Japonsko 3:41,62, 6. Taliansko diskvalif., v D-finále: 7. Kanada 3:42,16, 8. USA 3:50,77
  • 23.2.
  • 1000 m – finále: 1. Kjeld Nuis (Hol.) 1:07,95 min, 2. Havard Lorentzen (Nór.) +0,04 s, 3. Kim Tae-Yun (Kór. rep.) +0,27, 4. Joey Mantia (USA) +0,61, 5. Takuro Oda (Jap.) +0,61, 6. Kai Verbij (Hol.) +0,66, 7. Shani Davis (USA) +0,83, 8. Nico Ihle (Nem.) +0,98, 9. Koen Verweij (Hol.) +1,19, 10. Mitchell Whitmore (USA) +1,22
  • 24.2.
  • Preteky s hromadným štartom: 1. Lee Seung-Hoon (Kór.rep.) 60 b., 2. Bart Swings (Belg.) 40, 3. Koen Verweij (Hol.) 20, 4. Livio Wenger (Švaj.) 11, 5. Viktor-Hald Thorup (Dán.) 8, 6. Linus Heidegger (Rak.) 6, 7. Vitalij Michailov (Biel.) 1, 8. Chung Jaewon (Kór.rep.) 1, 9. Joey Mantia (USA), 10. Alexis Contin (Fr.)

ŽENY

  • 10.2.

    3 000 m: 1. Carlijn Achtereekteová 3:59,21 min, 2. Ireen Wustová +0,08 s, 3. Antoinette de Jongová (všetky Hol.) +0,81, 4. Martina Sábliková (ČR) +1,33, 5. Miho Takagiová (Jap.) +2,14, 6. Ivanie Blondinová +4,93, 7. Isabelle Weidemannová (obe Kan.) +5,05, 8. Ajano Satoová (Jap.) +5,14

  • 12.2.
  • 1500 m: 1. Ireen Wüstová (Hol.) 1:54,35 min, 2. Miho Takagiová (Jap.) +0,20 s, 3. Marrit Leenstrová (Hol.) +0,91, 4. Lotte Van Beeková (Hol.) +0,92, 5. Brittany Boweová (USA) +1,19, 6. Nao Kodairová (Jap.) +1,76.
  • 14.2.
  • 1000 metrov: 1. Jorien ter Morsová (Hol.) 1:13,56 min – OR, 2. Nao Kodairová (Jap.) 1:13,82, 3. Miho Takagiová (Jap.) 1:13,98, 4. Brittany Boweová (USA) 1:14,36, 5. Vanessa Herzogová (Rak.) 1:14,47, 6. Marrit Leenstrová (Hol.) 1:14,85, 7. Karolína Erbanová (ČR) 1:14,95, 8. Heather Bergsmová (USA) 1:15,15
  • 16.2.
  • 5000 m: 1. Esmee Visserová (Hol.) 6:50,23 min, 2. Martina Sáblíková (ČR) +1,62 s, 3. Natalia Voroninová (OŠR) +3,75, 4. Annouk Van Der Weijdenová (Hol.) +3,94, 5. Ivanie Blondinová +9,15, 6. Isabelle Weidemannová (obe Kan.) +9,65, 7. Maryna Zujevová (Biel.) +14,18, 8. Claudia Pechsteinová (Nem.) +15,20
  • 18.2.
  • Ženy – 500 m: 1. Nao Kodairová (Jap.) 36,94 s – olympijský rekord, 2. I Sang-hwa (Kór. rep.) +0,39, 3. Karolína Erbanová (ČR) +0,40, 4. Vanessa Herzogová (Rak.) +0,57, 5. Brittany Boweová (USA) +0,59, 6. Jorien ter Morsová (Hol.) +0,59, 7. Angelina Golikovová (OŠR) +0,68, 8. Arisa Goová (Jap.) +0,73
  • 21.2.
  • Stíhacie preteky tímov: 1. Japonsko (Miho Takagiová, Ajaka Kikučiová, Ajano Satová, Nana Takagiová) 2:53,89 min, 2. Holandsko (Marrit Leenstrová, Lotte van Beeková, Ireen Wüstová, Antoinette de Jongová) 2:55,48, v B-finále: 3. USA (Heather Bergsmová, Brittany Boweová, Carlijn Schoutensová, Mia Manganellová) 2:59,27, 4. Kanada 2:59,72, v C-finále: 5. Čína 3:00,04, 6. Nemecko, v D-finále: 7. Poľsko 3:03,11, 8. Kórejská republika 3:07,30
  • 24.2.
  • Preteky s hromadným štartom: 1. Nana Takagiová (Jap.) 60 b., 2. Kim Bo-reum (Kór.rep.) 40, 3. Irene Schoutenová (Hol.) 20, 4. Saskia Alusaluová (Est.) 15, 5. Li Tan (Čína) 6, 6. Marina Sujevová (Biel.) 3, 7. Francesca Lollobrigidová (Tal.) 1 (8:33,30 min), 8. Nikola Zdráhalová (ČR) 1 (8:41,35), 9. Luiza Zlotkowská (Poľ.) 1 (8:47,34), 10. Kuo Tan (Čína) 0
Celkové poradie - Žltý dres
    • zelený dres
    • Van Avermaet
    • 36:07:17 h
    • 2.
    • Thomas
    • +43
    • 3.
    • Gilbert
    • +44
    • 23.
    • Sagan P.
    • +3:08
Poradie šprintérov - Zelený dres
    • zelený dres
    • Sagan P.
    • 299
    • 2.
    • Gaviria
    • 218
    • 3.
    • Groenewegen
    • 132
Všetko o Tour de France
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk