Alena Procházková Beh na lyžiach: 30 km klasicky - 7:15
Barbora Klementová Beh na lyžiach: 30 km klasicky - 7:15

ZOH 2018: Program a výsledky - BIATLON

MUŽI

  • 11.2.
  • Šprint na 10 km: 1. Arnd Peiffer (Nem.) 23:38,8 (0 tr. okr.), 2. Michal Krčmář (ČR) +4,4 (0), 3. Dominik Windisch (Tal.) 7,7 (1), 4. Julian Eberhard (Rak.) 8,4 (1), 5. Erlend Bjöntegaard (Nór.) 17,4 (2), 6. Benedikt Doll 17,6 (1), 7. Simon Schempp (obaja Nem.) 21,4 (1), 8. Martin Fourcade (Fr.) 22,1 (3), 9. Serafin Wiestner (Švajč.) 23,5 (1), 10. Lukas Hofer (Tal.) 31,0 (2), …22. Matej KAZÁR 54,9 (1), 52. Martin OTČENÁŠ 2:00,9 (4), 70. Tomáš HASILLA 2:31,6 (3), 74. Šimon BARTKO (všetci SR) 2:39,6 (5)
  • 12.2.
  • Stíhacie preteky – 12,5 km: 1. Martin Fourcade (Fr.) 32:51,7 min (1), 2. Sebastian Samuelsson (Švéd.) +12,0 s (1), 3. Benedikt Doll (Nem.) +15,1 (1), 4. Tarjei Bö (Nór.) +1:02,6 min (3), 5. Simon Schempp (Nem.) +1:02,7 (3), 6. Benjamin Weger (Švaj.) +1:03,1 (2), 7. Simon Desthieux (Fr.) +1:03,7 (3), 8. Arnd Peiffer (Nem.) +1:14,1 (3),… 27. Martin Otčenáš +3:30,8 (3), 31. Matej Kazár (obaja SR) +3:50,7 (5)
  • 15.2.
  • Vytrvalostné preteky na 20 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 48:03,8 min (2), 2. Jakov Fak (Slovin.) +5,5 s (0), 3. Dominik Landertinger (Rak.) +14,2 (0), 4. Sebastian Samuelsson (Švéd.) +29,1 (1), 5. Martin Fourcade (Fr.) +42,4 (2), 6. Benjamin Weger (Švaj.) +48,6 (1), 7. Michal Krčmář (ČR) +1:15,5 min (1), 8. Fredrik Lindström (Švéd.) +1:22,1 (1),… 34. Matej Kazár +3:48,6 (2), 84. Martin Otčenáš +9:12,2 (5), 85. Michal Šima +9:48,5 (6), 86. Tomáš Hasilla (všetci SR) +10:51,4 (9)
  • 18.2.
  • Preteky s hromadným štartom na 15 km: 1. Martin Fourcade (Fr.) 35:47,3 (2 tr. okr.), 2. Simon Schempp (Nem.) rovnaký čas (1), 3. Emil Hegle Svendsen (Nór.) 11,2 (2), 4. Erik Lesser 11,6 (2), 5. Benedikt Doll (obaja Nem.) 18,8 (1), 6. Julian Eberhard (Rak.) 30,7 (3), 7. Erlend Bjöntegaard 32,1 (2), 8. Tarjei Boe (obaja Nór.) 34,6 (3), 9. Jesper Nelin (Švéd.) 34,6 (2), 10. Jakov Fak (Slov.) 36,1 (1)
  • 23.2.
  • Štafeta (4×7,5 km): 1. Švédsko (Femling, Nelin, Samuelsson, Lindström) 1:15:16,5 (0 trest. okruhov + 7 dobíjaní), 2. Nórsko (Birkeland, T. Bö, J.T. Bö, Svendsen) –55,5 (1+12), 3. Nemecko (Lesser, Doll, Peiffer, Schempp) –2:07,1 (3+10), 4. Rakúsko –2:52,5 (2+11), 5. Francúzsko –3:26,6 (3+12), 6. USA –3:50,2 (2+14), 7. Česko –4:07,1 (2+13), 8. Bielorusko –4:49,5 (3+12), 9. Ukrajina –5:00,8 (2+9), 10. Slovinsko –5:00,8 (1+10), 18. Slovensko (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Martin Otčenáš) – stiahnutí z trate po predstihnutí na treťom úseku pri streleckej bilancii 5+11

ŽENY

  • 10.2.
  • šprint – 7,5 km (ženy): 1. Laura Dahlmeierová (Nem.) 21:06,2 min (0), 2. Marte Olsbuová (Nór.) +24,2 s (1), 3. Veronika Vítková (ČR) +25,8 (1), 4. Marie Dorinová-Habertová (Fr.) +33,1 (1), 5. Vanessa Hinzová (Nem.) +40,3 (1), 6. Lisa Vittozziová (Tal.) +40,5 (1), 7. Hanna Öbergová (Švéd.) +40,8 (1), 8. Irene Cadurischová (Švaj.) +45,5 (1),…** 11. Paulína Fialková +50,6 (1), 13. Anastasia Kuzminová +53,9 (3), 74. Ivona Fialková +3:42,4 min (5), 83. Terézia Poliaková (všetky SR) +4:26,0 (5)**
  • 12.2.
  • Stíhacie preteky na 10 km, ženy: 1. Laura Dahlmeierová (Nem.) 30:35,3 min (1), 2. Anastasia Kuzmimová (SR) +29,4 s (4), 3. Anais Bescondová (Fr.) +29,6 (1), 4. Marte Olsbuová (Nór.) +1:07,3 min (4), 5. Hanna Öbergová (Švéd.) +1:08,9 (3), 6. Denise Herrmannová (Nem.) +1:19,4 (2), 7. Veronika Vítková (ČR) +1:37,3 (3), 8. Lena Häckiová (Švaj.) +1:41,5 (3),… 38. Paulína Fialková (SR) +3:58,3 (8)
  • 15.2.
  • Vytrvalostné preteky žien na 15 km: 1. Hanna Öbergová (Švéd.) 41:07,2 min (0),** 2. Anastasia Kuzminová (SR) +24,7 s (2),** 3. Laura Dahlmeierová (Nem.) +41,2 (1), 4. Franziska Preussová (Nem.) +59,7 (0), 5. Paulína Fialková (SR) +1:02,3 min (1), 6. Monika Hojniszová (Poľ.) +1:54,8 (1), 7. Dorothea Wiererová (Tal.) +2:08,6 (2), 8. Elisa Gasparinová (Švaj.) +2:15,2 (1),… 64. Ivona Fialková +6:57,2 (6), 87. Terézia Poliaková (obe SR) +13:39,1 (10)
  • 17.2.
  • Preteky žien na 12,5 km s hromadným štartom: 1. Anastasia Kuzminová (SR) 35:23,0 min (1),** 2. Daria Domračevová (Biel.) +18,8 s (1), 3. Tiril Eckhoffová (Nór.) +27,7 (2), 4. Lisa Vittozziová (Tal.) +45,6 (2), 5. Hanna Öbergová (Švéd.) +46,5 (1), 6. Dorothea Wiererová (Tal.) +47,3 (1), 7. Nadežda Skardinová (Biel.) +47,9 (0), 8. Marte Olsbuová (Nór.) +51,6 (1), 9. Marie Dorinová-Habertová (Fr.) +57,9 (2), 10. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +1:00,9 min (2),… 21. Paulína Fialková (SR) +2:29,6 (4)
  • 22.2.
  • Štafeta na 4×6 km: 1. Bielorusko (Nadežda Skardinová, Irina Krivková, Dinara Alimbekovová, Daria Domračevová) 1:12:03,4 h (0+9), 2. Švédsko (Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Anna Magnussonová, Hanna Öbergová) +10,7 s (0+12), 3. Francúzsko (Anais Chevalierová, Marie Dorinová-Habertová, Justine Braisazová, Anais Bescondová) +17,6 (0+14), 4. Nórsko (Synnöve Solemdalová, Tiril Eckhoffová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbuová) +29,7 (3+12), 5. Slovensko (Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková, Ivona Fialková) +38,4 (1+9), 6. Švajčiarsko (Elisa Gasparinová, Lena Häckiová, Selina Gasparinová, Irene Cadurischová) +43,5 (0+16), 7. Poľsko (Monika Hojniszová, Magdalena Gwizdoňová, Krystyna Guziková, Weronika Nowakowská) +43,6 (1+14), 8. Nemecko (Franziska Preussová, Denise Herrmannová, Franziska Hildebrandová, Laura Dahlmeierová) +53,9 (3+11)

ZMIEŠANÁ ŠTAFETA

  • 20.2.
  • Zmiešané štafety, žien na 2×6 a mužov na 2×7,5 km: 1. Francúzsko (Marie Dorin Habertová, Anais Bescondová, Simon Desthieux, Martin Fourcade) 1:08:34,3 (0 tr. okr.+4 dobíjania), 2. Nórsko (Marie Olsbuová, Tiril Eckhoffová, Johannes Thingnes Boe, Emil Hegle Svendsen) +20,9 (1+11), 3. Taliansko (Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Lukas Hofer, Dominik Windisch) 26,9 (0+7), 4. Nemecko 27,2 (1+7), 5. Bielorusko 55,5 (0+3), 6. Fínsko 1:03,9 (0+3), 7. Ukrajina 1:12,1 (0+5), 8. Česko 1:39,3 (0+8), 9. Olympijskí športovci z Ruska 2:14,8 (0+10), 10. Rakúsko 2:22,0 (0+14), … 20. SLOVENSKO (Paulína FIALKOVÁ, Anastasia KUZMINOVÁ, Matej KAZÁR, Martin OTČENÁŠ) nedobehlo – okruh
Medailová bilancia krajín:
1. Nemecko 3 1 3 7
2. Francúzsko 3 0 2 5
3. Švédsko 2 2 0 4
4. Nórsko 1 3 2 6
5. SLOVENSKO 1 2 0 3
6. Bielorusko 1 1 0 2
7. Česko 0 1 1 2
8. Slovinsko 0 1 0 1
9. Taliansko 0 0 2 2
10. Rakúsko 0 0 1 1
 
Najúspešnejší jednotlivci (držitelia viac ako jednej medaily):
1. Martin Fourcade (Fr.) 3 0 0 3
2. Laura Dahlmeierová (Nem.) 2 0 1 3
3. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 1 2 0 3
Anastasia Kuzminová (SR) 1 2 0 3
5. Daria Domračevová (Biel.) 1 1 0 2
Hanna Öbergová (Švéd.) 1 1 0 2
Sebastian Samuelsson (Švéd.) 1 1 0 2
8. Anais Bescondová (Fr.) 1 0 2 3
9. Marie Dorinová-Habertová(Fr.) 1 0 1 2
Arnd Peiffer (Nem.) 1 0 1 2
11. Emil Hegle Svendsen 0 2 1 3
12. Marte Olsbuová (Nór.) 0 2 0 2
13. Tiril Eckhoffová (Nór.) 0 1 1 2
Simon Schempp (Nem.) 0 1 1 2
15. Benedikt Doll (Nem.) 0 0 2 2
Dominik Windisch (Tal.) 0 0 2 2
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk