ZOH 2018: Program a výsledky - BEH NA LYŽIACH

MUŽI

  • 10.2.

    Skiatlon na 15+15 km: 1. Simen Hegstad Krüger 1:16:20,0 h, 2. Martin Johnsrud Sundby +8,0 s, 3. Hans Christer Holund (všetci Nór.) +9,9, 4. Denis Spicov (OŠR) +12,7, 5. Maurice Manificat (Fr.) +14,2, 6. Dario Cologna +25,1, 7. Andrew Musgrave (V. Brit.) +25,7, 8. Alex Harvey (Kan.) +33,4

  • 13.2.
  • Šprint klasickou technikou – finále: 1. Johannes Hoesflot Klaebo (Nór.) 3:05,75 min, 2. Federico Pellegrino (Tal.) +1,34 s, 3. Alexander Bolšunov (OŠR) +1,36, 4. Paal Golberg (Nór.) +3,81, 5. Oskar Svensson (Švéd.) +7,73, 6. Ristomatti Hakola (Fín.) +20,72
  • 4. štvrťfinále: 1. Oskar Svensson (Švéd.) 3:08,77 min, 2. Emil Iversen (Nór.) +1,44 s, 3. Len Väljas (Kan.) +2,10, 4. Alexander Panžinskij (OŠR) +2,38, 5. Peter Mlynár (SR) +7,0, 6. Sebastian Eisenlauer (Nem) +7,45

    celkovo 23. Peter Mlynár – nepostúpil zo štvrťfinále

  • Kvalifikácia: 1. Ristomatti Hakola (Fín.) 3:05,54 min, 2. Johannes Hösflot Klaebo (Nór.) +0,19 s, 3. Alexander Bolšunov (OŠR) +1,66, … 25. Peter Mlynár (SR) +8,28 – postúpil do štvrťfinále, … 57. Andrej Segeč (SR) +16,30, 62. Miroslav Šulek (SR) +20,20 – obaja nepostúpili
  • 16.2.
  • Preteky na 15 km voľnou technikou: 1. Dario Cologna (Švaj.) 33:43,9 min, 2. Simen Hegstad Krüger (Nór.) +18,3 s, 3. Denis Spicov (OŠR) +23,0, 4. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) +24,9, 5. Maurice Manificat (Fr.) +27,0, 6. Hans Christer Holund (Nór.) +34,5, 7. Alex Harvey (Kan.) +35,5, 8. Marcus Hellner (Švéd.) +38,7,… 67. Peter Mlynár +4:02,3 min,… 80. Miroslav Šulek +5:00,1,… 87. Andrej Segeč (všetci SR) +5:29,5
  • 18.2.
  • Štafeta na 4× 10 km: 1. Nórsko (Didrik Tönseth, Martin Johnsrud Sundby, Simen Hegstad Krüger, Johannes Hoesflot Klaebo) 1:33:04,9 h, 2. OŠR (Andrej Larkov, Alexander Bolšunov, Alexej Červotkin, Denis Spitsov) +9,4 s, 3. Francúzsko (Jean-Marc Gaillard, Maurice Manificat, Clément Parisse, Adrien Backscheider) +36,9, 4. Fínsko (Perttu Hyvarinen, Iivo Niskanen, Matti Heikkinen, Lari Lehtonen) +1:40,5 min, 5. Švédsko (Jens Burman, Daniel Rickardsson, Marcus Hellner, Calle Halfvarsson) +2:05,6, 6. Nemecko (Andreas Katz, Thomas Bing, Lucas Bögl, Jonas Dobler) +2:08,2, 7. Taliansko (Maicol Rastelli, Francesco de Fabiani, Giandomenico Salvadori, Federico Pellegrino) 2:35,2, 8. Kazachstan (Alexej Poltoranin, Jevgenij Veličko, Vitalij Puchkalo, Denis Volotka) +3:31,4
  • 21.2.
  • Tímšprint voľnou technikou, – finále (6×1,4 km): 1. Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hösflot Klaebo (Nór.) 15:56,26 min, 2. Denis Spicov, Alexander Boľšunov (OŠR) +1,71, 3. Maurice Manificat, Richard Jouve (Fr.) +2,02, 4. Marcus Hellner, Calle Halfvarsson (Švéd.) +3,07, 5. Dietmar Nöckler, Federico Pellegrino (Tal.) +18,55, 6. Erik Bjornsen, Simeon Hamilton (USA) +20,72, 7. Martin Jakš, Aleš Razým (ČR) +28,57, 8. Len Valjas, Alex Harvey (Kan.) +35,60, 9. Martti Jylhä, Ristomatti Hakola (Fín.) +36,04, 10. Sebastian Eisenlauer, Thomas Bing (Nem.) +45,94,… v semifinále: 22. Peter MLYNÁR, Andrej SEGEČ (SR)
  • II. semifinále: 1. Nórsko (Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hoesflot Klaebo) 16:03,97 min, 2. Francúzsko (Maurice Mnificat, Richard Jouve) +0,48 s, 3. USA (Erik Bjornsen, Simeon Hamilton) +0,72, 4. Taliansko (Dietmar Noeckler, Federico Pellegrino) +3,22, 5. Kanada (Len Valjas, Alex Harvey) +3,27 – všetci postúpili do finále,… 11. Slovensko (Peter Mlynár, Andrej Segeč) +1:30,15 min – nepostúpili do finále
  • 24.2.
  • Beh na 50 km klasicky s hromadným štartom: 1. Iivo Niskanen (Fín.) 2:08:22,1 h, 2. Alexander Boľšunov (OŠR) +18,7, 3. Andrej Larkov (OŠR) +2:37,5, 4. Alex Harvey (Kan.) +2:43,6, 5. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) +2:43,7, 6. Hans Christer Holund (Nór.) +2:50,1, 7. Daniel Rickardsson (Švéd.) +3:50,4, 8. Martin Jakš (ČR) +4:10,5, 9. Dario Cologna (Švajč.) +4:21,1, 10. Emil Iversen (Nór.) +4:36,9,… 51. Peter MLYNÁR +17:52,6, 53. Andrej SEGEČ +19:22,2, Miroslav ŠULEK (všetci SR) nedokončil

ŽENY

  • 10.2.
  • Skiatlon na 7,5+7,5 km: 1. Charlotte Kallová (Švéd.) 40:44,9 min, 2. Marit Björgenová (Nór.) +7,8 s, 3. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +10,1, 4. Ebba Anderssonová (Švéd.) +10,9, 5. Jessica Digginsová (USA) +14,7, 6. Nathalie von Siebethalová (Švaj.) +17,6, 7. Teresa Stadloberová (Rak.) +26,6, 8. Natalia Nepriajevová (OŠR) +33,0
  • 13.2.
  • Šprint klasickou technikou – finále: 1. Stina Nilssonová (Švéd.) 3:03,84 min, 2. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) +3,03, 3. Julia Belorukovová +3,37 s, 4. Natalia Nepriajevová (obe OŠR) +9,14, 5. Hanna Falková (Švéd.) +11,16, 6. Jessica Digginsová (USA) +11,23
  • Kvalifikácia: 1. Stina Nilssonová (Nór.) 3:08,74 min, 2. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) +0,39 s, 3. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +3,56, … 31. Alena Procházková (SR) +15,87, 53. Barbora Klementová (SR) +29,26 – nepostúpili do štvrťfinále
  • 15.2.
  • 10 km voľnou technikou: 1. Ranghild Hagová (Nór.) 25:00,5 min, 2. Charlotte Kallová (Švéd.) +20,3 s, 3. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) a Marit Björgenová (Nór.) obe +31,9, 5. Jessica Digginsová (USA) +35,2, 6. Nathalie von Siebenthalová (Švaj.) +49,8, 7. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) +1:05,5 min, … 58. Alena Prochádzková (SR) +3,59,0
  • 17.2.
  • Štafeta 4×5 km: 1. Nórsko (Ingvild Flugstad Östbergová, Astrid Uhrenholdt Jacobsenová, Ranghild Hagová, Marit Björgenová) 51:24,3, 2. Švédsko (Anna Haagová, Charlotte Kallová, Ebba Anderssonová, Stina Nilssonová) +2 s, 3. OŠR (Natalia Nepriajevová, Julia Belorukovová, Anastasia Sedová, Anna Nechajevská) +43,3, 4. Fínsko (Aino-Kaisa Saarinenová, Liisa-Riitta Roponenová, Laura Mononenová, Krista Pärmäkoskiová) +1:02,6 min, 5. USA (Sophie Caldwellová, Sadie Bjornsenová, Kikkan Randallová, Jessica Digginsová) +1:20,5, 6. Nemecko (Stefanie Böhlerová), Katharina Hennigová, Victoria Carlová, Sandra Ringwaldová) +1:49,4, 7. Švajčiarsko (Laurien vad der Graaffová, Nadine Fähndrichová, Nathalie von Siebenthalová, Lydia Hiernickelová) +1:51,5, 8. Slovinsko (Anamarija Lampičová, Katja Višnarová, Alenka Čebašeková, Vesna Fabjanová) +2:31,4
  • 21.2.
  • Tímový šprint voľne (6×1,25 km) – FINÁLE: 1. USA (Kikkan Randallová, Jessica Digginsová) 15:56,47 min, 2. Švédsko (Charlotte Kallová, Stina Nilssonová) +0,19 s, 3. Nórsko (Marit Björgenová, Maiken Caspersen Fallová) +2,97, 4. Švajčiarsko (Nadine Fändrichová, Laurien van der Graaffová) +21,32, 5. Fínsko (Mari Laukkanenová, Krista Pärmäkoskiová) +22,71, 6. Slovinsko (Alenka Čebašeková, Anamarija Lampičová) +31,77, 7. Poľsko (Justyna Kowalczyková, Sylwia Jaskowiecová) +36,01, 8. Francúzsko (Jean Auroreová, Caroline Hugueová) +36,02,… 18. Slovensko (Alena Procházková, Barbora Klementová) +1:18,86 min.
  • 1. semifinále: 1. Nórsko (Marit Björgenová, Maiken Caspersen Fallová) 16:33,28, 2. Švajčiarsko (Nadine Fändrichová, Laurien Van der Graaffová) +6,55, 3. Slovinsko (Alenka Čebašeková, Anamarija Lampičová) +6,64,… 9.SLOVENSKO (Alena PROCHÁZKOVÁ, Barbora KLEMENTOVÁ) +1:18,86
  • 25.2.
  • 30 km klasickou technikou s hromadným štartom: 1. Marit Björgenová (Nór.) 1:22:17,6 hod, 2. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +1:49,5 min, 3. Stina Nilsson (Švéd.) +1:58,9, 4. Ingvild Flugstadová Östbergová (Nór.) +2:00,4, 5. Charlotte Kallová (Švéd.) +2:57,2, 6. Kerttu Niskanenová (Fín.) +3:01,6, 7. Jessica Digginsová (USA) +3:37,2, 8. Heidi Wengová (Nór.) +4:07,9, … 36. Alena Procházková (SR) +14:32,4
Celkové poradie - Žltý dres
    • zelený dres
    • Van Avermaet
    • 36:07:17 h
    • 2.
    • Thomas
    • +43
    • 3.
    • Gilbert
    • +44
    • 23.
    • Sagan P.
    • +3:08
Poradie šprintérov - Zelený dres
    • zelený dres
    • Sagan P.
    • 299
    • 2.
    • Gaviria
    • 218
    • 3.
    • Groenewegen
    • 132
Všetko o Tour de France
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk