ZOH 2018: Program a výsledky - ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

MUŽI

  • 13.2.
  • Superkombinácia (zjazd + slalomové kolo): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:06,52 (1:20,56–45,96), 2. Alexis Pinturault (Fr.) +0,23 (1:20,28–46,47), 3. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) +1,02 (1:21,57–45,97), 4. Marco Schwarz (Rak.) +1,35, 5. Ted Ligety (USA) +1,45, 6. Thomas Mermillod Blondin (Fr.) +1,50, 7. Kjetil Jansrud (Nór.) +2,15, 8. Stefan Hadalin (Slovin.) +2,42 …22. Adam ŽAMPA (SR) +4,58 (1:23,02–48,08), Matej FALAT (SR) súťaž nedokončil
  • 15.2.
  • Zjazd – konečné poradie: 1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 1:40,25 min, 2. Kjetil Jansud (Nór.) +0,12 s, 3. Beat Feuz (Švaj.) +0,18, 4. Dominik Paris (Tal.) +0,54, 5. Thomas Dressen (Nem.) +0,78, 6. Peter Fill (Tal.) +0,83, 7. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,94, 8. Brice Roger (Fr.) +1,14
  • 16.2.
  • Super G: 1. Matthias Mayer (Rak.) 1:24,44 min., 2. Beat Feuz (Švaj.) +0,13 s, 3. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,18, 4. Blaise Giezendanner (Fr.) +0,38, 5. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,49, 6. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,69, 7. Dominik Paris (Tal.) +0,74, 8. Andreas Sander (Nem.) +0,77, 9. Dustin Cook (Kan.) +0,79, 10. Boštjan Kline (Slovin.) +0,92, … 39. Andreas ŽAMPA (SR) +4,45
  • 18.2.
  • Obrovský slalom (1. + 2. kolo): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:18,04 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +1,27 s, 3. AlexisPinturault (Fr.) +1.31, … 25. Adam Žampa (SR) +3,82, 50. Matej Falat (SR) +16,74, Andreas Žampa (SR) – nedokončil 2. kolo.
  • 22.2.
  • Slalom: 1. André Myhrer (Švéd.) 1:38,99 min, 2. Ramon Zenhäusern (Švaj.) +0,34 s, 3. Michael Matt (Rak.) +0,67, 4. Clément Noel (Fr.) +0,71, 5. Alexis Pinturault (Fr.) +0,73, 6. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) +0,76, 7. Kristoffer Jakobsen (Nór.) +0,95, 8. Daniel Yule (Švaj.) +1,13, … 24. Adam Žampa (SR) +3,28, 35. Andreas Žampa (SR) +14,59, Matej Falat (SR) nedokončil 2. kolo

ŽENY

  • 15.2.
  • Obrovský slalom: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2:20,02 min, 2. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,39 s, 3. Federica Brignoneová (Tal.) +0,46, 4. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,58, 5. Marta Bassinová (Tal.) +0,67, 6. Frida Hansdotterová (Švéd.) +1,03, 7. Tessa Worleyová (Fr.) +1,04, 8. Manuela Moelggová (Tal.) +1,18, … 13. Petra Vlhová (SR) +2,11, … 37. Soňa Moravčíková (SR) +11,97, 41. Barbara Kantorová (SR) +12,92
  • 16.2.
  • Slalom – po 2. kole: 1. Frida Hansdotterová (Švéd.) 1:38,63 min, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,05 s, 3. Katharina Gallhuberová (Rak.) +0,32, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,40, 5. Anna Swennová Larssonová (Švéd.) +0,98, 6. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) +1,53, 7. Bernadette Schildová (Rak.) +1,55, 8. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,94, …** 13. Petra Vlhová (SR) +2,95, 17. Veronika Velez-Zuzulová (SR) +3,44, 34. Barbara Kantorová (SR) +9,80, Soňa Moravčíková (SR) nedokončila**
  • 17.2
  • Super G: 1. Ester Ledecká (ČR) 1:21,11 min, 2. Anna Veithová (Rak.) +0,01 s, 3. Tina Weiratherová (Licht.) +0,11, 4. Lara Gutová (Švaj.) +0,12, 5. Johanna Schnarfová (Tal.) +0,16, 6. Federica Brignoneová (Tal.) a Lindsey Vonnová (USA) obe +0,38, 8. Cornelia Hütterová (Rak.) +0,43, … 32. Petra Vlhová (SR) +3,15, 35. Barbara Kantorová (SR) +4,19
  • 21.2.
  • Zjazd: 1. Sofia Goggiová (Tal.) 1:39,22 min, 2. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,09 s, 3. Lindsey Vonnová (USA) +0,47, 4. Tina Weiratherová (Licht.) +0,63, 5. Alice McKennisová (USA) +1,02, 6. Corinne Suterová (Švaj.) +1,07, 7. Breezy Johnsonová (USA) +1,12, 8. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,33, … 29. Barbara Kantorová (SR) +6,77, Petra Vlhová (SR) – nedokončila
  • 23.2.
  • Superkombinácia (zjazd + slalomové kolo): 1. Michelle Gisinová (Švaj.) 2:20,90 min, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,97 s, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,44, 4. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +1,73, 5. Petra Vlhová (SR) +2,09, 6. Valerie Grenierová (Kan.) +2,54, 7. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +2,55, 8. Federica Brignoneová (Tal.) +2,63, … 18. Barbara Kantorová (SR) +9,04

TÍMY

  • 24.2.
  • Tímová súťaž – osemfinále
  • Rakúsko – Kórejská republika 4:0
  • Švédsko – Slovinsko 3:1
  • USA – Veľká Británia 2:2* Briti postúpili zásluhou lepšieho času
  • Nórsko – Olympijskí športovci z Ruska 4:0
  • Taliansko – Česko 3:1
  • Francúzsko – Kanada *2:2 Francúzi postúpili zásluhou lepšieho času
  • Švajčiarsko – Maďarsko 4:0
  • Nemecko – Slovensko *2:2 Nemci postúpili zásluhou lepšieho času
  • Marina Wallnerová – Petra Vlhová 0:1 (-0,02 s)
  • Alexander Schmid – Adam Žampa 0:2 (Schmid nedokončil)
  • Lena Dürrová – Veronika Velez-Zuzulová 1:2 (+0,59)
  • Linus Strasser – Andreas Žampa 2:2 (+0,87)
  • štvrťfinále
  • Rakúsko – Švédsko 4:0
  • Veľká Británia – Nórsko 2:2* Nóri postúpili zásluhou lepšieho času
  • Taliansko – Francúzsko 1:3
  • Nemecko – Švajčiarsko 2:2* Švajčiari postúpili zásluhou lepšieho času
  • semifinále
  • Rakúsko – Nórsko 3:1
  • Francúzsko – Švajčiarsko 1:3
  • o 3. miesto
  • Nórsko – Francúzsko 3:1
  • finále
  • Švajčiarsko – Rakúsko
  • Denise Feierabendová – Katharina Liensbergerová 0:1 (-0,31 s)
  • Ramon Zehnhäusern – Michael Matt 1:1 (Matt nedokončil)
  • Wendy Holdenerová – Katharina Gallhuberová 2:1 (+0,10)
  • Daniel Yule – Marco Schwarz 3:1 (Schwarz nedokončil)
  • Konečné poradie: 1. Švajčiarsko (Denise Feierabendová, Ramon Zenhäusern, Wendy Holdenerová, Daniel Yule), 2. Rakúsko (Katharina Liensbergerová, Michael Matt, Katharina Gallhuberová, Marco Schwarz, Manuel Feller), 3. Nórsko (Kristin Lysdahlová, Sebastian-Foss Solevaag, Nina Haver-Lösethová, Leif Kristian Nestvold-Haugen), 4. Francúzsko, 5. Nemecko, Švédsko, Taliansko, Veľká Británia, 9. SR (Petra Vlhová, Adam Žampa, Veronika Velez-Zuzulová, Andreas Žampa), USA, Kanada, Česko, Slovinsko, Maďarsko, OŠR, Kórejská republika.
Medailová bilancia krajín:
1. Rakúsko 3 2 2 7
2. Švajčiarsko 2 3 2 7
3. Švédsko 2 0 0 2
4. Nórsko 1 4 2 7
5. USA 1 1 1 3
6. Taliansko 1 0 1 2
7. Česko 1 0 0 1
8. Francúzsko 0 1 2 3
9. Lichtenštajnsko 0 0 1 1
 
Najúspešnejší jednotlivci (držitelia viac ako jednej medaily):
1. Marcel Hirscher (Rak.) 2 0 0 2
2. Wendy Holdenerová (Švaj.) 1 1 1 3
3. Mikaela Shiffrinová (USA) 1 1 0 2
Ramon Zehnhäusern (Švaj.) 1 1 0 2
5. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 0 2 0 2
6. Alexis Pinturault (Fr.) 0 1 1 2
Beat Feuz (Švaj.) 0 1 1 2
Katharina Gallhuberová (Rak.) 0 1 1 2
Kjetil Jansrud (Nór.) 0 1 1 2
Michael Matt (Rak.) 0 1 1 2
Celkové poradie - Žltý dres
    • zelený dres
    • Van Avermaet
    • 36:07:17 h
    • 2.
    • Thomas
    • +43
    • 3.
    • Gilbert
    • +44
    • 23.
    • Sagan P.
    • +3:08
Poradie šprintérov - Zelený dres
    • zelený dres
    • Sagan P.
    • 299
    • 2.
    • Gaviria
    • 218
    • 3.
    • Groenewegen
    • 132
Všetko o Tour de France
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk