Leman si v skikrose vynahradil sklamanie zo Soči, hrozivý pád exmajstra sveta

Kanaďan Brady Leman je novým olympijským víťazom v skikrose a v 31 rokoch oslavuje zisk prvej veľkej medaily.

21.02.2018 08:44
Brady Leman Foto: ,
Brady Leman oslavuje zisk zlatej medaily v skikrose.

Naopak bez cenného kovu zostali v Pjongčangu Francúzi, ktorí na predchádzajúcich hrách v Soči obsadili všetky pódiové umiestnenia.

Leman, víťaz predvlaňajších X-Games, si vynahradil sklamanie zo Soči, kde po páde vo finále skončil štvrtý. V stredajších pretekoch o medaily naopak na zemi skončili dva jeho súperi.

Lemanovi k zlatu „stačilo“ predbehnúť Švajčiara Marca Bischofbergera, bronz vybojoval napriek pádu Sergej Ridzik z reprezentácie Olympijských športovcov Ruska.

Z favorizovaného francúzskeho tímu skončil najvyššie na 6. mieste obhajca striebra Arnaud Bovolenta. Šampión zo Soči Jean-Frédéric Chapuis vypadol vo štvrťfinále.

Olympijský skikros vo Phoenix Parku poznamenalo niekoľko ťažkých pádov a viacero lyžiarov odviezli do nemocnice. Hrozivo vyzeral najmä dlhý let a tvrdý dopad bývalého majstra sveta Christophera Del Bosca. Ležal nehybne niekoľko minút, než slávneho Kanaďana záchranári naložili na sane.

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE
Muži – skikros – finále: 1. Brady Leman (Kan.), 2. Marc Bischofberger (Švaj.), 3. Sergej Ridzik (OŠR), 4. Kevin Drury (Kan.), 5. Armin Niederer (Švaj.), 6. Arnaud Bovolenta (Fr.), 7. Filip Flišar (Slovin.), 8. Dave Duncan (Kan.)

Viac na túto tému: #Pjongčang 2018 #skikros #Brady Leman