Golonka: Na čo potrebujeme rozum z NHL? Američania sa videli až na letisku

20.02.2018 11:24
Jozef Golonka: Ženy vedia byť za volantom veľmi...
Jozef Golonka: Ženy vedia byť za volantom veľmi arogantné Autor:

Bývalý skvelý útočník a tréner Jozef Golonka je známy kritik slovenského hokeja. Tím Craiga Ramsayho takto zhodnotil po zápase proti USA.

„Veľmi som sklamaný z nášho výsledku. Američania sa stretnú pred olympiádou prvýkrát až na letisku a napriek tomu vedia zabojovať. Prehrali sme zápas, v ktorom sme poriadne nedokázali dať a prijať prihrávku,“ začal hodnotiť čerstvý 80-nik.

„Opäť sme doplatili na nedisciplinovanosť. Toľko vylúčení a nevieme s tým nič robiť. Na to potrebujeme niekoho zo zahraničia či rozum z NHL?“ pokračoval Golonka.

„Boli ale aj pozitíva, niektorí mladí hráči sa ukázali v dobrom svetle, ukázali sme, že aj v našej lige sú schopní hokejisti, napríklad Krištof či Paulovič sa v Nitre naučili veľa od starších hráčov a teraz nabrali ďalšie skúsenosti,“ našiel aj pozitíva.

„Som smutný z toho, čo sa stalo, je mi ľúto najmä fanúšikov, ktorí merali dlhú cestu do Pjongčangu a minuli posledné peniaze, aby videli hrať mužstvo na olympiáde. Obávam, sa, že sa to môže teraz odzrkadliť na návštevách na extraligových štadiónoch,“ zamyslel sa.

„Nebudem kritizovať hráčov ani trénerov, je to na hlbšiu analýzu. Nie je to otázka jednej olympiády, takýto vývoj je tu už 15 rokov, od generácie "zlatých chlapcov“. Netreba však teraz nikoho zatracovať, treba ísť ďalej, na majstrovstvách sveta máme druhú šancu," dodal.

#slovenskí hokejisti #Jozef Golonka #Pjongčang 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku