Vlhová sa do desiatky nedostala. Zlato berie skvelá Američanka Shiffrinová

, 15.02.2018 03:02, aktualizované: 08:36
Petra Vlhová
Petra Vlhová po dojazde do cieľa obrovského slalomu v Pjongčangu. Autor: ,

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová obsadila 13. mieste vo štvrtkovom obrovskom slalome žien na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

Slovenka so štartovým číslom 10 bola po prvej jazde dvanásta, v druhej jej nevyšla druhá polovica trate, ktorú staval jej tréner Livio Magoni.

„Dalo sa zajazdiť lepšie. Spravila som drobné chyby. Trináste miesto je možno pre niekoho dobré, ale ja som chcela viac. Počasie bolo lepšie ako v predchádzajúcich dňoch. Oteplilo sa a lepšie sa aj lyžuje. Najmä nefúka, čo je dobré,“ povedala Petra Vlhová.

„Prvé kolo? Jazdila som celkom dobre, akurát strednú pasáž som trochu pokazila. Boli tam drobné chyby, ktoré ľudia nevidia, ale ja áno. Je to taký môj zlozvyk… V druhom kole som urobila viac chýb, bola som neskoro pri bránkach a to všetko sa potom ukázalo v cieli. Môj tréner staval druhé kolo a dohodli sme sa, že postaví normálny obrák,“ dodala.

Zlatá
		americká lyžiarka Mikaela
		Shiffrinová.
Americká
		lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa
		raduje...
+11Zlatá Američanka
		Mikaela Shiffrinová v
		cieli...

Zlato si vybojovala Američanka Mikaela Shiffrinová, striebro putuje do Nórska zásluhou Ragnhild Mowinckelovej, bronz získala Talianka Federica Brignoneová.

„Už na tréningoch som sa na svahu cítila veľmi dobre. V prvom kole som išla uvoľnene, no boli tam nejaké rezervy. Pred štartom druhého kola som si povedala, že dám do toho všetko a pôjdem na hranici rizika, veď je to olympiáda. Som rada, že to vyšlo,“ uviedla pre akreditované médiá.

V obrovskom slalome sa predstavili aj ďalšie dve Slovenky – Soňa Moravčíková napokon obsadila 37. miesto, Barbaru Kantorovú klasifikovali na 41. pozícii.

„Trať bola náročná, celé to bolo rozbité a skákalo to. Teším sa však z olympijského debutu. Sneh je tu iný ako v Európe, na strmine je to poriadne náročné. Pred štartom som sledovala elitné súperky, ako sa pripravujú na súťaž. Je to pre mňa vynikajúce zbieranie skúseností,“ povedala iba 18-ročná Soňa Moravčíková pre RTVS

Skúsenejšia Barabara Kantorová poznamenala: „Trať nebola najlepšia, ale lepšie ako vo Svetovom pohári. Moja prvá jazda mala dosť nedostatkov. Kopec je náročný, je na ňom dosť hrán a zmien rytmu. Bol to pestré a človek sa musel sústrediť od začiatku až do konca.“

ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu – štvrtkové výsledky:

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE
Ženy – obrovský slalom – po 2. kole: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2:20,02 min, 2. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,39 s, 3. Federica Brignoneová (Tal.) +0,46, 4. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,58, 5. Marta Bassinová (Tal.) +0,67, 6. Frida Hansdotterová (Švéd.) +1,03, 7. Tessa Worleyová (Fr.) +1,04, 8. Manuela Moelggová (Tal.) +1,18, … 13. Petra Vlhová (SR) +2,11, … 37. Soňa Moravčíková (SR) +11,97, 41. Barbara Kantorová (SR) +12,92

#Pjongčang 2018 #Petra Vlhová #alpské lyžovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla farebné tulipány a narcisy Jar

Perla farebné tulipány a narcisy Jar

29,99
Flower bag farebné karafiáty

Flower bag farebné karafiáty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk