Hviezda medzi združenármi. Frenzel obhájil zlato zo Soči

14.02.2018 10:55
Frenzel
Eric Frenzel v cieli olympijských pretekov v severskej kombinácii. Autor: ,

Nemecký reprezentant v severskej kombinácii Eric Frenzel získal na ZOH v Pjongčangu zlatú medailu v individuálnych pretekoch so skokmi na strednom mostíku. Obhájil tak najcennejší kov zo ZOH 2014 v Soči. Striebro putuje do Japonska zásluhou Akita Watabeho, bronz patrí Rakúšanovi Lukasovi Klapferovi.

Frenzel bol po skokanskej časti piaty a na 10 km bežecký úsek vybiehal so stratou 36 sekúnd ne vedúceho Rakúšana Franza-Josefa Rehrla.

Po úvodnom 2,5 km okruhu už bol vo vedúcej päťčlennej skupinke spoločne s Rehrlom, Nórom Jarim-Magnusom Riiberom, Watabem a Klapferom. Rehrl postupne začal strácať a na méte 7,5 km bolo jasné, že o medaily si to rozdá kvarteto združenárov.

Frenzel nasadil v záverečnom stúpaní k rozhodujúcemu trháku a do cieľa prišiel s náskokom 4,8 s pred Watabem, ktorý skončil rovnako ako v Soči na striebornej priečke. Boj o bronz vyhral Klapfer.

Skvelý bežecký výkon podal Nemec Johannes Rydzek, ktorý bol po skokoch 11. so stratou 1:28 min na Rehrla. Štvornásobný majster sveta z Lahti 2017 sa vďaka stíhacej jazde napokon prepracoval na piatu priečku.

#severská kombinácia #Pjongčang 2018 #Eric Frenzel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Kytica Baza by The Blond Zebras

Kytica Baza by The Blond Zebras

23,99
Amore ružové ľalie

Amore ružové ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk