Roztlieskavačky KĽDR sú hitom olympiády. Šíria propagandu?

14.02.2018 06:59
ZOH Pjongčang
Roztlieskavačky KĽDR na ZOH v Pjongčangu. Autor: ,

Rýchlo sa stali hitom olympiády. Perfektne zosynchronizované, vždy v dobrej nálade. Odhodlané spevom a povzbudzovaním prejaviť podporu svojej milovanej vlasti - KĽDR. Na ZOH v Pjongčangu je ich desaťkrát viac ako športovcov z ich krajiny. Prečítajte si zaujímavé fakty o severokórejských "roztlieskavačkách".

Prísny výber

Šéf Svetového inštitútu pre štúdiá KĽDR An Chan-Il, sám utečenec z krajiny, povedal pre Herald Sun, že členky výberu musia spĺňať prísne nastavené kritériá (vek, výška, vzhľad) a musia pochádzať ‚z dobrých rodín‘. Dôležité je byť aj správnou patriotkou. Väčšinou sú to študentky z prestížnej Univerzity Kim Il-songa.

Žijú na lodi

Počas olympiády bývajú na lodi, presnejšie na plavidle s názvom Mangyongbong-92. Veľa voľného času nemajú, podľa TIME sa funkcionári boja, že by mohli spoznať „juhokórejský“ životný štýl a v krajine požiadať o azyl.

Predchodkyne v pracovných táboroch

Ich predchodkyne údajne končili aj v pracovných táboroch. Taipei Times píše, že taký prípad sa udial v 80-tych rokoch, keď potrestané mali po návrate do krajiny príliš farbisto opisovať život u južných susedov.

Provokácia voči USA

Denník Washington Post v komentári píše, že ide o provokáciu voči tradičným americkým „cheerleaders“ a tým pádom o ďalšiu snahu KĽDR o zväčšenie napätia medzi Severnou Kóreou a USA.

Kontroverzia v Pjongčangu

Počas víkendu sa členky súbora postarali v Pjongčangu o rozruch. V rámci jednej z piesní vytiahli masky s papierovou podobizňou muža. Podľa juhokórejských médií mali masky zobrazovať ‚otca národa‘ Kim Il-songa a ďalšia propaganda KĽDR bola na svete. Vedenie súbora to však poprelo so slovami, že v piesni sa spieva o „peknom mladom“ mužovi a že masky nemajú živú predlohu.

#roztlieskavačky #Pjongčang 2018 #KĽDR
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

26,99
Passion farebné gerbery

Passion farebné gerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk