NÁZOR: Skúška ohňom

14.02.2018 08:44
hokej, Slovensko, fanúšikovia
Ilustračné foto Autor: ,

Trpezlivosť vraj ruže prináša. Hokejový priaznivec na Slovensku zväčša zhovievavý nie je. Nie div. Každý obľubuje víťazstvá, nie prehry.

Ťažko ho presvedčíte, že keď vytrvá rok či dva, bude lepšie. Navyše, v ostatných rokoch si chtiac-nechtiac akosi privykol, že výhier je stále menej.

Aj preto sa s vierou upiera k Miroslavovi Šatanovi – spasiteľovi, ktorý slovenský hokej viackrát zachránil na ľade. Veľké nádeje vkladá aj do Craiga Ramsayho, kanadského trénera s bohatými skúsenosťami z NHL.

Mnohí si pochvaľujú, že mužstvo pod vedením tejto dvojice hrá zodpovedne, moderne a rýchlo. Iným chýba väčšia pestrosť v ofenzíve. Na kreativitu si fanúšik zvykol z čias, keď Slováci zbierali medaily na MS.

Obdobie hokejových virtuózov Pálffyho, Demitru či Šatana sú už dávno preč. Nahradiť zlatú generáciu je takmer neriešiteľný rébus.

Navyše, Ramsay a jeho spolupracovníci potrebujú čas. Odkedy Šatan oznámil meno nového trénera, uplynulo šesť mesiacov. Málo na vštepenie nového systému hry do hláv hráčov, ktorých Ramsay predtým nepoznal.

Už dnes sa jeho zverenci stretnú s Rusmi. Najväčším favoritom na zlato. Čaká na nich Kovaľčuk, Daciuk či Moziakin… Ozajstná skúška ohňom.

Veď si to len porovnajte – v ôsmich prípravných stretnutiach si Slováci zmerali sily dvakrát s mladým výberom Česka, dvakrát s B-tímom Ruska a raz s Nemcami, Američanmi, Francúzmi a Nórmi. A ani tí neboli vždy v plnej sile.

Ak v náročnej skúške obstoja, vypukne pod Tatrami tradičný hokejový ošiaľ.

V opačnom prípade dajte hokejistom druhú šancu. Zaslúžia si ju. Do hry dajú srdcia. Pre úspech urobia všetko. Za dôveru a trpezlivosť sa azda odvďačia v ďalšom priebehu turnaja. O úspechu či neúspechu sa predsa bude rozhodovať až v play off.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#slovenskí hokejisti #Pjongčang 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Kytica Zimona 18

Kytica Zimona 18

59,99
Grande žlté ruže

Grande žlté ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk