Hirscher má prvé olympijské zlato, Žampa nenapodobnil Soči a skončil 22.

, 13.02.2018 05:56, aktualizované: 06:31
Marcel Hirscher, Alexis Pinturault, Victor...
Víťaz superkombinácie Marcel Hirscher (v strede) so strieborným Alexisom Pinturaultom (vľavo) a bronzovým Victorom Muffatom-Jeandetom. Autor: ,

Rakúšan Marcel Hirscher získal zlatú medailu v utorňajšej superkombinácii v zjazdovom lyžovaní na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu. Šesťnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári už vyhral 26 slalomov v bojoch o krištáľové glóbusy a v tejto disciplíne je aj úradujúci majster sveta.

Zlato z olympijských hier mu však doteraz chýbalo v jagavej zbierke. Striebro si v utorok vybojoval Francúz Alexis Pinturault, bronz patrí ďalšiemu francúzskemu pretekárovi Victorovi Muffatovi-Jeandetovi. Nemec Thomas Dressen, ktorý bol najrýchlejší v zjazde, slalomové kolo nedokončil.

„Ešte si to poriadne neuvedomujem. Asi tomu začnem veriť až s blížiacim sa medailovým ceremoniálom. Všetci, najmä doma v Rakúsku, odo mňa čakali zlato. Všade som počul: ‚Pekná kariéra, ale olympijské zlato ti stále chýba.‘ Už to nie je pravda, čo je skvelé,“ povedal víťazný Marcel Hirscher pre Olympijský informačný servis.

Marcel Hirscher počas superkombinácie.
Marcel Hirscher počas superkombinácie. Autor: SITA/AP, Michael Probst

Adam Žampa, ktorému po zjazde patrilo až 51. miesto, obsadil napokon 22. pozíciu. Tatranec Žampa v tejto disciplíne všestrannosti obhajoval skvelé 5. miesto spred štyroch rokov v Soči, ale pjongčanský kombinačný zjazd mu nevyšiel. Kým v ruských horách bol po zjazde na 27. priečke a napokon v súčte so slalomom dosiahol historicky najlepšie umiestnenie slovenského muža na ZOH, v slnkom zaliatom Čongsone svoj zjazdársky part pokazil.

A to ešte organizátori zareagovali na vietor v hornej časti zjazdovky tým, že štart posunuli do priestoru začiatku pre super G a zároveň odklonili najväčšie skoky. Po slalome mal dobrú náladu.

Adam Žampa počas zjazdárskej časti...
Adam Žampa počas zjazdárskej časti superkombinácie v Pjongčangu. Autor: SITA/AP, Alessandro Trovati

„Mám úsmev na tvári, pretože môj kamarát Victor Muffat-Jeandet má medailu, čo je perfektné. Veľmi si to zaslúži. Moja slalomová jazda mi vyšla, od štartu do cieľa som šiel naplno a mal dve malé zaváhania. Je pozitívum, že som veľmi nezaostal. Bral som to už ako prípravu na slalom špeciál. Ešte ma však čaká aj obrák. Som 22. na planéte, čo vôbec nie je hanba. V stredu držíme palce dievčatám,“ povedal Adam Žampa pre RTVS.

Matej Falat bol po zjazde na 53. priečke, no slalomové kolo nedokončil. Radosť z toho nemal. „Som sklamaný, pretože som chytil špicara. Necítil som tlak a bol som celkom uvoľnený. Škoda tejto chyby. Dalo sa dostať do tridsiatky, ale čo už,“ povedal.

Matej Falat na trati zjazdu alpskej kombinácie.
Matej Falat na trati zjazdu alpskej kombinácie. Autor: TASR, Martin Baumann

Muži – superkombinácia (zjazd + slalomové kolo): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:06,52 min, 2. Alexis Pinturault (Fr.) +0,23 s, 3. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) +1,02, 4. Marco Schwarz (Rak.) +1,35, 5. Ted Ligety (USA) +1,45, 6. Thomas Mermillod Blondin (Fr.) +1,50, 7. Kjetil Jansrud (Nór.) +2,15, 8. Štefan Hadalin (Slovin.) +2,42, … 22. Adam Žampa (SR) +4,58, … Matej Falat (SR) nedokončil slalomové kolo

#superkombinácia #Pjongčang 2018 #Matej Falat #Adam Žampa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Orchidea  ružová  na vysoko

Orchidea ružová na vysoko

42,99
Sweet červené ruže a hypericum

Sweet červené ruže a hypericum

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk