Nie každý deň je nedeľa. P. Fialková: Dlho smutná nebudem

12.02.2018 15:15
Fialková
Paulína Fialková na strelnici v stíhacích pretekoch žien na 10 km počas ZOH v Pjongčangu. Autor: ,

Nie každý deň je nedeľa, platilo aj pre Slovenku Paulínu Fialkovú v stíhacích pretekoch biatlonistiek na ZOH v kórejskom Pjongčangu. Po sympatickom výkone a 11. mieste v šprinte v stíhačke výrazne zlyhala pri streľbe.

Výsledkom bolo až 8 nevydarených výstrelov, po dva na každej zo štyroch položiek. Dvadsaťpäťročná Breznianka v mixzóne neronila slzy. skôr to brala ako zlyhanie, ktoré vo veterných podmienkach môže postihnúť ktorúkoľvek zo súperiek.

„Bola to znova lotéria vo vetre, nedokázala som sa s tým lepšie vyrovnať. Nebudem dlho smutná, dnes sa to asi mohlo stať každému, že takto strelí. Nebolo mi naklonené šťastie,“ uviedla Paulína Fialková a neskôr svoje slová rozmenila na drobnejšie.

Paulína Fialková (11) na trati v stíhacích...
Paulína Fialková (11) na trati v stíhacích pretekoch žien na 10 km počas ZOH v Pjongčangu. Autor: TASR, Michal Svítok

„Nevedela som zareagovať na vietor, takpovediac vysomáriť sa z tých podmienok. Asi som to mala viac nechať na náhodu. Nie ‚cvakať‘ a zbytočne si lámať hlavu tým, koľko a kedy bude tých cvaknutí.“

Aj v pondelok večer v Biatlonovom centre Alpensia mráz poriadne zachádzal za nechty, teplota vzduchu klesla pod –10 °C..

„Mráz? Už som sa s tým zmierila, nevšímala som si to. Teraz si musím oddýchnuť a skoncentrovať sa na vytrvalostný biatlon. Verím, že tam to už bude menej o vetre,“ povedala P. Fialková, zatiaľ druhá najúspešnejšia Slovenka na biatlone v Alpensii.

Tou najlepšou je, pochopiteľne, Kuzminová. „Strieborná Nasťa? Čo už môžem len povedať, je to fantastické,“ dokončila rozhovor P. Fialková.

#Pjongčang 2018 #Paulína Fialková #biatlon
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

26,99
Passion farebné gerbery

Passion farebné gerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk