Pohľadnica z Pjongčangu: Rýchlovlak, ktorý sa nemýli

08.02.2018 18:51
KTX, rýchlovlak
Rýchlovlaky KTX, ktoré prepravujú cestujúcich medzi mestami Soul a Gangneung. Autor: ,

Keď vystúpite z lietadla v juhokórejskom Inčchone-Soule, vyrojí sa na vás zo všetkých strán ľudské mravenisko. Ak však máte pred sebou vyše dvojtýždňovú olympijskú víziu, nemusíte zúfať, nestratíte sa.

Do minúty – podľa pestrofarebných odkazov šípok (aj v angličtine) – nájdete miesto, kde vám s milým úsmevom do fólie zalejú olympijskú akreditáciu a s ňou na krku je predsa len všetko jednoduchšie. Stačí prejsť cez kontrolu s platným pasom a vypísaným papierom potrebným pre vstup do krajiny a obďaleč už sedia dobrovoľníci, ktorí vám vytlačia vstupenky na KTX.

Dokonca vás ochotne aj zavedú na miesto, kde lietadlo vymeníte za tento moderný kórejský rýchlovlak. Zdá sa to neuveriteľné, ale nemusíte pritom ani opustiť priestory letiska. Výťahom sa zveziete o poschodie nižšie a odtiaľ po približne 100-metrovej jednoduchej navigácii vystúpite na modernej stanici KTX.

Najnovšia pýcha Kórejčanov dosahuje rýchlosť 250 km/h. Napriek tomu zastane na meter presne tam, kde chce(te). Ak máte lístok do siedmeho vagóna a nepostavíte sa na sedmičku zaznačenú na ploche nástupiska, riskujete návrat milého dobrovoľníka. Ten sa naozaj o chvíľu ukáže a s úsmevom vás poučí, že stáť treba presne tam, kde chcete aj nastúpiť.

Lebo tento supermoderný vlak sa nemýli.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Pjongčang 2018 #pohľadnica z Pjongčangu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla farebný amarylis

Perla farebný amarylis

32,99
Lady červené ruže a hypericum

Lady červené ruže a hypericum

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk