Nóri si do Pjongčangu pribalili až 6-tisíc dávok liekov na astmu!

Nórsky olympijský výbor vzal do dejiska XXIII. ZOH, kórejského Pjongčangu, viac ako 6000 dávok liekov na liečbu astmy. Informovala o tom tamojšia verejnoprávna televízia NRK.

07.02.2018 12:38
curling Nórsko Foto: ,
Nohavice nórskych curlerov.
debata (169)

Celkový „liekový arzenál“ Nórov je oveľa rozsiahlejší, pretože športovci budú mať k dispozícii aj rôzne inhalátory a prostriedky, ktoré si sami pribalili do vlastnej batožiny.

„Vzali toľko, aby sa ubezpečili, že nič nebude chýbať. Aspoň nedôjde k zháňaniu liekov v lekárňach v Pjongčangu,“ myslí si bývalý lekár nórskych olympionikov Thor Oistein.

„Je pravda, že niektorých dávok je možno veľké množstvo. Chápem to. Máme celkovo 43 inhalátorov, ale či to aj niekto zo športovcov využije, to už je na nich,“ povedala Mona Kjeldsbergová, šéfka nórskeho lekárskeho štábu na ZOH 2018.

NRK požiadala o údaj o množstve liekov aj výpravy Švédska, Fínska a Nemecka. Zo získaných informácií vyplynulo, že Švédsko a Fínsko bude disponovať dovedna 600 dávkami lieku na astmu. Druhá menovaná krajina má v zásobe celkovo desaťkrát menej medikamentov ako Nórsko.

„Keď budeme potrebovať niečo navyše, zoženieme to v olympijskej dedine. Vážnejšie prípady ošetrí olympijská klinika. Za normálnych okolností nie je potrebné takéto veľké množstvo,“ povedal šéf Švédskeho olympijského výboru Peter Reinebo.

169 debata chyba
Viac na túto tému: #doping #Nórsko #Astma #Pjongčang 2018
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy