Stále nie je koniec. WADA podporí MOV, omilostených Rusov na Hrách nechcú

Svetová antidopingová agentúra (WADA) podporila úvahu Medzinárodného olympijského výboru (MOV) obrátiť sa na Švajčiarsky federálny súd v snahe zvrátiť rozhodnutie Športového arbitrážneho súdu (CAS) o zrušení zákazu činnosti 28 ruských športovcov.

03.02.2018 10:30
Olympijské kruhy, Pjongčang, ohkej, Gangeneung Foto: ,
Olympijské kruhy pred arénou v Gangneungu, ktorá bude spolu s Kwandongom hostiť hokejový turnaj ZOH v Pjongčangu 2018.
12

CAS vo štvrtok vyhovel ich odvolania a zrušil ich doživotné vylúčenie z olympijského hnutia pre účasť na štátom podporovanom dopingu počas ZOH 2014 v Soči. Jedenástim zmenil trest z „doživotia“ na zákaz štartu na blížiacej sa zimnej olympiáde v kórejskom Pjongčangu.

MOV uviedol, že zváži podanie žaloby na švajčiarsky súd, argumentujúc, že CAS nevzal do úvahy dôkazy o systematickom dopingu v Rusku. Podporila ho aj WADA, podľa ktorej rozhodnutie arbitrážneho súdu prinesie frustráciu a zdesenie do radov športovcov.

„Agentúra podporuje MOV v podrobnej analýze prípadu a zvážení všetkých možností vrátane možného preskúmania rozhodnutia švajčiarskou justíciou. Fakt, že CAS odmietol 11 odvolaní ruských športovcov dokazuje, že závery Schmidovej komisie, zriadenej v roku 2016 na vyšetrovanie dopingu v Rusku, boli správne,“ uviedla v stanovisku WADA.

Informácie zverejnil portál insidethegames.biz.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
12 debata chyba
Viac na túto tému: #WADA #Pjongčang 2018 #Športový arbitrážny súd #Medzinárodný olympijský výbor #ruský doping