Po páde ho zdobilo 62 stehov. Lietajúci White si maximálnym skóre zaistil ZOH

, 14.01.2018 12:05

Hviezdny americký snoubordista Shaun White vyhral vďaka maximálnemu skóre 100 bodov sobotňajšie preteky Svetového pohára na U-rampe v Snowmasse a zaistil si tak nomináciu na svoje štvrté olympijské hry. Dokonalú jazdu predviedol tridsaťjedenročný rodák zo San Diega druhýkrát v kariére.

White sa maximálnym skóre blysol v záverečnej tretej finálovej jazde. Zabezpečil si tak nielen víťazstvo v pretekoch v Aspene, ale zároveň aj definitívnu nomináciu do amerického tímu v Pjončangu.

„Dostať maximálnu známku je jednoducho šialené. Som na seba naozaj hrdý, nebolo ľahké sa dostať až sem. Teraz už cítim, že som na správnej olympijskej ceste,“ uviedol White.

Vo svojich slovách sa vrátil aj k tvrdému pádu z októbra minulého roka, pri ktorom narazil hlavou na hranu U-rampy. Jeho zranenie si vyžiadalo 62 stehov. „Toľko krvi som zo seba ešte nevidel tiecť,“ hovoril vo videu (zábery nie sú vhodné pre citlivejšie povahy).

Pod piatimi kruhmi sa snoubordista, ktorému v mladosti priniesla ryšavá hriva prezývku Lietajúca paradajka, predstaví štvrtýkrát. Celosvetovú slávu získal vďaka zlatým medailám v Turíne 2006 a o štyri roky neskôr vo Vancouveri. Na posledných Hrách v Soči skončil bez medaily štvrtý.

#Shaun White #snoubording
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
26,39
Perla farebné karafiáty

Perla farebné karafiáty

29,99
Sweet farebné tulipány

Sweet farebné tulipány

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk