Slovenské štvorboby v Pjongčangu? Rysuje sa veľké prekvapenie!

20.12.2017 17:00
štvorboby, Slovensko
Slovenské štvorboby v akcii. Autor: ,

Slovenskí bobisti zastrešení pod VŠC Dukla Banská Bystrica majú reálnu šancu kvalifikovať sa v štvorboboch na zimné olympijské hry 2018 do kórejského Pjongčangu.

V seriáli Európskeho pohára totiž pravidelne bodujú. Umiestnenia Slovákov sú prekvapujúce. Počas novembra a decembra si vyjazdili v tejto disciplíne postupne 10., dvakrát 12., 7. a 9. miesto. Vedúci realizačného tímu bobistov Igor Kováč neskrýva nadšenie:

"V Dukle sme veľmi milo prekvapení z výsledkov v štvorboboch. Momentálne je na takých pozíciách, že pokiaľ sa nič nestane, existuje reálna šanca vyjazdiť si miestenku na ZOH 2018. Voľných je iba šesť či sedem miest. Každopádne, ak v januári v rakúskom Innsbrucku-Iglse a v nemeckom Winterbergu to naši bobisti nepokazia a zopakujú svoje umiestnenia, olympijská nominácia by nám nemala ujsť.“

V súčasnosti sa jednotlivé krajiny v štvorboboch snažia vyjazdiť si body do olympijskej kvalifikácie v troch pohároch. Najsilnejšia konkurencia je vo Svetovom pohári, ale kvalita nechýba ani v Európskom pohári, kde súťaží slovenská posádka s pilotom Radekom Matouškom.

„Naše štvorboby sú napriek kvalitnej konkurencii v hre, čo je prekvapením. Skladali sme totiž novú posádku, zo starej zostali iba dvaja členovia – Šimík a Noskovič. Okrem SP a EP sa jazdí ešte Severoamerický pohár, v ktorom je najslabšia konkurencia. Siedme miesto v Európskom pohári, kde štartuje viac než dvadsať posádok z celého sveta, je výborné umiestnenie,“ objasnil Igor Kováč.

Okolo slovenského pilota s českými koreňmi Radeka Matouška sa utvorila skvelá partia. Ocitol sa v nej i šprintér a bývalý biatlonista z Dukly Banská Bystrica Jakub Fendek, ktorý taktiež netají spokojnosť s aktuálnymi výsledkami štvorbobov:

"Sme nová partia, iba sa zohrávame každými pretekmi. Sú to pre nás nové skúsenosti. Oproti prvým štartom sme sa výrazne priblížili k lepším posádkam. Pilot Radek je spokojný a milo prekvapený. Je tam vidieť jeho kvalitnú prácu. Pri boboch však rozhoduje aj materiál. Zohráva veľkú úlohu. V dvojboboch sme v tomto smere veľmi pozadu, je to veľký rozdiel, čo vidno na výsledkoch. Podstatné budú pre nás nasledujúce tri súťaže, prvé v Innsbrucku-Iglse a ďalšie dve vo Winterbergu. Potrebujeme uchmatnúť čo najväčší počet bodov, aby sme v renkingu predstihli posádky, ktoré jazdia Severoamerický pohár, kde sa prerozdeľuje viac bodov než v EP.“

Posledné preteky štvorbobov, ktoré sa budú započítavať do olympijskej kvalifikácie, sú vo Winterbergu naplánované na 14. januára. Po tomto termíne sa spočítajú všetky body z troch uvedených pohárov a bude známe, či sa Slovensko predstaví na ZOH 2018 aj v tomto športovom odvetví.

#Igor Kováč #Pjongčang 2018 #štvorboby
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

49,99
Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk