Federácia bobistov nepotrestá Rusov. Konanie MOV nebolo spravodlivé, tvrdí

20.12.2017 11:14
Alexander Zubkov
Alexander Zubkov sa teší zo zlatej medaily v Soči, o ktorú neskôr prišiel. Autor: ,

Medzinárodná federácia bobistov a skeletonistov (IBSF) nepotrestá Rusov Alexandra Zubkova a Alexandra Tretiakova, ktorých diskvalifikoval Medzinárodný olympijský výbor kvôli dopingovej kauze z OH 2014 v Soči.

Federácia, ktorá už skôr zrušila predbežný zákaz štartu pre deväť ruských pretekárov vrátane oboch menovaných olympijských víťazov, sa odvolá na Športový arbitrážny súd (CAS).

Trojčlenná vyšetrovacia komisia dospela k záveru, že verdikt v prípade Zubkova a Tretiakova nebol spravodlivý, pretože svedectvo kľúčového svedka a bývalého riaditeľa moskovského antidopingového laboratória Grigorija Rodčenkova nespĺňa všetky náležitosti podľa medzinárodného prá­va.

Dvojnásobný víťaz zo súťaží bobistov Zubkov po Hrách v Soči ukončil kariéru a teraz je predsedom ruského zväzu. Tretiakov v domácom koryte ovládol preteky skeletonistov.

Výkonný výbor MOV na základe záverov dvoch komisií, ktoré preverovali podozrenie zo štátom riadeného dopingu v Rusku a individuálne prípady podvodov pri Hrách v Soči, doživotne diskvalifikoval 32 ruských športovcov. Rusko vylúčili z najbližších zimných Hier v Pjongčangu, vybraní športovci však môžu v Kórei štartovať pod neutrálnou vlajkou.

#Alexander Zubkov #Rusko na ZOH #Alexander Tretiakov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku