Petra Vlhová Zjazdové lyžovanie, 3:30 - alpská kombinácia
Adam Žampa Zjazdové lyžovanie, 2:00 - slalom
Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie, 2:00 - slalom
Biatlonová štafeta 12:15 4x6 ženy
Soňa Moravčíková Zjazdové lyžovanie, 3:30 - alpská kombinácia
Barbara Kantorová Zjazdové lyžovanie, 3:30 - alpská kombinácia
Matej Falat Zjazdové lyžovanie, 2:00 - slalom

Ruský vlajkonosič mal v moči príliš veľa soli. Usvedčili ho i poškriabané fľašky

07.12.2017 15:20
Alexander Zubkov
Doživotným vylúčením z olympijského hnutia potrestali aj prezidenta Ruskej bobovej federácie (RBF) Alexandra Zubkova. Ten v Soči získal dve zlaté medaily a počas otváracieho ceremoniálu niesol ruskú vlajku. Autor: ,

Olympijský disciplinárny panel tvrdí, že "silný" dôkazový materiál usvedčil ruského zlatého medailistu v boboch Alexandra Zubkova z dopingového podvodu na zimných olympijských hrách 2014 v Soči.

Rozhodnutie, ktoré v plnom znení uverejnil vo štvrtok 24. novembra disciplinárny panel Medzinárodného olympijského výboru (MOV), ktorému predsedal Denis Oswald, doživotne dištancoval Zubkova z olympiád.

Verdikty stanovili, že jedna vzorka mala „abnormálne vysokú hladinu soli“ a dvoma poškriabanými fľašami bolo manipulované. Pracovníci laboratória pridali soľ, aby vyčistili skladovaný moč, ktorý bol vymenený za steroidné vzorky počas hier.

Panel hovorí, že podobné dôkazy existujú aj v ďalších siedmich prípadoch ruských bobových tímov v Soči. Zubkov, ktorý niesol ruskú vlajku na slávnostnom otvorení olympiády v Soči, sa odvolal na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne.

#ruský doping #Pjongčang 2018 #Alexander Zubkov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk