Ruský vlajkonosič mal v moči príliš veľa soli. Usvedčili ho i poškriabané fľašky

07.12.2017 15:20
Alexander Zubkov
Doživotným vylúčením z olympijského hnutia potrestali aj prezidenta Ruskej bobovej federácie (RBF) Alexandra Zubkova. Ten v Soči získal dve zlaté medaily a počas otváracieho ceremoniálu niesol ruskú vlajku. Autor: ,

Olympijský disciplinárny panel tvrdí, že "silný" dôkazový materiál usvedčil ruského zlatého medailistu v boboch Alexandra Zubkova z dopingového podvodu na zimných olympijských hrách 2014 v Soči.

Rozhodnutie, ktoré v plnom znení uverejnil vo štvrtok 24. novembra disciplinárny panel Medzinárodného olympijského výboru (MOV), ktorému predsedal Denis Oswald, doživotne dištancoval Zubkova z olympiád.

Verdikty stanovili, že jedna vzorka mala „abnormálne vysokú hladinu soli“ a dvoma poškriabanými fľašami bolo manipulované. Pracovníci laboratória pridali soľ, aby vyčistili skladovaný moč, ktorý bol vymenený za steroidné vzorky počas hier.

Panel hovorí, že podobné dôkazy existujú aj v ďalších siedmich prípadoch ruských bobových tímov v Soči. Zubkov, ktorý niesol ruskú vlajku na slávnostnom otvorení olympiády v Soči, sa odvolal na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne.

#ruský doping #Pjongčang 2018 #Alexander Zubkov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
27,99
Elite slnečnice

Elite slnečnice

44,99
Flower box biela kocka "M" červené ruže

Flower box biela kocka "M" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk