Ďalší raketový test môže byť smrteľnou ranou pre olympiádu, znie zo Soulu

30.11.2017 13:51
Pjongčang 2018, olympijský štadión
Olympijský štadión v Pjongčangu. Autor: ,

Južná Kórea sa obáva, aby ďalší raketový pokus KĽDR nezmaril zimné olympijské hry, informovala vo štvrtok agentúra AFP. Olympiáda sa má začať 9. februára v juhokórejskom Pjongčangu, iba 80 kilometrov od hraníc so Severnou Kóreou.

Soul vraj tiež zvažuje, že kvôli olympiáde odložia pravidelné spoločné vojenské cvičenie so Spojenými štátmi, napísala minulý týždeň juhokórejská tlač.

„Ak sa Severná Kórea uchýli k ďalšej provokácii bezprostredne pred začiatkom (zimných) olympijských hier, mohla by to pre ne byť smrteľná rana,“ uviedol vo štvrtok minister pre zjednotenie Čo Mjong-Kjon. „Je dôležité, aby sa olympijské hry odohrali v atmosfére stability,“ dodal.

Zimná olympiáda sa má v Južnej Kórei konať medzi 9. a 25. februárom, na termín 8. až 18. marca sú potom naplánované paralympijské hry. Pjongčang leží 80 kilometrov od demilitarizovaného pásma, teda hranice medzi Kóreami.

Pravidelné manévre juhokórejskej a americkej armády Key Resolve a Foal Eagle zvyčajne organizujú v marci a apríli a spravidla sa na nich zúčastňeje okolo 17 000 amerických vojakov a cez 300 000 Juhokó­rejčanov. Severná Kórea spomínané cvičenia považuje za nácvik invázie do KĽDR a tradične proti nim protestuje.

#Pjongčang 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Sweet farebné ľalie

Sweet farebné ľalie

29,99
Perla farebné ruže valentín

Perla farebné ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk