Petra Vlhová Zjazdové lyžovanie, 3:30 - alpská kombinácia
Adam Žampa Zjazdové lyžovanie, 2:00 - slalom
Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie, 2:00 - slalom
Biatlonová štafeta 12:15 4x6 ženy
Soňa Moravčíková Zjazdové lyžovanie, 3:30 - alpská kombinácia
Barbara Kantorová Zjazdové lyžovanie, 3:30 - alpská kombinácia
Matej Falat Zjazdové lyžovanie, 2:00 - slalom

Je čas konať! Olympijský výbor USA vyzýva na akciu v prípade ruského dopingu

13.10.2017 10:55
Scott Blackmun
Výkonný šéf USOC Scott Blackmun. Autor: ,

Vedúci predstaviteľ Olympijského výboru USA (USOC) Scott Blackmun vyzval svojich medzinárodných partnerov, aby okamžite konali v súvislosti s obvineniami z ruského dopingu v čase, keď do začiatku zimných olympijských hier v Pjongčangu 2018 zostávajú necelé štyri mesiace.

„Je čas ísť do akcie,“ povedal vo štvrtok výkonný šéf USOC Scott Blackmun pred zhromaždením olympijského výboru krajiny.

Vo svojom prejave pred 200 členmi tejto organizácie poznamenal, že „je frustrujúce, že sa nepodnikli žiadne akcie v súvislosti s McLarenovou správou spred pätnástich mesiacov, ktorá dokumentovala poškvrnenie olympijských hier v Soči ruským dopingovým systémom“.

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) uskutočnil dve vyšetrovania po McLarenovej správe. Výsledky sa očakávajú pred koncom tohto roka. Backmun pripomenul, že americkí športovci sa stávajú frustrovanými tým, že doteraz nebola odobraná žiadna medaila zo Soči a nepotrestali žiadneho športovca na základe McLarenových zistení.

„Verím, že MOV sleduje zistenia z McLarenovej správy ako naliehavé a budú vyvodené konzekvencie pre zlých aktérov tak, ako bolo deklarované. Niekedy však v istom bode spravodlivosť neprichádza a my sa blížime k tomuto bodu,“ konštatoval Blackmun.

#Scott Blackmun #Pjongčang 2018 #Olympijský výbor USA #doping
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk