Kanaďania zdolali Fínov, do štvrťfinále postúpili obaja

V záverečnom zápase skupinovej fázy na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči v B-skupine Kanaďania zdolali Fínov 2:1 po predĺžení.

16.02.2014 20:36
Kanada, Fínsko Foto: ,
Kanaďan Corey Perry pred fínskym brankárom Tuukkom Raskom.

O víťazstve obhajcov olympijského zlata rozhodol v predĺžení svojím druhým gólom v stretnutí obranca Drew Doughty. Kanaďania sa stali víťazmi B-skupiny, spolu s nimi postúpili priamo do štvrťfinále aj Fíni ako najlepší tím z druhých miest. Ďalšími štvrťfinalistami sú hokejisti USA a Švédska.

Hokejisti Rakúska úspešne zakončili svoje účinkovanie v základnej B-skupine, v nedeľňajšom dueli v Ľadovom paláci Boľšoj zdolali nórskych reprezentantov 3:1. Hviezdou duelu sa stal útočník New Yorku Islanders Michael Grabner, ktorý strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu. Rodák z Villachu v 5. min otvoril skóre, o dve minúty prihral v presilovke na presný zásah Michaelovi Rafflovi a minútu pred koncom pečatil zisk troch bodov pre svoj tím.

Rakúšania obsadia v B-skupine tretie miesto, Nórom patrí posledná štvrtá pozícia. Pred nasadením do bojov o štvrťfinále si ešte budú musieť počkať na vývoj v ostatných skupinách.

Výsledky nedeľňajších stretnutí hokejového turnaja mužov na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči:

Fínsko – Kanada 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 38. T. Ruutu (J. Jokinen, Väänänen) – 14. Doughty (S. Weber, Crosby), 63. Doughty (J. Carter)
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Pollock (Kan.) – Ďeďuľa (Biel.), Kovachik (Kan.), 11 263 divákov
Fínsko: Rask – Väänänen, Määttä, Kukkonen, S. Salo, Lepistö, Hietanen, Vatanen, Timonen – Selänne, Immonen, Mikael Granlund – Korpikoski, O. Jokinen, T. Ruutu – Aaltonen, Kontiola, J. Jokinen – Pihlström, Komarov, Lehterä
Kanada: Price – Keith, S. Weber, Doughty, Vlasic, Bouwmeester, Pietrangelo, Hamhuis – P. Bergeron, Crosby, Jamie Benn – Duchene, Getzlaf, Perry – J. Carter, Toews, Marleau – Sharp, Tavares, Rick Nash

Viac na túto tému: #Fínsko #Kanada #Soči 2014