Bežci vytiahli Rusov na čelo medailovej bilancie, Slováci dvadsiati

Ruskí športovci vybojovali pre usporiadateľskú krajinu zimných olympijských hier 2014 v Soči konečné prvé miesto v rámci medailovej bilancie krajín.

23.02.2014 11:12
Maxim Vylegžanin Foto:
Ruský bežec na lyžiach Maxim Vylegžanin obsadil na 50 km trati v Soči druhú priečku.

O najúspešnejšej výprave sa rozhodlo v nedeľu po skončení mužských pretekov v behu na lyžiach na 50 km voľnou technikou s hromadným štartom, v ktorej získali reprezentanti „zbornej“ Alexander Legkov, Maxim Vylegžanin a Iľja Černousov všetky olympijské kovy.

Rusi majú po skončení 96 z celkového počtu 98 finálových disciplín na svojom konte 12 zlatých, 11 strieborných a 9 bronzových medailí. Druhú pozíciu obsadí takmer určite Nórsko s bilanciou 11–5–10, na tretej priečke figuruje priebežne Kanada (9–10–5). Medailové kolekcie udelia ešte najúspešnejším pretekárom zo súťaže štvorsedadlových bobov a hokejistom.

Slovenským športovcom patrí dvadsiata priečka.

Viac na túto tému: #medailová bilancia