Skvelý LeBron James nastrieľal 42 bodov

Hráči Miami zvíťazili v utorkovom stretnutí zámorskej basketbalovej NBA na palubovke Dallasu 117:106 (60:54).

19.02.2014 10:35
LeBron James Foto: ,
LeBron James.

V drese trojnásobných a zároveň úradujúcich šampiónov Heat exceloval opäť LeBron James, ktorý nastrieľal 42 bodov a doskočil deväť lôpt. Dvadsaťdeväťročný „kráľ James“ dal 12 bodov v záverečnej štvrtine a postaral sa o to, že Dallas nezdolal Miami od finále play-off 2011. Heat hrali proti Mavericks v tejto sezóne zatiaľ dva zápasy a James v nich nasúkal 81 bodov. „V priebehu duelu urobil niekoľko dôležitých rozhodnutí. Ponúkal spoluhráčom možnosti na jednoduché zakončenie, sám skóroval, keď to bolo treba a na druhej strane ihriska bránil ostošesť. Svojou sériou na konci nám dodal sebadôveru,“ povedal na Jamesovu adresu tréner Miami Eric Spoelstra.

Cleveland vyhral na palubovke Philadelphie, pre Cavaliers to bolo tretie víťazstvo po sebe, čo sa im naposledy podarilo v ročníku 2009/2010. Dvadsaťštyriročný pivot Tyler Zeller strelil 18 bodov a k nim pridal i svoje kariérne maximum 15 doskokov. Dosiahol deviate double-double. Najužitočnejší hráč nedeľňajšieho 63. Zápasu hviezd Kyrie Irving mal na konte 14 bodov. „V obrane sme hrali veľmi dobre po väčšinu zápasu,“ vyhlásil kouč Clevelandu Mike Brown.

Z deväťzápasového itinerára sa v riadnom hracom čase nerozhodlo iba v jedinom dueli: Denver podľahol v domácom prostredí Phoenixu 107:112 po predĺžení. V drese hostí si 36 bodmi utvoril kariérne maximum Gerald Green, 27 z nich padlo do koša Nuggets v druhom polčase a predĺžení. Výraznou mierou k triumfu Suns prispel aj rozohrávač Goran Dragič, ktorý k 21 bodom pridal 14 asistencií. „Je to dobré víťazstvo. Začať druhú časť sezóny výhrou u kvalitného súpera je skvelé,“ povedal Green.

Al Jefferson bol ústrednou postavou pri víťazstve Charlotte v Detroite, keď zaťažil konto súpera 32 bodmi. Dvadsaťdeväťročný robustný pivot dosiahol aspoň 30 bodov v šiestom dueli z ostatných deviatich. Rodák z Monticella k svojmu streleckému výkonu pridal aj 12 doskokov a sedem asistencií. „Môjmu spoluhráčovi Pargovi som povedal pred Zápasom hviezd, že počas toho víkendu budem len bicyklovať. On na to: ‚Nie, ty potrebuješ ísť do posilňovne, pretože to môže byť rozhodujúce v tom, či dáš 20 alebo 30 bodov.‘ Napokon som dal na jeho slová a dnes som skončil s 32 bodmi,“ uviedol Jefferson.

Hosťom sa v utorok darilo, zvíťazili až v šiestich stretnutiach. Najprestížnejšia basketbalová súťaž pokračovala po takmer týždňovej prestávke, ktorú vyplnil nedeľňajší 63. Zápas hviezd NBA.