Súťaže komplikuje hustá hmla, preteky biatlonistov presunuli na utorok

17.02.2014 07:52, aktualizované: 11:28
Hmla, Soči
Hmla v Soči nedovolila biatlonistom nastúpiť na štart v nedeľu večer ani v pondelok ráno. Autor: ,

Hmla naďalej komplikuje život biatlonistom a súťaž mužov s hromadným štartom na 15 km na zimných olympijských hrách v Soči nemôžu začať ani v pondelok.

Organizátori po dohode s Medzinárodnou biatlonovou úniou (IBU) a Medzinárodným olympijským výborom (MOV) presunuli preteky na utorok. Hmla, ktorá nepustila pretekárov vrátane Mateja Kazára na trať v komplexe Laura na Krasnej Poľane už v nedeľu večer, neustúpila ani počas noci a pondelkového predpoludnia.

Najskôr sa malo súťažiť o 7.00 SEČ (10.00 h miestneho času), potom o 12.30 SEČ (15.30). Po prehliadke tratí a vzhľadom na hmlu sa organizátori rozhodli pondelkový mužský program definitívne zrušiť.

Hmla je na svahoch Krasnej Poľany v nadmorských výškach nad 700 m. Biatlonový komplex Laura sa nachádza vo výške 1450 m. Okrem hmly robí momentálne organizátorom problém aj udržať trate v požadovanej kvalite, v pondelok na nich zakázali trénovať.

V pondelok by sa ešte mali uskutočniť aj ženské preteky s hromadným štartom, tie by sa mali začať podľa pôvodného programu o 19.00 h miestneho času (16.00 SEČ). O osude pretekov, do ktorých nastúpi s číslom jeden Anastasia Kuzminová, sa rozhodne o 13.00 SEČ. V tom čase by mal byť známy aj nový termín pre mužskú súťaž.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#biatlon #Soči 2014 #hmla
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku