Chára priletel do Soči. Verí, že Slováci zaskočia favoritov

Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie a vlajkonosič Slovenska na slávnostnom otvorení zimných olympijských hier Zdeno Chára už je v Soči. Do dejiska športového sviatku sa presunul v piatok predpoludním.

07.02.2014 12:03
Zdeno Chára Foto: ,
Zdeno Chára v Soči.
debata

"Som rád, že už som v Soči. Let bol dobrý. Z lietadla som zazrel krásne hory i samotné mesto. To, čo som mal možnosť vidieť pri presune z letiska, bolo veľmi pekné,“ povedal Zdeno Chára.

Príchod kapitána Bostonu Bruins pútal pozornosť slovenských i zahraničných médií. Chára je v Soči ako prvý hráč zo zámorskej NHL. Ako jediný dostal od majiteľov klubov výnimku a mohol prísť už na slávnostné otvorenie. Pre príchod vynechal štvrtkový zápas so St. Louis a nenastúpi ani na sobotňajší proti Ottawe.

Na pozíciu vlajkonosiča slovenskej výpravy sa teší. "Je to jedna z najväčších pôct, ktorú môže športovec dostať. Veľmi si to vážim. Nebolo ťažké dohodnúť sa s vedením a majiteľom Bostonu na uvoľnení. Bol som milo prekvapený a šťastný, že sa Boston postavil k tejto situácii pozitívne. Musím sa poďakovať organizácii i spoluhráčom. Je to skutočne krásny pocit,“ povedal Zdeno Chára.

Tridsaťšesťročného Trenčana nepotešila správa zo štvrtkového večera, podľa ktorej sa Marián Gáborík nezúčastní na olympijskom turnaji v Soči. Ďalšieho odchovanca hokeja pod Trenčianskym hradom nepustil do Ruska jeho klub Columbus Blue Jackets, keďže si nedoliečil zlomenú kľúčnu kosť. "Je to pre nás obrovská strata, keďže Marián je jedným z najlepších slovenských útočníkov. Veľmi chcel prísť, škoda, že sa mu to nepodarilo. Budeme musieť vyplniť dieru a hrať bez Mariána,“ tvrdí Zdeno Chára.

Jeden z najlepších obrancov zámorskej NHL sledoval so záujmom tvorbu slovenského olympijského tímu. Potešilo ho, že šancu dostanú aj mladší hráči. V defenzíve nechýba ani Martin Marinčin, ktorý sa v 21 rokoch začal presadzovať v zámorskej lige v drese Edmontonu. "Hovoril som s ním po zápase, ktorý sme proti sebe odohrali. Je to skromný chlapec, chce sa zlepšovať a pracovať na sebe. Sme radi, že máme v tíme mladých hráčov,“ hovorí Chára.

Najvyšší muž zámorskej NHL ešte po príchode do Soči nechcel hovoriť o šanciach slovenského tímu. Uvedomuje si, že turnaj môže priniesť mnohé prekvapenia. Verí, že nebudú na úkor Slovenska a mužstvo zaskočí favoritov.

"Existuje šanca v každom zápase. Je to nevyspytateľný turnaj. Všetko je možné. Myslím si, že na ňom budú aj prekvapenia. Chceme s mužstvom vstúpiť do turnaja čo najlepšie. V každom stretnutí musíme vydať zo seba všetko,“ dodal Chára, ktorý v dejisku ZOH by si v prípade voľného času rád pozrel aj iné športy. Možno už v nedeľu bude v hľadisku podporovať biatlonistku Anastasiu Kuzminovú.

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia #Zdeno Chára #Soči 2014
Flowers