Olympionici smú kritizovať ruský zákon v médiách, na štadiónoch nie

27.01.2014 22:41
Thomas Bach
Thomas Bach. Autor:

Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach zdôraznil, kedy môžu športovci počas blížiacich sa zimných olympijských Hier v Soči prezentovať svoje politické názory.

Podľa 60-ročného Nemca môžu olympionici uskutočniť vyhlásenia počas tlačových konferencií, nie však v priebehu samotných súťaží. Ruskú federáciu už pred začiatkom športového sviatku kritizovali pre korupciu, hrozby terorizmu či postoj k maloletým v súvislosti s propagáciou sexuálnych menšín. „Je zrejmé, že Hry nemôžu byť nástrojom na demonštráciu politických názorov, bez ohľadu na dôvod. MOV bude v prípade potreby individuálne riešiť jednotlivé prehrešky,“ vyhlásil Bach na pondelkovej tlačovej konferencii.

Nástupca Jacquesa Roggeho na čele MOV Bach ozrejmil, že olympionikom hrozí trest len v prípade, že prejavia politické názory počas súťaže alebo odovzdávania medailí; na tlačových konferenciách môžu prezentovať svoje postoje. „Športovci majú slobodu prejaviť svoj názor. Ak budú chcieť počas tlačových konferencií spraviť politické vyhlásenie, môžu tak urobiť,“ uzavrel Bach.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bach #prezident MOV #prezentácia názorov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku